Dreamliner w barwach LOT-u. Od 2012 roku

Pierwszy Dreamliner w barwach LOT-u pojawi się na lotnisku Okęcie w kwietniu 2012 roku - poinformowały Polskie Linie Lotnicze. To trzyletnie opóźnienie Boeinga w dostawie samolotu. LOT ma być pierwsza linią w Europie, która będzie latała typem 787.
Takie oficjalne informacje spółka otrzymała od amerykańskiego producenta samolotów Boeing. Kolejne maszyny serii 787 trafią do PLL LOT od sierpnia do listopada 2012 roku. Polskie linie opracowują w związku z tym program płynnej wymiany floty dalekiego zasięgu. Dreamlinery LOT-u mają latać do Azji czy Ameryki Północnej.

Boeing 787 został po raz pierwszy zaprezentowany w połowie 2007 roku. Z powodu problemów technicznych jego pierwszy lot wielokrotnie przekładano.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Dreamliner w barwach LOT-u. Od 2012 roku
Zaloguj się
 • mz.412

  0

  PLL LOT to spółka Skarbu Państwa:
  www.lot.com/web/lot/proprietary-structure;jsessionid=8AD25BEBE2C13ADA2C4CECE7B53D7980.l2
  To jest firma 'państwowa' i wszelkie straty finansowe to są straty dla budżetu.

 • passtorian

  0

  Po co te zmartwienia, po co te zapytania? Przeciez LOT nie jest polski od dawna! Firma zatrudnia co prawda Polakow bo chodzi o pasazerow z ktorych wiekszosc nadal nie zna angielskiego . LOT byl polski ale po co wspominac , ze juz nie jest? Wiele innych przedsiebiorstw tez juz nie jest polskich. Zaczniemy sie martwic jak beda chcieli nas obciazyc kosztami za nowy nabytek.

 • opera_aperta

  0

  A ile Boeing zapłaci LOTowi odszkodowania za 3 lata opóźnienia? Czy może z amerykańskiej ambasady dzwoniła kucharka i wydała polecenie, aby LOT zrzekł się prawa do odszkodowań?

 • pablo_xyu

  0

  Dreamlinery LOT-u mają latać do Azji <bold>czy</bold>Ameryki Północnej.

  to jest po polsku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX