Nowy sondaż prezydencki dla TVN. Komorowski traci, rośnie poparcie dla Kukiza

Nowy sondaż prezydencki Millward Brown dla TVN pokazuje, że prezydent Bronisław Komorowski traci trzy punkty procentowe, a Andrzej Duda - jeden punkt. Z kolei Paweł Kukiz wysuwa się na trzecie miejsce.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według najnowszego sondażu Millward Brown dla dla "Faktów" TVN i TVN 24 (wykonanego na próbie 1001 pełnoletnich respondentów) Bronisław Komorowski ma 42 punkty poparcia, czyli o trzy punkty procentowe mniej niż poprzednio. Jeden punkt procentowy stracił też kandydat PiS - Andrzej Duda - i uzyskał wynik 27 proc. W drugiej turze wyborów na Komorowskiego zagłosowałoby 55 proc. ankietowanych, na Dudę - 39 proc.

Sondaż prezydencki Millward Brown dla Faktów TVN | Create infographics


Paweł Kukiz na trzecim miejscu, za nim Korwin-Mikke

Z kolei Paweł Kukiz wysunął się na trzecie miejsce i cieszy się poparciem 9 proc. respondentów. Co oznacza wzrost poparcia o trzy punkty procentowe. Tym samym przegonił Janusza Korwin-Mikkego, na którego oddałoby głos 5 proc. ankietowanych.

Kandydatka SLD Magdalena Ogórek również straciła 1 proc. poparcia. Dziś zagłosowałoby na nią 3 proc. ankietowanych. Za nią są Janusz Palikot - 2 proc. i kandydat PSL Adam Jarubas - 1 proc. poparcia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Nowy sondaż prezydencki dla TVN. Komorowski traci, rośnie poparcie dla Kukiza
Zaloguj się
 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 21 razy 13

  Kukizowi wzrosło z 6pproc do 9pproc
  Czyli Kukiz notuje 50 % wzrost notowań!!!!
  Witamy lidera!!!

 • wp56

  Oceniono 17 razy 9

  Pan prezydent powinien bardziej szanować majestat RP. Występ w Japonii może śmieszyć. Przemówienie w parlamencie Ukrainy to skandal. Gremium to jeszcze przed wizytą pana prezydenta mordercę setek tysięcy obywateli II RP ( R .Szuchewycza ) uroczyście uczciło .A bezpośrednio po wystąpieniu Prezydenta gloryfikowano UPA. Pragniemy by Polskę szanowano na świecie. Szanujmy się sami. Czy prezydentowi Izraela przyszłoby na myśl wygłaszanie mów do polityków gloryfikujących sprawców holocaustu? A może mordy na Polakach ,Żydach ,Ormianach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej to nie ludobójstwo ?

 • arvelli_net

  Oceniono 16 razy 8

  ... cóż, nie chciałbym obudzić się w państwie którego prezydentem jest kukiz, premierem korwin-mikke a ministrem spraw wewnętrznych i bezpieki macierewicz do spółki z kaczyńskim, wojskami wewnętrznymi dowodzi hofman a ministrem od obozów tzw "resocjalizacyjnych" pawłowicz!

 • patrycja212121

  Oceniono 22 razy 8

  Jakby była rożnica miedzy Dudą a Komorowskim... Obaj z odciskami na kolanach od kleczenia przed klerem.

 • bananowa_republika_kolesi

  Oceniono 13 razy 5

  Wczoraj w Krakowie , na spotkanie z Januszem Korwin Mikke przyszło ok 15 000 ludzi . Oczywiście Gazeta i Tok FM zaklinają rzeczywistość i nie podaje tej informacji

 • arezo

  Oceniono 3 razy 3

  Wiem że obudzą się któregoś dnia i będzie piękna pogoda, a to co było do tej pory to był bardzo zły sen.

 • safelogica

  Oceniono 4 razy 2

  Panowie z LSD! Wasza kandydatka ma notowania na granicy błędu statystycznego. Brawo Panie Miller!!!
  Jako człowiek myślący, i obywatel RP nie głosuję na Komorowskiego, Dudę, Ogórek, Jarubasa. To nie są kandydaci narodu, to kandydaci klik zwanych partiami.
  Ale swój głos bezwzględnie w wyborach oddam.

 • luna368

  0

  Kandydatowi Komorowskiemu puszczają nerwy. Na spotkaniu w Stargardzie Szcz. krzyczał, wygrażał przez zaciśnięte zęby, facet nakręcał się na maxa. Oj, boi się drugiej tury, boi.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 10 razy 0

  DRAMATYCZNE ZMIANY...W szansach...n i e b y c i a... prezydentem... Trzecioligowych Paprotek Opozycji... Cała Polska aż drży z ciekawości...KTO ZOSTANIE PREZYDENTEM ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX