"Dlaczego nie chce być pani polityczką partii, która jako pierwsza na świecie, wpisze do programu matriarchat?"

Wg Piotra Najsztuba, matriarchat to lekarstwo na czasy rządów "samców alfa". Ale nie znalazł wsparcia w feministce Barbarze Nowackiej. - Wierzę w równość. W to, że jesteśmy w stanie ze sobą rozmawiać i nie dominować siebie - deklarowała liderka Inicjatywy Polskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pomysł wpisania matriarchatu do programu politycznego pojawił się w czasie rozmowy Piotra Najsztuba z psychologiem Jackiem Santorskim. Panowie uznali, że w czasach ofensywy wstecznictwa i kryzysu świata liberalno-lewicowego tylko władza kobiet może być czymś nowym i ożywczym.

- Zaprosiłem panią, żeby namówić, by w Inicjatywie Polskiej lub partii która się z tego wyłoni wpisać do programu dążenie do matriarchatu - zaczął Najsztub rozmowę z Barbarą Nowacką.

Ale zachwytu pomysłem nie było. Liderka nowej lewicy ma zupełnie inne pomysły na uprawianie polityki.

- Zastąpienie patriarchatu matriarchatem to nie jest to, do czego dąży część feministek, w tym ja. Wierzę w równość. A matriarchat zakłada dominację - odpowiedziała Nowacka.

Idzie nowe

Zdaniem polityczki lewicy, odpowiedzią na dotychczasowe partie i dominacje mężczyzn jest działanie wspólnotowe, ruchy pozbawione wyraźnej hierarchii i dominującego lidera.

- Już teraz czasem jest to trenowane. Świetnym przykładem są protesty kobiet w Polsce, to w jaki sposób były organizowane.

Ale Najsztub nie rezygnował. - Dlaczego nie chce być pani polityczką partii, która jako pierwsza na świecie wpisze do programu matriarchat? - dopytywał.

- Bo to system hierarchiczny, a ja myślę, że nadchodzą czasy dla spłaszczenia struktur. Mówię jako człowiek, który chce żyć w lepszym świecie, a nie w świecie zdominowanym przez inna grupę. Kolejna hierarchia nie wprowadziłaby niczego dobregoWięcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
"Dlaczego nie chce być pani polityczką partii, która jako pierwsza na świecie, wpisze do programu matriarchat?"
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 5 razy 3

  Panowie zacytuję wam fragment piosenki -"bo Dobry Bóg zrobił co mógł a teraz trzeba zawołać fachowca" czyli spieprzyliście co się dało a kobiety mają za was posprzątać bajzel? Dziecinniejecie a może to już andropauza? A może myśleliście,że to fajnie tak podpuścić kobietę a tu okazało się ,że kultura nie pozwoliła jej walnąć was obu mopem.

 • andrzejadamski1

  Oceniono 2 razy 0

  Potężne poparcie społeczne ! A na poważnie kto to ?

 • rosswatowski

  Oceniono 5 razy -1

  Albercik wychodzimy!!!! bo tu jakichś dwóch, co by ich w XXw. nazwali frajerami, sobie cycki przykleja hyhyhy a może ich wykastrowano? emocjonalnie ;) rzecz jasna

 • kromekatomek

  Oceniono 3 razy -3

  Prawica i lewica spotyka się w punkcie nowomowy i pudrowania sobie mordy liberalizmem.

 • solussolius

  Oceniono 5 razy -3

  Kto tego wszystkiego słucha i bierze owo za dobrą monetę, sam sobie szkodzi.

 • mm0427

  Oceniono 6 razy -4

  Mężczyźni nie umieją żyć bez hierarchii respektując zasady?
  Bo to, że z zasadami jest problem wie każdy, kto wszedł w "grę" z facetami. To mityczne rycertwo ma tyle wspólnego co mit z nie kopaniem się po "jajach" oraz uprzejmością wobec kobiet. Każdy z tych "dogmatów" ma swoją granicę, którą jest męska niezgoda na jakikolwiek sprzeciw :)

 • szpung

  Oceniono 9 razy -5

  Brak dominacji mezczyzny w zwiaaku konczy sie zawsze wielkim nieszczesciem wide literackie noce i dnie. Liberalni demokraci od lat udowadniali teze o nierownosciach i nagle w tym przypadku nagle pi..perza o rownosci do konca nie definiujac jak ta rownosc niby ma wygladac, czy chodzi o to by sparytetowac po rowno jeden tydzien na jezdzca drugi w klasyku. Nie nie szpungu starczy to sa po prostu jakies chore brednie, zeby chociaz o du.. maryni to bysmy sie posmiali a takj i niesmieszno i straszno.

 • tkslazek

  Oceniono 12 razy -10

  "Panowie uznali, że w czasach ofensywy wstecznictwa i kryzysu świata liberalno-lewicowego tylko władza kobiet może być czymś nowym i ożywczym"

  Owe czasy ofensywy wstecznictwa i kryzysu świata liberalno-lewicowego to te, kiedy homoseksualizm jest koroną ewolucji, kultura Hotentotów jest równorzędna kulturze wiktoriańskiej Anglii, kiedy wyróżniono 17 równorzędnych(!) płci mentalnych a zbiorowy gwałt islamskiej swołoczy na Europejce to nic innego jak kulturowe ubogacanie cywilizacji Europy.

  Strach pomyśleć, co będzie, jak skończą się czasy ofensywy wstecznictwa a świat liberalno-lewicowy przejdzie do ofensywy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX