Ewa Wanat odchodzi z Radia TOK FM

Ewa Wanat po 9 latach pracy podjęła decyzję o rozstaniu z Radiem TOK FM. Na stanowisku redaktor naczelnej Radia Ewę Wanat zastąpi Kamila Ceran, związana wcześniej z Radiem ZET.
- Chcę podjąć się nowych wyzwań - powiedziała Ewa Wanat na spotkaniu pożegnalnym z członkami redakcji. Były kwiaty, łzy i wielkie podziękowania za 9 lat współpracy.

- Jesteśmy wdzięczni Ewie Wanat za jej olbrzymi wkład w stworzenie wyjątkowej stacji, jaką jest dziś Radio TOK FM. Życzymy jej kolejnych spektakularnych sukcesów zawodowych - powiedział Bartosz Hojka, dyrektor segmentu Radio Agory.

Zmiany w Radiu

W związku z odejściem Ewy Wanat wprowadzone zostaną zmiany strukturalne polegające na połączeniu redakcji informacyjnej radia z newsroomem Grupy Radiowej Agory. Zmiany te są związane z dynamicznym rozwojem Radia TOK FM i przygotowaniem do planowanego poszerzenia jego zasięgu technicznego.

Przez ostatnie lata Radio TOK FM rozwijało się bardzo dynamicznie, wzbogacając ofertę programową i zwiększając słuchalność. W związku z uchwałą KRRiT o rozszerzeniu koncesji dla Radia TOK FM o 7 nowych częstotliwości - w Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Płocku, Radomiu, Kielcach i Elblągu zasięg techniczny stacji może znacząco wzrosnąć, dlatego zarządy Grupy Radiowej Agory i Inforadia zdecydowały o zmianie struktury obszaru informacji funkcjonującego w ramach obu spółek.

W nowej strukturze newsroom obsługujący informacyjnie Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje i Radio Roxy, w tym zespół kilkudziesięciu lokalnych reporterów w całej Polsce, podlegać będzie redaktorowi naczelnemu Radia TOK FM.

- Wierzymy, że nowa struktura organizacyjna umożliwi bardziej efektywne zarządzanie zespołem informacyjnym Grupy Radiowej Agory oraz zapewni wysoki poziom informacji w naszych stacjach muzycznych przy jednoczesnym organizacyjnym dostosowaniu newsroomu do obsługi informacyjnej Radia TOK FM w planowanych nowych lokalizacjach - powiedział Bartosz Hojka.

Nową redaktor naczelną będzie Kamila Ceran

Nowa struktura podlegać będzie od dziś Kamili Ceran, która obejmuje jednocześnie stanowisko redaktor naczelnej Radia TOK FM. Kamila Ceran była przez wiele lat związana z grupą radiową Eurozet, gdzie jako dyrektor Działu Informacji zarządzała newsroomem pracującym na rzecz Radia ZET i innych stacji grupy i nadzorowała pracę blisko 30 oddziałów lokalnych i około 120 dziennikarzy. Ma 18-letnie doświadczenie dziennikarskie; w Radiu ZET była również wydawcą, producentką, dziennikarką oraz korespondentką zagraniczną w Wielkiej Brytanii i Francji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (130)
Ewa Wanat odchodzi z Radia TOK FM
Zaloguj się
 • wari

  Oceniono 177 razy 117

  TOK FM to radio, które wzięło na siebie misję publiczną czyli to czego NIE robią media z nazwy "publiczne" czyli korzystające z abonamentu.
  Wielka szkoda, że Pani Wanat odchodzi. Mam nadzieję, że radio będzie takie jak dotychczas.

 • turbinowy

  Oceniono 103 razy 73

  Szkoda :(
  Życzę Pani Redaktor najlepszego!!!

 • bnch

  Oceniono 46 razy 40

  Żałuję, choćby dlatego że pewnie zniknie program z profesorem Depko. Do tego nie chcę się nastawiać negatywnie do nowej pani redaktor naczelnej, ale jak czytam o tym, że pani ma w CV Radio Zet, to przechodzi mnie zimny dreszcz. Mam nadzieję, że moje ulubione radio nie pójdzie w kierunku fekalnej jakości Zetki, albo RMF.

 • sakral

  Oceniono 45 razy 35

  a co z red.Cezarym Łasiczką ?

  jak nie będzie Łasiczki
  to nie warto słuchać Tok.Fm

 • mercurossaurus

  Oceniono 33 razy 33

  Czasami przypadkiem trafiam na zetkę i to jest koszmar. Ymc, Ymc, Ymc + poziom telenoweli w relacjonowaniu świata. Mam nadzieję, że tak się z tokfm'em nie stanie....

  W każdym razie jestem pełen obaw o moje ulubione radio....

 • he219uhu

  Oceniono 37 razy 29

  Pani Ewo, czy to oznacza rozstanie z radiem czy tylko ze stanowiskiem. Jeśli z radiem - będzie mi Pani brakowało. Szkoda. Lubię Pani głos.

  A co z audycją "Kochaj się ..." Czy też zastąpi Panią pani Ceran:(?
  Oczywiście powodów odejścia nie znamy i pewnie nie poznamy,

  Sypie się stary TOK: Najpierw Kamil, teraz Pani.

 • britisshit

  Oceniono 35 razy 25

  ej a co z audycją "kochaj się długo i zdrowo" ?

 • neon35

  Oceniono 32 razy 20

  To moja ulubiona stacja ze względu na charakter "mówionego radia" i wysokiej jakości ramówki. Jeśli pójdzie w stronę Zetki w połączeniu z paskudnymi zwyczajami zamieniania przez Agorę treści wartościowych na tabloidową, komercyjną szmirę - to będzie dramat. To ostatni, obok Wyborczej, bastion prawdziwego wysokiego dziennikarstwa w Agorze .

 • dodleymoore

  Oceniono 20 razy 18

  Czułem, że coś jest nie tak ale bez wnikania w szczegóły jeśli zmiany mają być szersze niż tylko zwiększenie zasięgu to chyba również koniec tego radio w obecnej formie merytorycznej. Lepsze jest wrogiem dobrego a Tok FM było do tej pory takie squatowo-polityczne na arenie innych stacji. Powtórka Zet albo RMF to będzie wielkie rozczarowanie. Był Dąbrowa, teraz Wanat, następny Łasiczka i inni? Niech wszyscy wylądują w I Programie Polskiego Radia i tam tworzą to co było od lat tutaj. Wtedy się przerzucę z chęcią na jedynkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX