Pielgrzymka ZUS na Jasną Górę za pieniądze z funduszu socjalnego

12 wrześnie pracownicy ZUS pojadą na Jasną Górę w ramach pielgrzymki finansowanej za pieniądze z funduszu socjalnego. Związkowcy twierdzą, że to na zaproszenie pracodawcy. Prezes ZUS z kolei, że zaproszenie dostał od pracowników
- Prezes ze związkami zawodowymi ZUS doszli do wniosku, że najlepszym przeznaczeniem środków z funduszu socjalnego tej instytucji będzie zorganizowanie pielgrzymki. Wynajmują 80 autobusów w całej Polsce i będą wędrować na Jasną Górę - ujawnia na antenie TOK FM treść listu jednego z czytelników Polityki Joanna Solska.

Te informacje potwierdziła w rozmowie z reporterem TOK FM Beata Wójcik, prezes Związku Zawodowego Pracowników ZUS. - Propozycja była ze strony pracodawcy. Myśmy wyrazili na to zgodę. Wszystko było uzgadniane z organizacjami związkowymi - przyznaje Beata Wójcik.

Co innego twierdzi jednak biuro prasowe Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Zaproszenie nie wyszło od pana prezesa. To inicjatywa samych pracowników - podkreśla Jacek Dziekan. - Zawiązali komitet organizacyjny i zaprosili do wyjazdu na pielgrzymkę prezesa ZUS - dodaje.

"Prezes jest bardzo religijnym człowiekiem"

- Padła propozycja, żebyśmy udali się na pielgrzymkę ze sztandarem - twierdzi jeden ze związkowców w rozmowie z reporterem TOK FM. - Prezes jest bardzo religijnym człowiekiem - dodaje. - Ten komitet organizacyjny został powołany właśnie przez niego - mówi nieoficjalnie członek zarządu jednego ze związków zawodowych.

- Grono osób wybierających się na pielgrzymkę jest duże, dlatego zabiegamy także o to, by pojechał na nią prezes ZUS - wyjaśnia na antenie TOK FM Irena Tetlak, jedna z organizatorek wyjazdu do Częstochowy. - To bardzo trudne logistycznie przedsięwzięcie - dodaje.

- To inicjatywa pracowników i cały wyjazd pokrywany jest li jedynie ze środków pracowniczych - podkreśla Tetlak. - Pielgrzymka finansowana jest z pieniędzy z funduszu socjalnego - przyznaje z kolei Jacek Dziekan z biura prasowego ZUS.

Sam prezes ZUS, Zbigniew Derdziuk nie komentuje sprawy. Wiadomo, że wybiera się na pielgrzymkę 12 września. A razem z nim blisko 3,5 tys. pracowników ZUS z całej Polski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (41)
Pielgrzymka ZUS na Jasną Górę za pieniądze z funduszu socjalnego
Zaloguj się
 • outpost

  Oceniono 11 razy 9

  po prostu rzygać się chce jak się takie rzeczy czyta."prezes jest bardzo religijnym człowiekiem", WYRZUCIĆ NATYCHMIAST! religijni są nieobliczalni i niebezpieczni!, vide sekta "obrońców dwóch desek" z krakowskiego przedm.

 • abp_anton_lavey

  Oceniono 10 razy 8

  Już niedługo słowo "religijny" będzie znaczyło tyle co "pier.olnięty". Czyli obciach. A także dyskwalifikująca cecha dla kandydata na urząd państwowy.

 • flemming

  Oceniono 10 razy 8

  Czemu się dziwicie. Przecież Derdziuk to odpad z PiS. Jego brat jest księdzem w Zamościu, pon zrobił karierę dzięki czarnym i Kaczorom, więc robi tak jak robi. A Tusk śpi...

 • ada-07

  Oceniono 10 razy 8

  3,5 tys. ludzi jednomyślnie, jak stado owiec, chce pojechać na pielgrzymkę do Częstochowy, bo tam jedzie religijny prezes? Spory chórek sobie bigot zorganizował, nie ma co :-)
  ZUS-pątnicy- ochotnicy liczyli na to, że prezes ich wszystkich awansuje, zapamięta gorliwość religijną, a może nie zwolni, bo się razem pomodlą?
  Racja, ALEXAONLY, kiedyś: Łubu-dubu, niech nam żyje..., a teraz pieśni maryjne śpiewać trzeba -dla prezesa.
  ,,Nie sposób czuć się dobrze
  Między czarnym i czerwonym
  Bardziej kurczy się ma postać
  Jednak nie strzelę sobie w łeb
  Nie skoczę w dół z wieżowca
  Między czarnym i czerwonym
  Będę odwracał łeb do słońca
  Ostatnią resztką sił- do samego końca"(Pidżama Porno)

 • alexaonly

  Oceniono 10 razy 8

  czerwone zamienione na czarne :) :)
  homoestcreatordei.wordpress.com/2010/03/

 • j.an

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Premierze zabrać ZUS Fundusz Socjalny jeżeli przeznaczają na takie bzdety a dofinansować dzieci na terenach powodziowych.Pana prezesa zdymisjonować natychmiast,a jeżeli tego Pan nie zrobi to gadanie o oszczędnościach to będzie czcza gadanina.

 • alexaonly

  Oceniono 8 razy 6

  wpadliśmy z deszczu pod rynnę :( :(

 • jagra2909

  Oceniono 5 razy 5

  W tej sprawie należy dodać, że nie wszystkie działające w ZUS-ie związki poparły tę inicjatywę Prezesa, która była wyrażona, jako chęć spotkania się z pracownikami ZUS-u. Szkoda tylko, że Pan Prezes nie chce się spotkać z niewierzącymi pracownikami oraz z tymi, którzy są wyznawcami innej, niż katolicka, religii. Ciekawe, czy, ci co będą chcieli iść z pielgrzymką na Grabarkę też dostaną dofinansowanie? A co z Mekką?

 • kakaz39

  Oceniono 5 razy 5

  Tym nierobom to i Jasna Gora nic nie pomoze-wiara rozumu niedodaje!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX