Late poll: młodzi murem za Dudą. Kandydat PiS z prawie 60-procentowym poparciem wśród wyborców w wieku 18-29 lat

Bronisław Komorowski zwyciężył tylko wśród wyborców w wieku od 30 do 39 lat - wynika z sondażowych wyników late poll po drugiej turze wyborów prezydenckich. W pozostałych grupach wiekowych więcej głosów zebrał Andrzej Duda. Szczególnie duże poparcie dla kandydata PiS było wśród osób w wieku 18-29 lat - wedle sondażu zagłosowało na niego prawie 60 proc. z nich.

Polub i bądź na bieżąco!

Wedle wyników zrealizowanego dla TVN24, Polsat News i TVP Info sondażu late poll II turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda. Badanie pokazuje także, jak głosowali wyborcy w konkretnych grupach wiekowych.

Z zestawienia przygotowanego przez sondażownię Ipsos wynika, że Bronisław Komorowski przewagę nad Dudą zdobył tylko w jednej kategorii wiekowej - osób między 30. a 39. rokiem życia. Wyniosła ona 5,6 proc. (Duda 47,2 proc., Komorowski 52,8 proc.). Zarówno starsi, jak i młodsi wyborcy chętniej głosowali na Andrzeja Dudę.

49,7 proc. osób w wieku 40-49 lat poparło kandydata PiS, podczas gdy Komorowskiego 50,3 proc. Z kolei w grupie wiekowej 50-59 lat Duda zdobyć miał wedle Ipsos 52,7 proc. głosów, a urzędujący prezydent 47,3 proc. Wynik Dudy w grupie osób powyżej 60. roku życia wyniósł zaś 50,8 proc., a Komorowskiego - 49,2 proc.

Największą przewagę nad Komorowskim Duda osiągnął wśród najmłodszych wyborców - na kandydata PiS wedle late poll zagłosowało 59,9 proc. wyborców, a na jego rywala tylko 40,1.Wyniki late poll podajemy dzięki uprzejmości TVN 24.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
Late poll: młodzi murem za Dudą. Kandydat PiS z prawie 60-procentowym poparciem wśród wyborców w wieku 18-29 lat
Zaloguj się
 • czcigodnyjorge

  Oceniono 17 razy 13

  30-39 lat to ci, co mają kredyty we frankach. Proponuję sprawdzić kurs.

 • krukpl

  Oceniono 39 razy 9

  No to 'młodych " czeka zimny prysznic ponurej rzeczywistości i wstyd głosowania

 • zorn.gottes

  Oceniono 44 razy 8

  to największe ku*estwo, jakie można zrobić. zagłosować na pis i spieprzyć z kraju. teraz fala emigracji dopiero się zacznie. wyemigrują nie tylko młodzi, ale i firmy, kapitał i energia ludzka. zostaną tylko pisiury, radiomaryjni i episkopat. ciekawe kto na kogo będzie pracował.
  domyślam się, że teraz pacynka prezesa sam z własnej kieszeni wypłaci 280 miliardów na swoje obietnice. nie nie, kochani, on zanim wyjedziecie zabierze wam. zapamiętajcie WAM, młodzi, gniewni i głupi.

 • dz-99

  Oceniono 27 razy 5

  Młodym - już dziękujemy . Będą pracować dłużej na obietnice.

 • villk

  Oceniono 27 razy 5

  procentuje nam 20 lat braków w edukowaniu,...zawsze twierdze że wszystkie polskie nieszczęścia biorą się z braku edukacji.

 • sir_fred

  Oceniono 6 razy 4

  Prawo wyborcze tylko za okazaniem PIT-u.

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 3 razy 3

  Kochają gadzety, to i głosowali na Bio-tableta

 • basienka8700

  Oceniono 2 razy 2

  Młodość jest "durna i chmurna" jak wieszczył wieszcz

 • arvelli_net

  Oceniono 12 razy 2

  ... 8 lat to sporo-długo, ci młodzi nie pamiętają rządów pisu ale gratuluję im "celnego" wyboru i w wyborach parlamentarnych na jesieni postaram się im "pomóc" w wybraniu "jedynie słusznej partii" pis, kukiz czy co tam jeszcze :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX