Inspektorzy GIF "za bardzo" zbliżyli się do mafii lekowej. Zaczęły się groźby, telefony z wyzwiskami, oskarżenia o pomówienie. A nie chroni ich nikt

EllaOne jeszcze jakiś czas temu dostępna w Polsce bez ograniczeń, od lipca ubiegłego roku - już tylko na receptę.

EllaOne jeszcze jakiś czas temu dostępna w Polsce bez ograniczeń, od lipca ubiegłego roku - już tylko na receptę. (Fot. Franciszek Mazur/ Agencja Gazeta)

Nielegalny wywóz leków za granicę trwa, a kontrolujący apteki inspektorzy donoszą, że stają się ofiarami pomówień i gróźb. Bo to zbyt duży biznes, by pozwolić sobie na straty.
Wróć do artykułu
Zobacz także
Komentarze (138)
Inspektorzy GIF "za bardzo" zbliżyli się do mafii lekowej. Zaczęły się groźby, telefony z wyzwiskami, oskarżenia o pomówienie. A nie chroni ich nikt
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bromborek83

  Oceniono 6 razy 6

  zniesławienie, pomówienie - to wszystko z oskarżenia prywatnego, prokuratora się tym nawet nie zajmie, nie ma co się tak przejmować, nie aresztują, nie zatrzymają, choć rozumiem, że wezwanie do sądu w charakterze podejrzanego/oskarżonego to nic fajnego...

 • roman_j

  Oceniono 6 razy 6

  Warto dodać, że profesor L. jest zaledwie doktorem, który na dodatek doktorat zrobił dość niedawno, bo w 2013 roku. Według bazy danych Nauka Polska jest adiunktem, więc nie jest również zatrudniony na stanowisku profesora na AP. Dlaczego kogoś takiego tytułuje się profesorem?

 • 1pytanie

  Oceniono 7 razy 5

  buahahaaa....... Mafie ekonomiczne rządzą Polską a gdyby ktoś podskoczył to ...... czapa bo seryjny samobójca działa przeważnie w weekendy..... ! ---->

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 5

  Prosimy o nazwiska, społeczeństwo też potrafi zadzwonic i zblizyć się na odległość klapsa albo skręcenia wora, bo jak widać prawo nie jest skuteczne.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 9 razy 5

  konowały robią kasę na lekach , rzekomo niezastąpionych w rzeczywistości goowno wartych

 • jango33

  Oceniono 8 razy 4

  Gdybyście pisali o takich sprawach a nie o przysłowiowej dup*e Maryni to nie musielibyście zwalniać ludzi.

 • e-mucha.info

  Oceniono 6 razy 4

  Niech CBA zajmię się Panią Prokurator S. (dlaczego nie wolno ujawnić nazwiska)? Może pora poprosić by ktoś przesłać odpowiednie dokumenty do polskiego odpowiednika wikileaks. Mam nadzieję, że również Pan Mecenas N. ma już od dawna podsłuch i keylogger. Dlaczego mecenas prawdopodobnie pomaga przestępcom? Proszę, wyjaśnijcie sprawę i skażcie winnych. Nazwisko Pana mecenasa znajdziecie w artykule: pomorska.pl/wiadomosci/wloclawek/art/6478856,lewe-leki-we-wloclawskiej-aptece-sledztwo-u-inspektora,id,t.html

 • 2tiredd

  Oceniono 6 razy 4

  Prokuratury są zawalone, bo nie ma pieniędzy na etaty faktycznie pracujących, prokuratury nie współpracują ze sobą, bo każda sobie rzepkę skrobie, zamiast utworzyć zespół, który będzie koordynował ich pracę syntetycznie. To przerasta ludzi, którzy są z nadania politycznego i zajmują się ochroną stanowisk i przesuwaniem niewygodnych prokuratorów, którzy nie sprzyjają władzy - to operacja kadrowa, a nie główne zadania prokuratury. A ludzie bez leków mogą sobie umierać - tu odpowiedzialności prokuratur się nie wykaże.

 • olfy

  Oceniono 3 razy 3

  Co za "prof. L."???
  Podać nazwisko!!!

 • wieczniekontuzjowany

  Oceniono 3 razy 3

  Socjalizm bohatersko walczy z problemami, które sam stworzył.
  Inspektor pilnujący by Polacy nie eksportowali. Brawo.

 • sigm_0

  Oceniono 3 razy 3

  teraz rozumiem, o co chodzi z tymi aptekami, jedno jest tylko nie przyjemne, te wątki prokuratorskie, w taki sposób to można każdy urząd zastraszyć

 • oloros11

  Oceniono 5 razy 3

  do walki z mafia sa sily specjalne - ogromne pieniądze którymi mafia dysponuje odpowiednio ustawia każdego = ale Ziobro ocenil ze taka walka nie przyniesie mu jakis bonusow politycznych - wiec odpuscil - ma i nne problemy - wiec ludzie w tym inspektoracie powinni po prostu wszyscy odejsc - jak ich przeskladuja - inni urzednicy 0- to co innego moga zrobic?

 • miw.d

  Oceniono 2 razy 2

  Krótko mówiąc, JEST WYMARZONY przez pis PRAWDZIWY UKŁAD!
  No to Ziobro do roboty, nie obcyndalać się, nie chować po gabinetach, przestać zajmować się prywatą, czyli krakowskimi lekarzami, którzy zabili ojca, tylko ZANURZYĆ SIĘ W SPRAWIE i NARESZCIE POKAZAĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI! Pokazać Profesorkowi L.:))) wykładowcy z Częstochowy:))) DIAKONOWI, szerzycielowi myśli Benedykta XVI, karniście, gdzie jest jego Q...WA miejsce i gdzie go Pan Jezus najlepiej usłyszy! No Ziobro DO DZIEŁA!
  A na efekty niech minister nie każe długo czekać, bo już się, jako PACJENCI, zaczynamy DENERWOWAĆ!

 • borsuk07

  Oceniono 2 razy 2

  DOBRE ! ! - " Jest ich kilkunastu. Bez żadnej ochrony, bez wsparcia państwa, zostali wysłani do walki - zdaniem rzecznika GIF Pawła Trzcińskiego - z przestępczością zorganizowaną. W grę wchodzi rynek większy niż ten narkotykowy - wart (w zależności od szacunków) od czterech do ośmiu mld zł. "

 • marcinpies

  Oceniono 2 razy 2

  Mafia leczy, żywi i chroni - czego chcecie prokuratorzy?!

 • Oceniono 2 razy 2

  Czy inspektorzy GIF nie są urzędnikami państwowymi i w związku z tym, tak jak policjantów, strażaków, nauczycieli, pracowników US itd. nie chroni dodatkowo prawo? Wtedy za pogróżkę dostaje się dużo więcej niż w przypadku zastraszania "zwykłego Kowalskiego".

 • Wojciech Majkowski

  Oceniono 2 razy 2

  Dajcie mi granat! Od pół roku nie ma w kraju leku dla mnie niezbędnego, w postaci kapsułek, bo wszystko poszło za granicę. Tymczasem GIF, który jak widać dobrze zna a może i wspiera te mafijne działania, wysyła do boju kilku inspektorów, na dodatek bez żadnego wsparcia. Czyli posłał ich na śmierć, bo ta mafia zrobi wszystko aby ich wykończyć. Dla tylu miliardów, oni są gotowi do tego, że z Polski pozostało jak w tym sławnym już powiedzeniu: "Ch..j, doopa i kamieni kupa". Tu niepotrzebny jest sąd i prokuratura tylko ktoś z bronią.

 • fanbeat

  Oceniono 6 razy 2

  A dlaczego inspektorzy nie złożą doniesień na L i im podobnych o
  nękanie
  fałszywe zawiadomienie o przestępstwie czyli świadome wprowadzanie w błąd organów ścigania,
  utrudnianie organom Państwa prowadzenia czynności,
  zniesławienie,
  groźby karalne etc.
  Cały wachlarz narzędzi.
  GIF powinien powołać komórkę do tych spraw.
  Na szybko przede wszystkim PG winien wydać jasne dyspozycje w tym zakresie. Proste szybkie i skuteczne.
  Jest też coś takiego jak CBŚ, CBA dlaczego w tym przypadku to nie działa?

 • ambion2015

  Oceniono 14 razy 2

  Sprawa jest tak powazna, ze Min Ziobro powinien wlaczyc sie i powolac specjalny zespol prokuratorow. Tylko PiS moze zerwać łańcuch odwróconej dystrybucji leków.

 • bozenna73

  Oceniono 1 raz 1

  Czy leki wyjeżdzające mają w swoim składzie pseudoefedrynę podobno wykorzystuje się ją do produkcji metamfetaminy.

 • 007bjb

  Oceniono 3 razy 1

  a pisdziaki z zerem na początku to gdzie, a ułaskawiony przestępca z cba tyż śpi?

 • trybunaluda

  Oceniono 1 raz 1

  oj tam.. 40mln to mala szkodliwosc.. dlatego tez umorzono

 • nikifor666

  Oceniono 5 razy 1

  I co, nie ma aresztowan o 6 rano z hukiem i rzucaniem na ziemie jak u Materli?

  No jakto, panie ZIOBRO?

 • 0

  Mafia aptekarska działająca po zaściankach do tej pory zakłada trendy przebranie , o ironio paradoksu , na tym czerwonym dywanie zdradzieckiego materiału w karnawale refundacji , choćby dzięki lewej uzyskanej po kądzieli kosi konkurencję bez udziału kosiarki , a jedynie bliźniaczymi spółgłoskom w danych przy nazwisku .

 • Alina Szczerbicka

  0

  ależ tu ujadających glitów, to co się dzieje to rządy PO-PSL, czyli 8 lat rządów i "Polska krajem istniejącym teoretycznie", ale gluty64 i aliki444 nic o tym nie wiedziały i dalej nie wiedzą. A mafia farmaceutyczna nas zabijała na raty statynami i fibratami, czyli tzw. lekami obniżającymi cholesterol, a cholesterol czym większy tym lepsze nasze zdrowie, i znów gluty i aliki nic o tyum nie wiedzą, pewnie żrą statyny ha ha POLKA

 • fajnydamm

  0

  masowo publicznie rozstrzeliwac zlodzieji !!!miejmy w dupie ue bo to ue na nas zyskuje a nie my na UE!!!!

 • Marta Baran

  0

  adwokat N= Jacek Nieszpaur
  prokurtor S=Beata Smolewska
  wystarczy wejść w innny artykuł

 • kbfar

  0

  Nie wolno wywozić! Prawo zezwala na sprzedaż leków z poziomu apteki jedynie dla konkretnego pacjenta na receptę lub na zapotrzebowanie np. dla gabinetu lekarskiego. Dystrybucja leków jest dozwolona tylko w jedną stronę, tj. hurtownia, następnie apteka, następnie pacjent. Tylko w tą stronę. W systemie tym hurtownia nie ma prawa sprzedać leku pacjentowi, a apteka nie może sprzedać leku do hurtowni. To jest w Ustawie Prawo Farmaceutyczne. Sprzedaż (odsprzedaż) do hurtowni jest niezgodna z prawem. A z tą właśnie sprzedażą mamy do czynienia. Jest nielegalna a nikogo nie jesteśmy w stanie ukarać!

 • qwertura

  0

  Skʋrwysyny, gangsterzy pod szyldem sprawiedliwości i prawa.

 • falowod

  0

  Krotko ! To jest wlasnie Prawo i Sprawiedliwosc!

 • topjar

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem cały czas "afery", jak rozumiem Państwo nie dopłaca, refundacja nie zachodzi (gdyż jest powiązana z polską receptą),
  a apteki korzystają z niskich wynegocjowanych przez Kopaczke i Arłuka cen na leki w Polsce.
  Po dupie dostają tak naprawdę BigFarma,( na której zlecenie działają polscy urzędnicy i chyba niektórzy dziennikarze) gdyż mają niższą sprzedaż po zawyżonych cenach w strefie EURO.Więc w interesie prawdziwej MAFII medycznej jest walka z tym procederem w Polsce.

  Ps.Prawdziwy koszt wyprodukowania leków po ochronie patentowej i bez kosztów RD jest tak niski że nawet nie chce mi się opowiadać patrz Indie.

 • wneqma2

  Oceniono 2 razy 0

  Bardzo szanuję odwagę inspektorów.
  Pytanie tylko, z czym mamy problem?
  Podobno jest wolność gospodarcza, a w obrębie UE pełna wolność handlu.
  Czy leki były fałszywe? Przeterminowane?, Kupione nielegalnie?
  O co chodzi?

 • greeg99

  Oceniono 2 razy 0

  Inspektor twierdzi, że nielegalny obrót lekami a to g.... prawda. Sam GIF opiniował pozytywnie sprzedaz bez precepty całe grupy leków z substancjami psychoaktywnymi i teraz sa dostępne bez recepty. I sytuacja jest tutaj jak w markecie. Jeśli ja kupię 100 bułek do niemiec to jest to nielegalne ??? Żaden przepis nie ogranicza sprzedaży leków bez recepty a na farmaceutę nakłada jedynie obowiązek poinformowania o skutkach ubocznych przedawkowania i ... tyle. GIF sie piekli i nazywa to nielegalnym, ale to bzdura bo nielegalne jest to co zabronione. Nie dziwię się ze ludzi wkurzają to się mszczą na nich. Działania GIF są bardziej bezprawne niż te aptekarzy. Ot i cała prawda o procederze

 • 21252c3

  Oceniono 8 razy 0

  Czy czasami ojcem chrzestnym tej mafii nie jest byly minister zdrowia z PO?

  wiadomosci.gazeta .pl/wiadomosci/1,114871,17749507,Lekow_brakuje__a_resort_pozwala_lepiej_zarabiac_tym_.html

 • hiszpan25

  Oceniono 10 razy 0

  kolejny dowod na to ze jak w rynku zaczynaja maczac paluchy politycy to nic dobrego z tego nie wynika...
  regulacje, zezwolenia, pozwolenia a wszystko to aby utrzymac dochody "swoim" na zakladanym poziomie. Co zlego by bylo gdyby firmy farmaceutyczne mogly swobodnie handlowac na rynku? skoro w RP oplaca sie wyprodukowac i sprzedac lek powiedzmy za 10pln/opakowanie to dlaczego nie wolno tej firmie sprzedac leku na rynku Niemieckim za rownowartosc? nie.... trzeba miec pozwolenie, licencje i diabli wiedza co jeszcze i nagle okazuje sie ze ten sam lek kosztuje w DE 10EUR. i zdziwienie ze nagle pojawia sie "mafia" sprzedajace Polski lek czy tez lek na rynek Polski w Niemczech... skoro ma na tym "przebitke 400%" to co w tym dziwnego? aaaa! nie zarabia jakis "swojak" z Niemiec... no tak! trzeba to szybko uniemozliwic. a najlepiej aby Polak tez nagle zaczal placic nie 10PLN a 10EUR za ten lek...

 • zraluk7

  Oceniono 8 razy 0

  Żródłem problemu jest Państwo które przez nadmiar regulacji stwarza takie okazje. Urzędowe ceny leków niższe niż w sąsiednich krajach nie mogły skończyć się inaczej.

 • naturelovers

  Oceniono 1 raz -1

  Ale przeciwnicy PiSu i tak beda krzyczec, ze proba reform w wymiarze sprawiedliwosci to zamach na dobrze funkcjonujace demokratyczne panstwo.

 • ot48

  Oceniono 1 raz -1

  Trzeba wzorem Gierka wprowadzić kartki na leki.

 • szpung

  Oceniono 5 razy -1

  Nie sadze zeby na JK zrobily wrazenie grozby buntu w policji prosze pamietac iz przez te 25 lat wielu policjantow chcialo lapac zlodziei tak jak Religa po prostu chial leczyc ludzi zalozenie iz kazdego da sie skorumpowac i wyrzucic z pracy bylo glowna ideologia czyciej. JEstem przekonmanu iz zrobia z tym bandyctwem porzadek takj jak narod wreszcie zrobil porzadek z politykami dajacymi ochrone szemranemu biznesowi. Przez lata ci zlotousci mowili iz to element wolnosci i demojracji a tak w ogole to noic sie nie da zrobic, dla JK nie istnieje takie pojecie i jestm przekonany iz zrobia z tym bandyctwem porzadek. Tak jak narod zazadal wreszcie elementarnego porzadku.

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 11 razy -1

  PO zrobiło porządek z mafią paliwową? Nie

  Z mafią lekową też nic nie robili.

 • mk.i

  Oceniono 7 razy -1

  A czy w 89 to nie mafia przejęła władze , co nie tkniesz to mafia .

 • single_malt

  Oceniono 3 razy -1

  apteka skibowa w Poznaniu zaprasza

 • bob2436

  Oceniono 6 razy -2

  Chyba jestem za głupi bo nie rozumiem mechanizmu osiągania nielegalnych rzekomo zysków. Wywożą leki za granicę i co z tego? Nie wolno? Może mi to ktoś wyjaśnić?

 • srul_sznul_bajtelman_hajfa

  Oceniono 8 razy -2

  .
  Pieprzony socjalizm stwarza problemy, po czym bohatersko je rozwiązuje :)
  .
  A rozwiązanie jest proste:
  - wolny rynek dla narkotyków
  - wolny rynek dla leków
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy