"Nie będziemy ganiać po Sejmie, by zablokować przeniesienie obrad do innych sal"

Anna Siek
11.01.2017 , aktualizacja: 11.01.2017 10:39
A A A
Katarzyna Lubnauer w 'Poranku Radia TOK FM'

Katarzyna Lubnauer w 'Poranku Radia TOK FM' (Źródło: Tokfm.pl)

- Nie ma wątpliwości, że złożymy wniosek o reasumpcję głosowania. Ale nie będziemy ścigać się na radykalizm - zapowiada Krystyna Lubnauer. Jak podkreśla posłanka, Nowoczesna czeka na dokończenie rozpoczętego w grudniu 33. posiedzenia Sejmu. - Ale chcemy zapobiec sytuacji, że mamy w Sejmie dwa sejmy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jak zapowiedział już Ryszard Petru, nie będziemy blokować mównicy. Będziemy siedzieć na swoich miejscach, w sejmowych ławach. Od początku mówimy, Polski nie stać na sytuację, że mamy w Sejmie dwa sejmy. Nie będziemy więc ganiać po Sejmie, by blokować kolejne sale, by uniemożliwić przeniesienie obrad od Sali Kolumnowej czy jakiejś innej - mówiła Krystyna Lubnauer w "Poranku Radia TOK FM".

Jak stwierdziła posłanka Nowoczesnej, pewne jest, że ugrupowanie Ryszarda Petru złoży wniosek o reasumpcję głosowania. - Uważamy, że trwa 33. posiedzenie Sejmu. Mamy dziś spotkanie klubu, więc będziemy rozmawiać, co dalej - powiedziała.

"Sejm jest dysfunkcyjny"

Lubnauer jest przekonana, że opozycja powinna rozważyć poparcie wniosku o samorozwiązanie Sejmu. Złożenie takiego wniosku zapowiedział Ryszard Petru.

- Teraz mamy Sejm, który jest dysfunkcyjny. Większość, która jest w Sejmie, niszczy kraj. Myślę, że Polacy są zmęczeni tymi rządami.

Na pewno wniosku o samorozwiązanie Sejmu nie poprze Platforma Obywatelska. - To nie jest czas na wybory Dziś wcześniejsze wybory mogą się skończyć, przy niskiej frekwencji, większością konstytucyjną dla Prawa i Sprawiedliwości - ocenił w TOK FM szef PO Grzegorz Schetyna.Zobacz także
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • a_weasley

  Oceniono 1 raz 1

  Nie będziecie? Jaka szkoda... A może jednak? Plizzz.... Lepiej od tego nie będzie, ale śmieszniej.

 • siwywaldi

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba już zapomnieliście OD KOGO głównie przyszedł wasz elektorat. Róbcie tak dalej, to za dwa i pół roku, nie przekroczycie nawet progu wyborczego.

 • alchemik9999

  Oceniono 5 razy 1

  .Przechrzcili Kaskę na Krystynę
  "...Ale nie będziemy ścigać się na radykalizm - zapowiada Krystyna Lubnauer....."
  Wam się już wszystko w tym tokefemie miesza.... No chyba że chodzi o Krystynę z gazowni....Ale sądząc po zdjęciu to posłanka .Nowoczesnej która jakiś czas temu straciła kontakt z bazą.....
  Kryska tffuu.... Kaśka ty lepiej ustal z Rychem co i jak bo znowu będzie wtopa...

 • 68jacekw

  Oceniono 7 razy 1

  Polacy nie sa zmęczeni tym rządem tylko Nowoczesna Samoobrona udaje,ze potrafi robić politykę.Jak na razie jej dorobek to 76 wniosków formalnych z czego 45 było wadliwych prawnie."Walczą" o budżet,chcą rządzić a nie potrafili nawet własnej dotacji poprawnie przyjąć.Podsumowując "precz z dyktaturą kobiet"

 • swobodan1

  Oceniono 4 razy 0

  Proponuję powtórzyć również wybory samorządowe, gdzie wynik
  wyborczy jest wielce wątpliwy.

 • marudna.maruda

  Oceniono 2 razy -2

  Samorozwiązanie sejmu? Toż jest oczywiste, że od koryta nie dadzą się szanowni świątobliwi posłowie oderwać.

 • jakub1975wawa

  Oceniono 4 razy -2

  Krysia "ganianie" po sejmie to twoj kundli obowiazek, jesli ci to uwłacza to zmień zawód i jedź na maderę i nie trój na d... , jestes spokojnie do zastapienia znamosobosicie dwudziestu takich co bedzie ganiało za połowe tego co ty dostajesz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane