Paweł Kowal o raportach: Polacy nie są głupi. Raporty czekały na wybory

- Jeden i drugi raport czekały na wybory i nie ma w nich żadnych wniosków - Paweł Kowal w Poranku TOK FM mówił o raportach sejmowej komisji Antoniego Macierewicza i komisji szefa MSWiA Jerzego Millera dot. katastrofy smoleńskiej. - Przecież ludzie nie są głupi i widzą, że to wszystko kampania wyborcza - dodał przewodniczący PJN.
- Premier podawał kilkakrotnie daty, te daty były przesuwane, a chciałbym, żeby jeśli premier czy członek rządu podaje jakąś datę, to żeby była ona dotrzymywana - tak Paweł Kowal komentował w TOK FM opóźnienie w publikacji raportu komisji Jerzego Millera. I przekonywał, że mówi to nie jako polityk, ale jako obywatel. - To jest kwestia mojego zaufania do państwa. Jeśli termin nie jest dotrzymywany, to musi być jasno podany powód - podkreślał eurodeputowany. I oburzał się: - Czy my nie zasługujemy na to, żeby się tego dowiedzieć?

Przewodniczący PJN skrytykował też raport autorstwa komisji Antoniego Macierewicza. - Czego mają się spodziewać obywatele od państwa, jeżeli jeden i drugi raport służą tylko do kontekstu wyborczego? - pytał Paweł Kowal. - Przecież ludzie nie są głupi i widzą, że to wszystko czeka na wybory. Jeden i drugi raport czekały na wybory i nie ma w nich żadnych wniosków - mówił europoseł.

Poseł czy europoseł?

Dominika Wielowieyska pytała swojego gościa, czy będzie startował do Sejmu w najbliższych wyborach. - Jeszcze układamy listy, to będzie trudna decyzja, dlatego że z jednej strony jest rozpoczęty mandat eurodeputowanego, z drugiej strony jest temperament polityka - odpowiadał Paweł Kowal. I tłumaczył, że każda partia powinna mieć reprezentację i w parlamencie i w partiach europejskich. - Ja w tej sprawie zostanę do dyspozycji tych osób, z którymi zakładamy nowy ruch - dodał poranny gość TOK FM.

- Z góry wiadomo, że PJN do Sejmu się nie dostanie, patrząc po sondażach - zauważyła Dominika Wielowieyska. - Było w Polsce w ostatnich 20 latach kilka przypadków, gdzie partia, która wydawało się, że nie ma żadnych szans, wchodziła do parlamentu z dobrym wynikiem - odpowiadał Paweł Kowal. - Nie ma co ludzi zniechęcać i mówić im, że mają głosować na dużego, trzeba głosować na tych, którzy mówią prawdę, proponują reformy, nie boją się mówić o problemach - przekonywał przewodniczący PJN.

Spór Poręba-Ziobro? "Kaczyński kogoś wyrzuci"

Wielowieyska prosiła Pawła Kowala, jako europarlamentarzystę, o wyjaśnienie rozgrywek między europosłami PiS - Tomaszem Porębą i Zbigniewem Ziobrą. - Wszyscy czują, że w PiS coś ogromnie buzuje, jest ogromne napięcie - przyznał Kowal. - Jest ogólna prawidłowość, że jak się zbliżają wybory, to wiemy, co zrobi Donald Tusk - zbałamuci kogoś i przyjmie do PO z prawa albo z lewa. I wiemy, co zrobi Jarosław Kaczyński. Wyrzuci kogoś - mówił Paweł Kowal w Poranku TOK FM. I wyjaśniał: - Wiemy, co się szykuje, ktoś będzie wyrzucony albo tuż przed wyborami, albo tuż po wyborach - stwierdził Kowal.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Paweł Kowal o raportach: Polacy nie są głupi. Raporty czekały na wybory
Zaloguj się
 • marika-live

  Oceniono 11 razy 11

  Dla mnie największym zaskoczeniem jest, że w zeszłym roku Kowal znalazł się w grupie największych euroleni. Ciekawe jak wyjdzie zestawienie w tym roku ale pewnie też nie najlepiej.

 • marika-live

  Oceniono 11 razy 9

  Czy w PE w ogóle się pracuje??? Cały tydzień od kilku miesięcy widzę w polskich mediach Kowala (PJN), Kamińskiego (PJN), Migalskiego (PJN), Ziobro (PiS), Kurskiego(PiS), Czarneckiego (PiS). Tyle ludzie z tych dwóch partyjek krzyczą o silnej Polsce, to niech pracują skoro dostali madat europarlamenatrzysty. Pan Kowal, Kamiński skoro niech zrezygnują z mandatu europosła i zajmą się w Polsce swoją partyjką, a nie takie nie wiadomo co i gdzie.

 • boshary

  Oceniono 10 razy 8

  Panie Kowal wyluzuj i nie gadaj głupot to można powiedzieć o was o politykach

 • a.k.traper

  Oceniono 9 razy 7

  Tak panie Kowal, Polacy nie sa głupi i wiedzą że raport tzw. komisji Millera nie będzie zawierał żadnych obwinień a tylko wskazywał uchybienia i zalecenia co do procedur by nie potarzać błędów, taka jest natura tych raportów. Natomiast "raport"(?) Macierewicza jest jednym niespójnym bełkotem i trudno go oceniać jako dokument do czegokolwiek.
  Poza tym, spora część Polaków już wie co sie stało, dlaczego i wcale nie czeka na żadne rewelacje - niepotrzebnie zginęło tyle ludzi, ot i wszystko i wcale nie elita jak to niktórzy chca widzieć a normalni ludzie którzy mieli własne intencje.

 • dogfood

  Oceniono 11 razy 7

  pierdu pierdu, a wszystkie inne partie po prostu cichutenko i skromniutenko, bez wylewania pomyj na przeciwników, sobie truptają do wyborów... co za hipokryta, idealny pisuar

 • andre951

  Oceniono 8 razy 6

  Ja tam wolę raport rzetelny niż pospieszny. W innych krajach takie raporty tworzy się o wiele dłużej i nikt ich tam nie pogania - tylko my, podbechtywani przez dżej-keja chcemy, by były rekordy galaktyki - najlepiej w dzień po katastrofie. A tzw białą (ale nikt nam nie wmówi, że białe jest białe) księgą poważnie powinni zająć się psychiatrzy. Kowal powinien się więc zwrócic do innego grona.

 • balbina1_0

  Oceniono 8 razy 6

  jkal: "ale kiedy PO ustosunkuje się merytorycznie do 'białej księgi"?"

  Do głupoty nie można się ustosunkować, można przejść obok !!!

 • grymasplemp

  Oceniono 6 razy 6

  Idę o zakład, że Kowal, Jakubiakowa i ojciec Poncyliusz będą kandydować z PiSu. Tylko najpierw się pokajają. Buhahaha. Mam nadzieję, że Kluzikównę potraktują na Śląsku jak kłamczuchę, która o mało nie wcisnęła nam na prezydenta narodowego socjalisty, po prostu lewaka Jarosława. Kluzik jak Krzaklewski. Kop w d..ę. Amen.

 • iwonaib

  Oceniono 9 razy 5

  Polacy nie są głupi?
  A przecież: "nową przypowieść Polak sobie kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi" .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX