Wybory prezydenckie 2015. Sondaż TNS: Komorowski poniżej 40 proc. Nieoczekiwany wynik Kukiza

Sondaż prezydencki dla ?Wiadomości? TVP1. Poparcie dla Bronisława Komorowskiego pierwszy raz spadło poniżej 40 proc. Kandydat PiS Andrzej Duda zyskał jeden punkt procentowy, a Paweł Kukiz aż pięć punktów procentowych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Bronisław Komorowski uzyskał 39 proc. poparcia - wynika z nowego sondażu TNS Polska wykonanego dla "Wiadomości" TVP1. Z tego wynika, że obecny prezydent w ciągu miesiąca stracił aż siedem punktów procentowych. Ale wciąż jest na pierwszym miejscu.

Na drugim trzyma się niezmiennie kandydat PiS Andrzej Duda, z 25-procentowym poparciem. Najwięcej jednak zyskał Paweł Kukiz. Aż pięć punktów procentowych, co daje mu wynik 11 proc. poparcia.

Sondaż parlamentarny Millward Brown dla TVN i TVN24  | Create infographics


Na kogo głosować? Kandydaci na prezydenta odpowiadają na pytania>>>

Trzech kandydatów nie uzyskało nawet jednego procentu

Pozostali kandydaci są daleko w tyle. Janusz Korwin-Mikke i Magdalena Ogórek uzyskali po 4 proc. głosów, Janusz Palikot i Adam Jarubas - po 2 proc. poparcia, Grzegorz Braun - 1 proc. Jacek Wilk, Paweł Tanajno oraz Marian Kowalski uzyskali wynik poniżej 1 proc. głosów.

Chcesz porównać swoje poglądy z opiniami kandydatów na prezydenta? Rozwiąż nasz test wyborczy, który może Ci pomóc w podjęciu decyzji o tym, na kogo zagłosować.

Do głosowania 10 maja ma pójść 56 proc. Polaków, ale tylko 7 proc. zadeklarowało, że na pewno nie odda głosów. Sondaż przeprowadzono wśród 1000 mieszkańców z całej Polski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Wybory prezydenckie 2015. Sondaż TNS: Komorowski poniżej 40 proc. Nieoczekiwany wynik Kukiza
Zaloguj się
 • 68jacekw

  Oceniono 28 razy 14

  Kiedyś takim ruchem miała byc PO.Czyn sie skończyło widać-inicjatywy obywatelskie do kosza,rzady oligarchów i oszustów,afera za aferą,gnębienie społeczeństwa coraz to większymi podatkami i opłatami...internetu braknie,żeby to opisać.

 • azteci

  Oceniono 41 razy 11

  Czyżby powiew wiosny i świeżego powietrza pobudził myślenie wśród wyborców? Oby się obaj pewniacy mocno zdziwili po 10 maja.

 • zelalem

  Oceniono 22 razy 10

  Biedny Kukiz.
  Wydaje mu się, z swoimi jednomandatowymi okręgami zbawi świat.
  Jednomandatowe są do senatu i senat jest podzielony pomiędzy dwie partie. JOWy niczego nie zmieniły!

 • basiacan

  Oceniono 36 razy 4

  Brawo Panie Kukiz za mowienie o ruchu obywatelskim. W Konstytucji jest zapis, ze Panstwem rzadzi NAROD za posrednictwem SWOICH przedstawicieli! SWOICH, nie tych wybranych dla nas przez partyjnych kacykow....

 • dorik2

  Oceniono 1 raz 1

  Kukiz wystartuje jesienią razem z Korwinem-Bzikke, mimo wszelkich różnic między nimi, pod szyldem jakiegoś komitetu obywatelskiego, broń Boże partii. I - uwaga, uwaga! - prawdopodobnie wejdzie do Sejmu dzięki temu, że mamy ordynację proporcjonalną! Gdyby były JOW-y, nie miałby szans!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 5 razy 1

  Jaka "sondażownia", takie wyniki. Sondaże "na zamówienie" to nie są żadne sondaże tylko przedwyborcza propagandowa sieczka.

 • robmar2007

  Oceniono 13 razy 1

  Kandydat Kukiz mnie rozwala, a jeszcze bardziej rozwala mnie wiara kilku procent obywateli w te pierdoły które głosi. "Partiokracja"? Brytyjczycy mają dwie partie od kilkuset lat, amerykanie trochę krócej... I co? A może od razu zlikwidujmy partie i wprowadźmy wybory jak w Rosji? Będzie raj, co nie? Ułomność intelektualna części obywateli jest symptomatyczna...

 • getz54

  Oceniono 13 razy 1

  Wpadł pan we własne sidła panie Pawle. Prezydentem pan nie zostanie, przynajmniej tym razem, a partii pan nie załozy po brzydzi się pan partiokracją. Ciekaway jestem co pan zrobi z tym 11% jak na razie poparciem ? Nie moze pan ciągle robic za Don Kichota i walczyc samotnie z wiatrakami. Potrzebny panu jakis Sancho Pancho zeby jednak do końca doprowadzic sprawę JOW do końca. Unia Wolnosci duzo zawdzięcza wynikowi wyborczemu pana Olechowskiego. Moze pan ze swoim poparciem zastanowi się czy wesprzec projekt pana Petru, Balcerowicza i Frasyniuka ? Tylko mając swoich posłów w Sejmie mozna myslec o realizacji własnych postulatów. Im mniej emocji a więcej dyplomacji tym więcej nie spalonych mostów pozostawia pan za sobą.

 • plautilla

  Oceniono 12 razy 0

  NIE dla Tusk/Komorowskiego i PO !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX