Abdykacja Kaczyńskiego? "Możliwe, ale nie znam żadnych przesłanek". Kowal w TOK FM

Według "Rzeczpospolitej" w PiS mówi się, że Jarosław Kaczyński jesienią zrezygnuje z prezesury. Czy jest to możliwe? - Możliwe to oczywiście jest, w takim sensie, że może to zrobić, natomiast nie znam żadnych przesłanek, żeby snuć te rozważania - komentował w Poranku Radia TOK FM Paweł Kowal, eurodeputowany PiS.
Po rezygnacji Kaczyński miałby pozostać jedynie honorowym przewodniczącym PiS. Niektóre źródła twierdzą, że zapowiedział swoje odejście tuż po przegranych wyborach prezydenckich. Inni mówią o blefie prezesa, który chce zobaczyć reakcje swoich ludzi na taką wiadomość - podaje "Rzeczpospolita".

- Jeszcze w sobotę wszyscy mówili, że PiS jest monolitem i nie ma żadnej dyskusji w partii - przypominał poranny gość TOK FM. - Po liście Migalskiego i wywiadzie Ziobry dla "Rzeczpospolitej" okazało się, że tej dyskusji jest za dużo, będzie rozłam i są dwie drużyny - mówił Kowal. I dodał: - Zastanawiam się, w której jestem drużynie.

- Jakiej strategii w partii jest pan zwolennikiem - tylko Smoleńsk? - pytała swojego gościa Janina Paradowska. - Ja jestem zwolennikiem rozsądnej strategii. Od Smoleńska nie uciekniemy, w tym sensie, że to było tak ważne wydarzenie, że będziemy się nim wszyscy zajmowali i będziemy pod jego wpływem jeszcze długi czas. - odpowiadał Paweł Kowal. - Oczywiście jest spór w partii i dziwne by było, gdyby go nie było, jest w każdej dużej partii i u nas też jest dyskusja - zapewniał eurodeputowany PiS.

- W tym tygodniu wydaje się, że ma większą temperaturę, bo były te dwie duże wypowiedzi - dodał. - Ja nie podzielam opinii, że nie zajmowaliśmy się sprawą śledztwa smoleńskiego po katastrofie, w trakcie kampanii wyborczej. To jest uproszczenie, kiedy mówi się, że się nie zajmowaliśmy - mówił eurodeputowany PiS. I podkreślał: - Jest też normalna polityka i trzeba reagować na to co się dzieje.

- Trzeba te frakcje w PiS wyobrazić sobie nie jako zespół A i zespół B, tylko bardziej jak boisko i zależność jednego zawodnika od drugiego - mówił gość TOK FM. W takim razie na jakiej pozycji jest Paweł Kowal? - Na pewno w obronie zdrowego rozsądku - odpowiadał Kowal. - A prezes Kaczyński ma zdrowy rozsądek? - pytała Janina Paradowska. - Pomimo, że koniunktura nie jest dobra i jest dużo krytyki, utrzymuje dużą, różnorodną partię w jedności długi czas, więc wydaje mi się, że tak - zapewniał Paweł Kowal.

- Dyskusja w partii jest, ale proszę mi wierzyć, ona nie jest większa niż w każdej innej partii - przekonywał eurodeputowany PiS. - Mamy taki sezon na dyskusje na temat strategii partyjnej, bo jest to i w SLD i na dużą skalę w PO. Nie sądzę, żeby coś takiego się działo, żeby zasługiwało na większą uwagę - mówił Paweł Kowal w TOK FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (43)
Abdykacja Kaczyńskiego? "Możliwe, ale nie znam żadnych przesłanek". Kowal w TOK FM
Zaloguj się
 • kolega77

  Oceniono 15 razy 11

  Jarosławie nie rezygnuj!!! Jesteś "żelaznym" gwarantem, że PiS do wladzy nie wróci.

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 15 razy 11

  Jedyny program pisu na chwilę obecną to robienie zamętu wokół wypadku lotniczego pod Smoleńskiem. Jak długo wyborcy pisu będą znosić wspomnienia o bracie zamiast zajmowaniem się problemami kraju?

 • slask383

  Oceniono 8 razy 8

  ten Kowal i inni nigdy nic nie wiedza jesli chodzi o swoja partie,tam nikt nie ma swojego zdania,oprocz oczywiscie prezesa,ktory ich skundlil na maxa!!!!!!!!!!!!!

 • rosomak_1

  Oceniono 10 razy 8

  Tak to przeżywają wszyscu jakby miał abdykowac nie przymierzajac sam car albo cesarz. Król to pewnie za mało.

 • bumerang-3

  Oceniono 11 razy 7

  Myślę, że to zwykła bujda. Prezesa Jarosława do samowolnego ustępienia mogła by zmusić chyba tylko nagła zapaść na zdrowiu Alika

 • mieckaaniolowa

  Oceniono 6 razy 6

  Jak to nie ma żadnych przesłanek? A choroba psychiczna o gigantycznym natężeniu? To Pan Kowal jest ślepy?

 • al_bandi

  Oceniono 6 razy 6

  Jam jest Jarosław - Prezes twój, którym cię w 89-tym roku, wraz z niewielką pomocą Brata mojego Lecha, wywiódł z mocy sowieckiej, z domu niewoli.
  1. Nie będziesz miał Prezesów cudzych przede mną.
  2. Nie będziesz brał imienia Prezesa twego nadaremno, jeśli to nie będą peany pochwalne lub kwiczenie z zachwytu na sam widok, tak jak było ostatnio na zjeździe w Poznaniu.
  3. Pamiętaj, abyś dzień urodzin Braci oraz dzień śmierci Brata Mniej Ważnego jako święty święcił.
  4. Czcij Prezesa swego bardziej niż ojca swego i matkę swoją.
  5. Nie zabijaj pomysłów Prezesa swojego przedstawiając jakieś własne głupoty, bo wylecisz z PiS-u na zbitą mordę, tak jak Ludwik Dorn.
  6. Nie cudzołóż rozmawiając publicznie z politykami innych partii, jeśli nie potrafisz im dokopać, lub, co gorsze, okażą się bardziej inteligentni od ciebie. Szczególnie nie wdawaj się w dyskusje z Palikotem, bo ten nawet Prezesowi jest w stanie dokopać.
  7. Nie kradnij wypowiedzi Prezesa twojego, przedstawiając jako własne. Zawsze zaznaczaj: "Cytuję Prezesa", lub "Tak powiedział Jarosław Kaczyński".
  8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, chyba, że jest z innej niż PiS partii.
  9. Nie pożądaj żony Prezesa swego, bo biedne kocisko tego nie wytrzyma.
  10. Ani żadnej rzeczy (szczególnie WŁADZY!!!), która jego (Prezesa) jest.
  I tak niech się stanie.

 • rezun-one

  Oceniono 8 razy 6

  Pan Kowal ma wdzięk Fotygi, tylko jest więcej gadatliwy. Wiedzą chyba nie odbiegają od siebie, choć każde wyznawało wiarę w innego brata.

 • epupecki

  Oceniono 5 razy 5

  Jakiż to satrapa kiedykolwiek samemu zrezygnował? Dożywali swego końca trzymając podwładnych za pysk lub gineli w skrytobujczych zamachach. Dziś inna kultura więc i zamach będzie "aksamitny"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX