Koalicja PiS-SLD? "To może oznaczać rozłam w Sojuszu i odpływ wyborców"

B. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego nie dziwi, że SLD bardzo chce wrócić do władzy. - Kolejne 4 lata w opozycji byłoby wyniszczające - mówił w TOK FM. Dla Kwaśniewskiego nie jest tajemnicą, że partyjna "młodzież" poważnie rozważa koalicję z PiS. - Taka koalicja może być okupiona rozłamem w Sojuszu - uważa b. prezydent. I dodaje, że mimo słabszych notowań wybory i tak wygra PO.
Choć do wyborów zostało kilka dobrych miesięcy jednym z bardziej gorących tematów są spekulacje nt. powyborczych koalicji. Wielkiego apetytu na powrót do władzy nie kryją politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Jakoś to rozumiem, bo kolejne cztery lata w opozycji byłyby wyniszczające - mówił w Poranku Radia TOK FM Aleksander Kwaśniewski.Ale już znacznie mniej były prezydent rozumie pomysł stworzenia koalicji PiS-SLD. - Koalicja z PiS może być okupiona rozłamem w Sojuszu - uważa gość Poranka Radia TOK FM. - Wiem że partyjna młodzież (SLD i PiS red.) kontaktuje się. Wiem, że często znajdują wspólny język. Wiem, że mają podobne zdanie o technice - jak robi się politykę: mniej rozmowy o etosach a więcej dążenia do celu. Takie rozmowy są i taki scenariusz jest rozpatrywany - przyznał Kwaśniewski.

Zdaniem byłego prezydenta porozumienie z partią Jarosława Kaczyńskiego oznaczałoby też odpływ wyborców lewicy. Szczególnie tych ze starszego pokolenia - a to, według Kwaśniewskiego, większość wyborców lewicy.

PO i tak wygra

Według Aleksandra Kwaśniewskiego premier Tusk powinien rozważyć zmiany w rządzie. - To jest kanon. Tak się robi, jeżeli formacji brakuje impetu i nie ma dobrych wiadomości. Wtedy są czynione zmiany kadrowe, bo to zawsze zajmuje dziennikarzy i opinię publiczną - mówił polityk.

Były prezydent uważa, że Platforma Obywatelska "odczuwa zmęczenie". - Być może więc zmiany byłyby potrzebne. Ale ich efekt sondażowy nie będzie wielki - uważa gość Poranka Radia TOK FM.Mimo słabszej kondycji PO to tę partię Kwaśniewski typuje na zwycięzcę wyborców. - Przewiduję, że jej wynik może być istotnie gorszy, ale wygra wybory - powiedział. A gorszy wynik wyborczy może oznaczać powyborcze rozrachunki w Platformie. A to może oznaczać kłopoty dla przewodniczącego partii - premiera Donalda Tuska. - Jeśli wynik jest gorszy, to powstaje pytanie: co zmienić? A przywódców zmienia się stosunkowo prosto - stwierdził b. prezydent.

10 kwietnia - najlepiej w Warszawie

Jak według Aleksandra Kwaśniewskiego powinny wyglądać obchody pierwszej rocznicy katastrofy prezydenckiego tupolewa? - Gdybyśmy chcieli uczciwie uczcić pamięć ofiar, gdybyśmy szukali porozumienia, to powinny być jedne uroczystości w Warszawie. Z udziałem władz i rodzin. To powinna być godna uroczystość i tyle - uważa b. prezydent.Choć przyznał, że szanse na taki scenariusz obchodów jest niewielki. - Bo ciągle jesteśmy rozdarci. A poza tym Smoleńsk odgrywa ważną rolę w kampanii i nie uciekniemy od tego - mówił gość TOK FM.

- Ale gdyby prezydent Komorowski mnie pytał o zdanie, to powiedziałbym: powinien pan być w Warszawie - dodał.

Jak koalicja z PiS wpłynęłaby na poparcie dla SLD?
Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (115)
Koalicja PiS-SLD? "To może oznaczać rozłam w Sojuszu i odpływ wyborców"
Zaloguj się
 • konwalia_1984

  Oceniono 25 razy 19

  .
  Tak trzymać kochani chłopcy z SLD, tylko koalicja z PIS da wam nowych wyborców.

  Moja Babcia mawiała, że jak gó... nie umie pływać, to mówi, że woda za rzadka...

  A ja będę bardziej brutalna i napiszę tak: Najeży wam ogolić jajka, włożyć rajtuzy i do piaskownicy.

  Sama nie głosowałam w poprzednich dwóch wyborach parlamentarnych, teraz gdy pojawiła się możliwość głosowania na SLD, komuś szalonemu z prominentnych polityków SLD, przychodzi pomysł koalicji z PIS.

  Przestańcie przebierać nogami w kierunku lukratywnych stanowisk w rządzeniu razem z PIS, bo to co z takim trudem zaczynacie odbudowywać, możecie stracić w jednej chwili.
  Wyborcy nie wybaczają i są bezwzględni, nawet kosztem nie oddania głosu na nikogo.

  A jak się kończą szemrane koalicje z PIS, przekonali się już wyborcy Samoobrony i LPR.
  Też zawierzyli swoim liderom politycznym, a gdzie są teraz liderzy i ich partie ?
  Jeśli chcecie podzielić ich los to wybierajcie koalicję z PIS.

  Podobno człowiek uczy się całe życie, i najlepiej na cudzych błędach, wybór należy do Was.

  Pozdrawiam
  -------------------
  "Przebaczaj swoim wrogom. Jeśli nie potrafisz, to ich ignoruj. Nic ich bardziej nie potrafi rozzłościć."

 • gucio994

  Oceniono 12 razy 10

  @bunia3 Kwaśniewski odszedł już dobrych parę lat temu. Jest zapraszany jako były prezydent, bo jego opinie się liczą i są dużo bardziej dojrzałe niż większości czynnych polityków. Trudno nie zgodzić się z tym, że koalicja PiS z SLD byłaby kompletnie niezrozumiała dla wyborców i sprzeniewierzeniem się zasad którymi kierują się obie partie. Tak samo trudno odmówić mu racji co do obchodów rocznicy katastrofy i prognoz wyborczych

 • wilcy

  Oceniono 9 razy 9

  Ciekawe kto by skonczyl w tej koalicji jak Samoobrona lub LPR. Chyba wiem kto. PiS to jednak doswiadczona ekipa w wykanczaniu koalicjantow

 • radioerewan

  Oceniono 11 razy 9

  Strach przed nieobliczalnością SLD powoduje, że nie próbuję nawet myśleć o głosowaniu na nich. Napieralski już kilka razy flirtował z PiS i wiadomo, że jest frakcja nazi w tej partii. Z tego powodu trudno lewicy przyciągnąć rozczarowanych wyborców PO. Nadal będą głosować na PO, bo nie będą mieć wyboru.

 • miroo

  Oceniono 10 razy 8

  Koalicja PiS i SLD?
  Ktoś kto nawet to rozważa jest kompletnym idiotą...
  Takich rozważań nawet nie powinno być jako gra polityczna czy aby tylko postraszyć PO....
  Młodzieżówka SLD jeśli o tym myśli to znaczy, że są tam kompletni idioci...

  Ale niestety - to wskazuje na to, że SLD tak naprawdę nie jest partią, która może nawet próbować zahamować samowolę i bezkarność oraz uprzywilejowanie kościoła katolickiego...

  Tylko kościół katolicki się cieszy z tego.. tylko on zyskuje na całej tej nieudolności i głupocie polityków...

 • zuza-19

  Oceniono 12 razy 8

  Jezeli SLD zawarł by taka koalicje, to nigdy wiecej na nich bym nie zagłosowała. Napieralski nawet niech o tym nie wspomina bo na sama mysl o tym juz wyborcy mu odpływaja. Jak lewica która niby chce swieckiego Panstwa może wejść w koalicje z partia Rydzyka. Kwasniewski był najlepszym prezydentem jakiego do tej pory miała Polska po nim tylko sa miernoty, nikt nie jest w stanie mu dorównac w kulturze, poczuciu chumoru, takcie i ogładzie. Przynajmiej człowiek nie musiał sie wstydzic za parę prezydencka.Nigdy by nie usiadł pierwszy przed goścmi, czy nie wyzywał pilotów od tchórzy, a dziennikarki od stokrotek i małpy w czerwonym.

 • guru133

  Oceniono 12 razy 8

  Mam nadzieję że młodzi politycy z SLD nie pozwolą się zaczadzić wyziewami ze smoleńskich trumien, których jak kadzidła co rusz używa PiS.

 • sinhuesinhue

  Oceniono 9 razy 7

  jego sztuczność Napieralski już się skompromitował - gośc nie ma nic do powiedzenia , nie ma programu, wizji rozowoju partii. I ten sztuczny obleśny przyklejony do ust uśmiech - masakra

 • jarek_bez_proszkow

  Oceniono 7 razy 7

  Koalicja z jarkaczem jest tak samo dobra jak koalicja z nosicielem trądu :-D...Ten bydlak nie ma żadnych skrupułów, co jeszcze można by zaakceptować, ale jest też paranoikiem owłądniętym urojeniami, a to już na pewno dyskwalifikuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX