Wybory prezydenckie 2015. Korwin-Mikke: Strzelałbym do bandytów, bo mam obowiązek bronić ludzi

Wybory prezydenckie 2015. - Strzelałbym do bandytów, bo mam obowiązek bronić ludzi - mówił o strajkujących w "Kropce nad i" w TVN 24 Janusz Korwin-Mikke. Europoseł pokazał w ten sposób, że nie boi się szefa Solidarności, który za podobne słowa o protestujących górnikach obiecał "dać mu w pysk".

Polub i bądź na bieżąco!

- Chcę być prezydentem twardym, który nie ustępuje. Chcę być prezydentem wszystkich Polaków, czyli wszystkich konsumentów - mówił w "Kropce nad i" Janusz Korwin-Mikke. - Chce pan być prezydentem, który wzbudza strach? - pytała Monika Olejnik. Gdy europoseł przytaknął, dopytywała, w jaki sposób chce to zrobić. - Takimi wypowiedziami jak ta, z powodu której mnie dzisiaj pani zaprosiła. Że jeżeli bandyci będą napadali na ludzi, to trzeba będzie do nich strzelać. Mam obowiązek bronić ludzi - mówił gość TVN 24.

Korwin-Mikke przekonywał, że władza musi pilnować porządku i nie pozwalać na to, by demonstracje przeradzały się w gwałtowne protesty z rzucaniem kamieniami czy paleniem opon w tle. - Ludzie jak wiedzą, że władza będzie strzelać, to zejdą z placu. A jak nie... - tłumaczył. - Państwo nie może ustąpić przed siłą. Państwo, które to robi, jest śmiesznym państwem - przekonywał kandydat na prezydenta.Janusz Korwin-Mikke: Prokuratura ma obowiązek zająć się Piotrem Dudą

Olejnik chciała również wiedzieć, czy w związku ze swoimi wypowiedziami Korwin-Mikke nie boi się "dostać w pysk od szefa Solidarności". Wcześniej oburzenie Piotra Dudy wzbudziła wypowiedź polityka, który w rozmowie z Wirtualną Polską nazwał strajkujących górników "rabusiami" i zapowiedział, że "kazałby do nich strzelać". - Jak go spotkam, dostanie w pysk z pozdrowieniami od górników - obiecał Duda.

- Szczerze mówiąc, nie bardzo wiem za co - mówił gość programu. - Właśnie za to, że pan by strzelał do górników - tłumaczyła prowadząca. - Ale ja bym nie strzelał do górników, tylko do bandytów. Prokuratura ma obowiązek zająć się Piotrem Dudą, który mówi, że ci bandyci są dobrzy, i pyta, jak ja mogę atakować ludzi, którzy palą samochody. Przepraszam bardzo, ale pochwała bandytyzmu jest chyba karalna - przekonywał.

"Ukraina to nasz potencjalny wróg"

Korwin-Mikke odniósł się też do tematu Ukrainy. - To nasz potencjalny wróg. To jest kraj, który kwestionuje nasze granice wschodnie - mówił. - Nie sądzę, żeby robił to prezydent Petro Poroszenko czy ukraińskie ugrupowania - nie zgodziła się Olejnik. - W tej chwili tak. Proszę pamiętać, że NSDAP w Niemczech było swojego czasu mniejszością, a potem doszło do władzy - argumentował lider partii KORWiN.

W kolejnej części rozmowy europoseł wyraził się pochlebnie o postaci Władimira Putina. - Za jedno można go chwalić: że w wyniku jego działalności Ukraińcy zaczęli nienawidzić Rosjan. To jest dla nas bardzo korzystne, bo do tej pory nienawidzili nas - zaznaczył. Zapytany, czy podziwia rosyjskiego przywódcę, Korwin-Mikke jednak zaprzeczył: - Nie, ale uważam, że jest dobrym prezydentem."Władze celowo i świadomie obniżają poziom polskiego szkolnictwa"

Korwin-Mikke został także zapytany o kwestie związane z edukacją. - Oskarżam nasze władze, że celowo i świadomie obniżają poziom polskiego szkolnictwa. Służą do tego między innymi klasy integracyjne - mówił kandydat na prezydenta, argumentując, że "z kim przestajesz, takim się stajesz". - Dzieci są okrutne i wyśmiewają tych trochę mniej inteligentnych od siebie. Dzieci z Downem są wyśmiewane strasznie - tłumaczył.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
Wybory prezydenckie 2015. Korwin-Mikke: Strzelałbym do bandytów, bo mam obowiązek bronić ludzi
Zaloguj się
 • skynet1234

  Oceniono 41 razy 35

  Może do górników bym nie strzelał ale pałowanie i odsiadka w pierdlu by się tym warchołom przydała.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 15

  Duda Mikkego Dudą Pogania.

 • przyganiacz

  Oceniono 6 razy 4

  Korwin-Mikke: "Władze celowo i świadomie obniżają poziom polskiego szkolnictwa"

  Zapewne działają w spisku z kościołem, dla którego tym lepiej, im owczarnia głupsza.
  Bo przecież "Błogosławieni ubodzy DUCHEM"...

 • eamir

  Oceniono 8 razy 4

  Zadziwiające niekonsekwencja w wykonaniu tok.fm.
  Przed wyborami do europarlamentu nie zapraszali nikogo od Korwina ze względu na "przemoc słowną". Pomijam już fakt że jednocześnie tok.fm chwaliło się że zaprasza wszystkich kandydatów.
  Jestem ciekaw co jest powodem nagłej zmiany podejścia.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 18 razy 4

  Korwin potrafi tylko strzelać sobie w stopy.
  Państwo miewa nierzadko moc sprawczą określania kto jest bandytą.
  W krajach bardziej cywilizowanych od takich wyroków jest Sąd a policja od doprowadzania oskarżonych przed oblicze Sądu.
  Barbarzyńcy może przyjść do głowy, że Korwin nie tylko jest niegroźnym wariatem ale i przestępcą wobec rozumu.
  Strzelać?

 • g0straight0n

  Oceniono 34 razy 4

  Po co ten stary kabotyn startuje po raz piąty? To wypełnia definicję szaleństwa, robić w kółko to samo i oczekiwać innych efektów. Stary pierdoła opowiada te głodne kawałki od trzydziestu już prawie lat, tylko zapomina dodawać co robił wcześniej. Prawicowo narodowe oszołomy wierzą w te dyrdymały i chcą głosować na tego starego pajaca. A tak poza wszystkim, po jaką cholerę 73 letni dziadek chce być jeszcze prezydentem? Przez te 30 lat niczego nie wniósł, ani do życia społecznego, ani politycznego. Samo kłapanie dziobem na lewo i prawo, to trochę za mało. W wyborach do PE udało mu się małe rozumki oszukać i dostał fuchę za 50 kafli na miesiąc. Ale on chce władzy, sławy, splendoru. Najlepiej jakby mógł zostać cesarzem, carem albo chociaż królem, wtedy to bez żadnego pardonu by sobie strzelał do kogo by chciał. Taki chłopek z bańką w nosie i muszką pod szyją, udający, że coś wie i coś potrafi rozwiązać.

 • dota2999

  Oceniono 5 razy 3

  Korwin w istocie powiedział: "Niech sobie górnicy demonstrują, byle spokojnie. Bo jak zaczną palić, niszczyć domy i rozwalać samochody - to do akcji wkroczy policja"
  A ja, jako korwinista, dodam od siebie, że do tych bandytów powinien móc strzelać każdy obywatel, a w szczególności właściciel grabionego i niszczonego mienia. Każdy mieszkaniec Polski powinien mieć broń i powinien móc się nią bronić przed bandytami. Policja nie jest tu specjalnie potrzebna.
  W normalnym kraju nie byłoby w ogóle powodów do demonstracji i strzelania, bo nie byłoby rządu, od którego można by było cokolwiek żądać, co dotyczyłoby płacy czy warunków pracy.
  W wolnym kraju ktoś komu się warunki pracy nie podobają po prostu by ją zmienił, a nie demonstrował. A pracy byłby nadmiar, bo nie byłoby rządu, który by pracę szykanował, opodatkowywał, koncesjonował, udzielał pozwoleń czy regulował tysiącem zakazów.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 13 razy 3

  A co sądzisz Korwinie o chęci strzelania do Ciebie? Też jesteś za? Przecież pożytku z Ciebie nikt nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX