"Nokaut", "nie spodziewałem się". Tymi ripostami Komorowski odzyskał przychylność komentatorów [6 RIPOST]

"Kiedy pan jest sobą? Kiedy pana poglądy są stabilne? Kiedy się zmieniają?" - między innymi takimi ripostami Bronisław Komorowski zaskoczył Andrzeja Dudę w pierwszej prezydenckiej debacie. Wielu komentatorów było zaskoczonych, jak dobrze przygotowany był urzędujący prezydent.

Polub i bądź na bieżąco!

Takiego ostrego starcia raczej się nie spodziewaliśmy. Duda i Komorowski po raz pierwszy stanęli do debaty ze sobą. Jeszcze na początku nie zapowiadało się na emocjonującą walkę. Ale potem szala przechylała się na stronę Bronisława Komorowskiego. Prezydent przekonał, że jest mocno w grze przed drugą turą wyborów.Skąd tak dobre oceny występu prezydenta? To był festiwal jego ripost. Komorowski punktował Andrzeja Dudę niemal w każdym zdaniu. Niektóre z jego ciosów były naprawdę mocne. Oto one:

O "Polsce w zgliszczach"

"Cały świat pokazuje Polskę jako przykład pozytywny, a pana partia mówi, że to zgliszcza, i pan jeszcze śpiewa: 'Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie', zamiast prosić pana Boga o błogosławieństwo i być mu wdzięcznym za wolną Polskę".

O bezrobociu młodych

"Wspomniał pan, że nie należy blokować możliwości zatrudnienia młodych ludzi. A niech pan powie: czy pan przypadkiem od dziewięciu lat nie blokuje etatu na uczelni wyższej w Krakowie? I to jest ta właśnie różnica między teorią a praktyką..."

O zmienności poglądów Dudy

"Kiedy pan jest sobą? Kiedy pana poglądy są stabilne? Kiedy się zmieniają? W sprawach takich jak in vitro, jak dopłaty dla rolników, jak limity CO2? Czy w zależności od kampanii wyborczej, czy do europarlamentu, czy wybory prezydenckie w Polsce. Zmienia pan co wybory swoje poglądy! A kiedy pan mówi prawdę w kwestiach Smoleńska? Czy wtedy, kiedy pan mówi, że to był wybuch, zamach? Czy wtedy, kiedy pan chowa gdzieś w komórce na zapleczu politycznym Antoniego Macierewicza i inne osoby, które mają radykalne poglądy na tę sprawę?"

Na zarzut, że miał chcieć zabić milicjanta w PRL-u

"Panie pośle, ja byłem radykałem. W czasach, kiedy była walka z komunizmem. Miałem bardzo niemądre pomysły, kiedy moim guru był pana kolega partyjny Antoni Macierewicz. Tylko ja się z radykalizmu wyspowiadałem i wyleczyłem. I panu też tego życzę - stwierdził prezydent".

Po ataku Dudy ws. słów Komorowskiego o Jedwabnem

"Gdyby pan chciał robić zarzuty z pytań o przepraszanie za trudne sprawy, to musiałby pan zacząć od polskich biskupów, którzy mówili przebaczmy i prosimy o przebaczenie. To jest postawa chrześcijańska, która powinna nam wszystkim dać wiele do myślenia".

O obietnicach wyborczych Dudy

"Obiecuje pan kolejny raz różne rzeczy, których pan nigdy nie zrobi. Jaki jest sens mieszania w głowach Polakom, opowiadania o tym, że obietnice na dwieście kilkadziesiąt miliardów może pan zrealizować? Chyba że podniesie pan podatki - tak jak na Węgrzech - do 27 proc.? A, to może. Tylko niech to państwo rozważą, czy to ma ręce i nogi".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (53)
"Nokaut", "nie spodziewałem się". Tymi ripostami Komorowski odzyskał przychylność komentatorów [6 RIPOST]
Zaloguj się
 • homo_rationalis

  Oceniono 114 razy 86

  Spodziewałem się sztucznej szopki, ale zarówno forma jak i przebieg debaty był zadowalający. Jeśli chodzi o kandydatów to Komorowski sobie poradził. Komorowskiemu udało się zepchnąć pana Dudę do przeciwległego znaczeniowo bieguna, antonimu słów "zmiana", "energiczność", "postęp". Innymi słowy Komorowski odebrał Dudzie jego największe atuty. Dudzie pozostał już tylko ten amerykański uśmieszek.

 • he219uhu

  Oceniono 108 razy 72

  Brawo, brawo, brawo Panie Prezydencie! Koniec z plastikową kukiełką kaczystów!

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 79 razy 51

  no to teraz pani poseł szydło spadnie hełmoperuka z głowy... z wrażenia.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 65 razy 49

  Bronek DAŁ CZADU...Spychając prawie wszędzie Dudę do...n i e u d o l n e j... defensywy... Trzeba było wcześniej z tym Red Bullem...

 • oswiecony19

  Oceniono 84 razy 48

  Brawo Bronek !!! Tak trzymaj !!

 • zwid

  Oceniono 58 razy 44

  '
  Ach!
  Miło było patrzeć, jak z oblicza Dudy znikał ten plastikowy, fałszywy uśmieszek.

 • kotmiki

  Oceniono 45 razy 29

  Pisiści to komuniści obiecują gruszki z wierzby ogłupionym przez goeboelsowskie "Od Rzeczy"; "Nasz Nocnik"."W Śmieciach " Tzw.prawica w Polsce a szczególnie PiS z ziejącym nienawiścią do Polski J.Kaczyńskim i jego gangiem przypomina nazistowskie Niemcy !!
  Duda pokazał wczoraj kim tak naprawdę jest ;dupkiem z solarium !!!!!!!!

 • Grzegorz Nowak

  Oceniono 39 razy 29

  dobra taktyka Komorowskiego świetne przygotowanie przypomnienie skąd Duda jest jakie środowisko reprezentuje i że ma nad sobą prezesa było dobrą taktyką
  Sztab dudy się nie popisał jak i sam Duda zobaczymy co dalej bo wszystko zdarzyć się może.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX