Wybory prezydenckie 2015. Kukiz wycofuje się ze współpracy z Korwin-Mikkem. "Złamał ustalenia z restauracji Lotos"

- Korwin-Mikke nie różni się niczym od partyjniaków z prawdziwego zdarzenia - powiedział Paweł Kukiz w "Kontrwywiadzie RMF FM". - Wycofuję się ze współpracy. Pan Janusz nie dotrzymuje umowy - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na wczorajszej debacie prezydenckiej w TVP 1 Janusz Korwin-Mikke "dał słowo honoru", że jeśli jednomandatowe okręgi wyborcze zadziałają w Wielkiej Brytanii, tak jak chce Paweł Kukiz, czyli pomogą małym partiom, to on sam się wycofa i go poprze.

- Możemy to sprawdzić. Za dwa dni są wybory w Wielkiej Brytanii, gdzie są jednomandatowe okręgi wyborcze, bardzo małe - 650 okręgów. Sytuacja tam jest taka, że konserwatyści mają 32 proc., laburzyści 30 proc., a UKIP 14 proc. Gdyby wybory były proporcjonalne, konserwatyści mieliby 208, laburzyści 195, a UKIP 91 mandatów - mówił. - Daję panu słowo honoru, że jeśli pan zostanie królem, to ja się z JOW-ów wycofam - odpalił Kukiz.

"Nie różni się w tym niczym od partyjniaków"

Po debacie Kukiz zdecydowanie odciął się od tych słów. - Wycofuję się ze współpracy z panem Korwin-Mikkem. Pan Janusz nie dotrzymuje umowy. Jeżeli dwóch prawdziwych mężczyzn się umawia, to się dotrzymuje umów, to podstawowa sprawa - powiedział kandydat na prezydenta Paweł Kukiz na antenie RMF FM.

- Rozmawiałem z Korwin-Mikkem w restauracji Lotos. Ustaliliśmy, że łączy nas postulat jednomandatowych okręgów wyborczych, a tuż przed wyborami ten z nas, który ma mniej głosów, przekazuje je kandydatowi. Potem Janusz się z tego wycofał - wyjaśnił. - Pojęcia nie mam, z jakich powodów [to zrobił - red.], ale nie różni się w tym niczym od partyjniaków z prawdziwego zdarzenia - podsumował.

"Na szczęście są inni narodowcy. Jest Jacek Wilk"

Wcześniej opublikował też komunikat w tej sprawie na Facebooku: "Ja rozumiem, gdyby Pan przed programem podzielił się ze mną swoimi wątpliwościami co do JOW-ów. A Pan z planszami, wykresami wcześniej przygotowanymi, z "przyczajki" wali w swojego najbardziej lojalnego sojusznika". Dodał też, że "Bogu dzięki jest Jacek Wilk, są Narodowcy i wiele innych grup, dla których Polska stoi ponad pieniądzem i sławą". "Pan jest nieobliczalny" - skwitował.

To, co na "debacie" wykonał Pan Korwin-Mikke z JOW-ami...Panie Januszu... Umów należy dotrzymywać. To PODSTAWA współ...

Posted by Paweł Kukiz on 5 maja 2015


Na antenie RMF FM odniósł się również do programu innych prawicowych kandydatów. Według niego najbardziej rzeczowy był Marian Kowalski. - Byłem zaskoczony. Było kilka wypowiedzi trochę ekstremalnych, ale mówił konkretnie, w wielu kwestiach się z nim zgadzałem - ocenił Kukiz.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Wybory prezydenckie 2015. Kukiz wycofuje się ze współpracy z Korwin-Mikkem. "Złamał ustalenia z restauracji Lotos"
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 28 razy 24

  Uprasza się kelnerów z restauracji Lotos o natychmiastowe udostępnienie nagrań z w/w spotkania, abyśmy mieli "pełny obraz zdarzenia".
  ---
  MAMY PRAWO WIEDZIEĆ :)

 • kap_jeden

  Oceniono 28 razy 18

  no i Kukiz w swym rozczarowaniu zmierza do faszystów jako jedynych wartosciowych ludzi. Nieobliczalny , egotyczny narcyz. Brawo-:)

 • modesta22

  Oceniono 27 razy 15

  Chciałbym ostrzec wszystkich chcących zagłosować na Pana Kukiza. Wiem, że może urzekać jego świeżość w polityce, antysystemowość, to że to "swój chłop" oraz jego postulat o jednomandatowych okręgach wyborczych, które jego zdaniem pozwolą na "odbetonowanie" sceny politycznej (tego tak naprawdę nikt nie wie).

  Ale musicie Państwo wiedzieć o jego ciemnych stronach:
  - dzieli poglądy i układa się z Panem Korwinem Mikke oraz narodowcami- a tu jest o krok od szaleństwa;
  - opowiedział się za kandydaturą Marka Jurka w wyborach prezydenckich 2010- człowieka uważanego za "katolickiego taliba" podejrzewanego o członkostwo lub ścisłą współpracę z Opus Dei;
  - podpisał się pod apelem Fundacji Mamy i Taty „Cała Polska chroni dzieci”, protestującej przeciwko planowanej na lipiec tegoż roku w Warszawie europejskiej paradzie mniejszości seksualnych Europride;
  - Kukiz zadeklarował się jako przeciwnik adopcji dzieci przez homoseksualistów oraz przeciwnik aborcji;
  - W 2010 i 2011 był członkiem komitetu poparcia dla Marszu Niepodległości, organizowanego corocznie 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny- tak to ten marsz i ci ludzie obok których strach przejść jeżeli nie jesteś jednym z nich;
  - brak równowagi emocjonalnej podczas jego wypowiedzi oraz pewne oderwanie od realiów geopolitycznych.

  Podsumowując jest to świeża i nieskalana na razie układami wersja koalicji PiS'u i LPR'u tylko bardziej radykalna. Tacy ludzie, mimo kilku słusznych postulatów narobią zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Większość faktów możecie Państwo potwierdzić w Wikipedii- reszta to moje obserwacje.

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 8

  Jakie miejsce taka i umowa.....

  Nie znających lokalu informuję, że owa "restauracja Lotos", to w praktyce podrzędna knajpa na warszawskim Czerniakowie, w której już w czasach komuny upijała się na umór w dniach wypłat pod jajko na szynce i galaretkę z nóżek, głównie klasa robotnicza z okolicznych zakładów (WZM. PZO i in.).

  Więc powtarzam: jakie miejsce taka i umowa. O "umawiających się" już nie wspominając... :-))

 • Piotr Kolec

  Oceniono 6 razy 6

  Czas już na prawicę we władzach tego kraju
  Przetrzepią złodziejaszków, co mają tu jak w raju
  Odtrąbią wielki sukces, wraz z Wiejską ulicą
  A potem, jak to oni - za łby się pochwycą

  I znowu się pokłócą, podzielą, pokroją
  Wojenkę wypowiedzą murzynom i gierojom
  I tak się zamotają i władzą tak zachłysną
  Że burdel w kraju będzie dioramą oczywistą

  W finale, kumple kumplom dowalą już na amen
  Obalą własne rządy, rozwiążą Parlament
  A wtedy wrócą chłopcy od Tuska i Milera
  I reset będzie w kraju, i wszystko od zera…

 • klara551

  Oceniono 4 razy 4

  Tańcowały dwa Michały itd. I co wynika z ich kłótni dla nas Polaków? Nic, null,zero bo kłótnia czy bełkot całej 10 we wczorajszym targowisku głupoty niczego nie zmieni. A Joanna D,Arc była jedna i próba powielania jej metody to kpina z rozsądku i myślenie ,że Polacy są bardziej durni niż ustawa przewiduje. Ale czego wymagać od podstarzałych lowelasów,dzieciorobów,szansonistów,niespełnionych modelek co nie wiedzą kim może być i co może prezydent RP

 • aron2004

  Oceniono 4 razy 4

  Umów należy dotrzymywać - Korwin już dotrzymał wierności swojej żonie tak że ma nieślubne dzieci.

 • jankaras

  Oceniono 3 razy 3

  Im mniejsza kanapa tym więcej śmiechu. Oni się umówili na przekazanie głosów, niezłe. Drodzy wyborcy panów Kukiza i Korwina, jesteście przez nich traktowani jak przedmioty w ich zabawie. Pogratulować

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 1

  ... dzięki Ci Boże że kukiz z korwinem nie usiedli przy moim stoliku... "Z frajerami, nie piję..." A komuchów do Lotosu nie powinni wpuszczać. lotos jest dla ferajny z Czerniakowa a nie kmiotków z ze wsi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX