"Mamy dziurę budżetową i dziurę cywilizacyjną" - Manuela Gretkowska w TOK FM

- Mamy dziurę budżetową i dziurę cywilizacyjną, więc minister Radziszewska absolutnie pasuje - tak Manuela Gretkowska, założycielka Polskiej Partii Kobiet, komentowała w Poranku Radia TOK FM pozostawienie Elżbiety Radziszewskiej na stanowisku pełnomocnika rządu ds. równego traktowania.
Premier Tusk co prawda wezwał Elżbietę Radziszewską na rozmowę, ale stwierdził, że nie naruszyła jego zaufania i może dalej piastować swoją funkcję. - Sądzę, że prędzej Tusk odwołałby całą Polskę niż Radziszewską - mówiła w Poranku Radia TOK FM pisarka Manuela Gretkowska. - Nie było kogo odwoływać, ja myślę, że pani Radziszewska została mianowana na to stanowisko z powodu cech które ma - dodała. - Wiemy jakie błędy popełnia pani Radziszewska, natomiast jeżeli takie błędy popełniają ministrowie w innych resortach, a ja się na tym nie znam, to pani Radziszewska może budzić oburzenie, a inny ministrowie strach. Chyba, że to stanowisko jest tak nieważne - ostrzegała założycielka Partii Kobiet.

Donald Tusk mówi, że min. Radziszewska popełniła niedelikatność. - Jaka niedelikatność? To jest urzędnik państwowy, ona popełniła wbrew prawu i konstytucji. To jest praca, urząd, ale też misja. Ona ma wprowadzać cywilizację, coś postępowego. To tak jakby minister od budowy autostrad zamiast budować, zwinął tę autostradę w rulonik i zaniósł sobie do garażu czy do kaplicy - oburzała się Manuela Gretkowska.

- Pani Radziszewska ma wprowadzać zmiany światopoglądowego, mentalne, natomiast ona reprezentuje mentalność większości Polaków i Tuskowi nie opłaca się jej zmieniać, bo musiałby zmieniać całą Polskę. A w sferze cywilizacyjnej to nie jest cel rządu Tuska - ubolewała Gretkowska."Urząd Radziszewskiej ma też zalety"

- Jaki jest najpoważniejszy zarzut pod adresem Radziszewskiej? - pytała gościa Dominika Wielowieyska. - Tusk mianując Radziszewską tylko uwypuklił jej cechy i tu nie widzę przewiny, wiedział kim ona jest - odpowiadała Manuela Gretkowska. - Natomiast zaletą urzędu minister Radziszewskiej jest coś dość zaskakującego - mówiła Gretkowska. I tłumaczyła. - Jej wystąpienia powodują dyskusje i społeczeństwo dowiaduje się jak powinno wyglądać prawo, jak powinna zmieniać się Polska, jak wygląda Konstytucja. O czym pani Radziszewska nie raz nie ma pojęcia. Te dyskusje wokół jej zachowań poszerzają naszą wiedzę o tym, jak powinien wyglądać cywilizowany kraj - mówiła Manuela Gretkowska w Poranku TOK FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (12)
"Mamy dziurę budżetową i dziurę cywilizacyjną" - Manuela Gretkowska w TOK FM
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 6 razy 4

  Pani Elżbieta Radziszewska może być ciemną babą - ale MINISTER Radziszewska już nie. I o to tu chodzi :D

 • white_lake

  Oceniono 5 razy 3

  Manuela dobrze gada i ma rację. Niestety, bo to bolesne wszystko.

 • korandankon

  Oceniono 1 raz 1

  Gretkowska - autorytet moralny XXI wieku? To ja dziękuję, postoję!

 • rdaneel

  0

  henryabor:
  "Polska, to zadupie cywilizacyjne Europy"

  No i wyszło. Cywilizacja oznacza ni mniej ni więcej tylko równouprawnienie homoseksualizmu.

 • marcinpies

  0

  Minister Radziszewska ma podobnie działających poprzedników z innych resortów, a nawet z innych krajów : Były ( na szczęście ) minister edukacji Giertych usuwał co wybitniejszych pisarzy z kanonu lektur, a jego zastępca Orzechowski kwestionował teorię ewolucji. W Afganistanie zaś, za Talibów - ówczesny minister kultury niejaki Kadratullach nakazał strzelać do starożytnych posągów Buddy....

 • misia.19

  Oceniono 2 razy 0

  Cywilizacja to promocja gejów??? Czy ktoś upadł na głowę.

 • ada-07

  Oceniono 2 razy 0

  orwo111,
  ,,Członki partii kobiet na spotkaniach partyjnych konsumują domowe wypieki swoich koleżanek. "
  I to jest dobry prognostyk. Bo ,,członki" partii mężczyzn chleją wódę na spotkaniach partyjnych
  i dlatego ,,jest dobrze, ale nie najgorzej jest!"

 • rokko

  Oceniono 2 razy 0

  Jakiekolwiek zmiany nie są celem Tuska. Do przeprowadzania zmian trzeba być liderem, a więc mieć poglądy i dość determinacji i charyzmy, zeby ludzi za sobą pociągnąć do tych poglądów realizowania. A Tusk chce po prostu utrzymać się na stołku, więc zamiast ludzi prowadzić, sprawdza sondażami gdzie ludzie chcą iść i potem szybciutko podbiega na czoło, żeby się nazywało że to on tam wszystkich zaprowadził. Tyle w tym bycia liderem, co u koguta, uważającego, że słońce wschodzi, bo on zapiał...

 • vas-b

  Oceniono 6 razy 0

  poglady tej pani popiera 0.3% polakow, i to sie nazywa nowoczesna partia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX