Sikorski na Twitterze: Rozliczyć trzeba tych, którzy rozkręcili aferę

- Mam pełne przekonanie, że sąd nie tylko dobrze ocenił dowody, ale także zbadał całą sytuację i wydał właściwy, sprawiedliwy wyrok - komentuje na gorące poseł SLD Stanisław Wziątek, szef sejmowej komisji obrony. 'Są jeszcze sądy w Warszawie! (...) Rozliczyć trzeba tych, którzy nakręcili aferę - napisał na Twitterze Radosław Sikorski.
Wojskowy Sąd Okręgowy uniewinnił wszystkich siedmiu oskarżonych w procesie ws. Nangar Khel. Sąd uznał, że nie ma danych, by doszło do zbrodni wojennej.

- To znakomity sygnał dla wszystkich polskich żołnierzy, którzy realizują niebezpieczne misje - mówi Stanisław Wziątek. - To sygnał pokazujący, że za żołnierzami, za ich oddaniem dla sprawy, o którą walczą stoi państwo polskie. Żołnierze muszą czuć się bezpieczni, zwłaszcza kiedy podejmują trudne zadania - mówi.

Długo to trwało - do wydarzeń doszło w 2007 roku, a mamy 2011 - mówi z kolei poseł PiS Mariusz Błaszczak - przez ten czas załamane zostały kariery tych żołnierzy, a cała sprawa niewątpliwie wpłynęła też na opinię o wojsku polskim - mówi. Czytaj więcej o sprawie Nangar Khel>>

W ocenie Błaszczak, po pierwsze więc wszystko powinno być znacznie szybciej. - A po drugie - jak dodaje - pojawia się pytanie: czy zostały wyciągnięte z tego wnioski przez Ministra Obrony Narodowej, czy np. uzupełniony został sprzęt, szkolenia tak, żeby w przyszłości tego rodzaju wypadki się nie zdarzały. Tego nie wiemy - mówi.

Osobiście i emocjonalnie z takiego rozstrzygnięcia cieszy się także poseł PO Paweł Olszewski. - Tak wewnętrznie byłem przekonany, że ci żołnierze nie zrobili niczego takiego, co by uzasaniało, skazanie ich na wiewloletnie więzienia.

Jego zdaniem to na pewno niezwykle ważny wyrok z punktu widzenia właśnie żołnierzy, którzy poświęcali się na misjach zagranicznych i ich rodzin. - Nie można jednak generalizować - mówi poseł PO - że ten wyrok pozwala na bezkarność, bo tak nie jest. Ja głęboko wierzę, że ci żołnierze nie złamali prawa i działali zgodnie z zasadami wojskowości.

Wyrok na Twitterze skomentował też szef MSZ Radosław Sikorski. Napisał: "Są jeszcze sądy w Warszawie! Żołnierze niewinni. Rzeczpospolita dba o swoich obrońców. Rozliczyć trzeba tych, którzy nakręcili aferę."

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (14)
Sikorski na Twitterze: Rozliczyć trzeba tych, którzy rozkręcili aferę
Zaloguj się
 • andy18m

  Oceniono 6 razy 6

  Ci co to rozkręcili "wylądowali" pod Smoleńskiem.

 • 1.zhyvilla

  Oceniono 5 razy 5

  Zgadzam sie z ministrem Sikorskim, to Macierewicz wpłynął na zmianę kwalifikacji wypadek wojenny na zbrodnię wojenną. Materiałów dostarczyli mu jego "harcerze", którzy zamiast troszczyć się jako kontrwywiad o naszych żołnierzy, śledzili ich i podsłuchiwali.

 • koniepobetonie

  Oceniono 4 razy 4

  Gen.Petelicki twierdzi, że odpowiadać powinien Ziober, bo on wsadził żołnierzy do pierdla.

 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 4

  ... panie wziątek, za ich oddaniem stoi kasa... wystarczy zmniejszyć pobory "afgańczykom" z 5 tysiaków dolców do 3 tysiaków i okaże się że brak chętnych do zaprowadzania ładu i porządku kilkanaście tysięcy km od kraju!!

 • wojtekd38

  Oceniono 4 razy 2

  Sikorski Brawo. To Szczyglo Ziobro Macierewicz i Kaczynscy rozkrecili cala AFERE z zolnierzami. Szczyglo wydal wyrok smierci na mordercow. Chcieli wygracc wybory i zrobili afere z biednych zolnierzy. OHYDA

 • skiperko

  Oceniono 4 razy 2

  Panie pośle Wziątek, to znakomity sygnał dla polskiego żołdactwa, że można bezkarnie mordować cywilów. Panie ministrze Sikorski, weź pan granat i wsadź sobie w du.pę.

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Sikorski - Afgańczycy w Nargar Khel sami się zastrzelili
  i za to oskarżyli naszych niewinnych żołnierzy.

 • passtorian

  Oceniono 3 razy 1

  Czy my sie nie mozemy wreszcie uwolnic od ptactwa? Najpierw kaczki(jedna jeszcze blednie kwacze) a teraz sikora kwili bzdury.. Sikora teraz w rewanzu chce wydawac publiczna forse na sciganie "aferzystow"!
  Czyzby Sikora uwazala, ze skoro zolnierz to wszystko moze? Jesli sa jakiekolwiek podejrzenia o ladactwo to nalezy wszczac akcje , nawet przeciw Benkowi, temu z Rzymu, wyslannikowi Boskiemu. Czym jest marny zolnierzyna wzgledem powiernika Boga? Sikora musi byc niewierzaca!?

 • kwapek-3

  Oceniono 5 razy 1

  "Rozliczyć trzeba tych, którzy nakręcili aferę - napisał na Twitterze Radosław Sikorski." Czyli kogo ? Może Afgańczyków, komunistów, a może jednak również p. Sikorskiego, który w tamtym czasie był chyba ministrem ON.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX