Gdzie jest prezes PiS? Już wiadomo. Szydło: Premierem będzie Jarosław Kaczyński. To geniusz polityczny

- Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza - powiedziała w Kontrwywiadzie RMF FM szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło. - Kaczyński spowodował, że prezydentem jest Duda. To geniusz polityczny - dodała.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jarosław Kaczyński jest bardzo wzruszony i szczęśliwy. To jest ważne wydarzenie dla PiS-u. To geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że dziś prezydentem jest Duda - powiedziała Beata Szydło w Kontrwywiadzie RMF FM Konrada Piaseckiego.

Kampania parlamentarna pod hasłem: "Cała władza w ręce PiS-u"

- Prezes dzwonił z gratulacjami? - pytał Piasecki.

- Byli w kontakcie - odpowiedziała wiceprzewodnicząca PiS. - Dziś otwiera się droga do zwycięstwa w wyborach jesiennych. Trzeba walczyć o pełną pulę. Szansa jest bardzo, bardzo duża. Przez 8 lat PO prowadziła agresywną walkę z nami. Dzisiaj poniosła za to karę. Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza - dodała. - Teraz jest ten czas, że będzie moment na przygotowanie tego wszystkiego - podkreśliła.

Szydło: "Komorowski kpił sobie z przeciwnika"

- Nie dochodzi do mnie ten sukces. Jak startowaliśmy, to nikt nam nie dawał szans - mówiła Szydło. Podkreśliła, że przeciwnik nie był łatwy, a oni startowali z bardzo niskiego poziomu rozpoznawalności Dudy. - Nikt nie wierzył, Komorowski kpił sobie z przeciwnika. Andrzej jest szczęśliwy, ale też bardzo zmęczony. Widziałam wczoraj w nim radość połączoną z zaskoczeniem. Wszyscy byliśmy zaskoczeni - dodała.

Podkreśliła też, że myśl o wygranej pojawiła się dopiero na pierwszej konwencji PiS. - Andrzej uwierzył w to, że jesteśmy w stanie zrobić bardzo dobry wynik. Te nadzieje ludzi były tak duże, zresztą są i teraz, że zdaliśmy sobie sprawę, że to jest z jednej strony wyzwanie, ale też to może ponieść. Poza tym jak się ma takiego kandydata, to się nie przegrywa - powiedziała Szydło.

Szydło: "Odradzałabym podpisanie ustawy o in vitro"

Piasecki zapytał Szydło również o to, czy według niej rozpisanie referendum jest zasadne. - Przede wszystkim to prezydent Bronisław Komorowski musi sam sobie odpowiedzieć na kilka pytań - odpowiedziała. - To referendum, które było, ten projekt, był, jak wielu konstytucjonalistów wskazuje, niekonstytucyjny, więc nie powinno być przeprowadzone - dodała. Podkreśliła też, że odradzałaby mu podpisanie ustawy o in vitro.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Gdzie jest prezes PiS? Już wiadomo. Szydło: Premierem będzie Jarosław Kaczyński. To geniusz polityczny
Zaloguj się
 • raab2

  Oceniono 52 razy 48

  .."Szydło: Premierem będzie Jarosław Kaczyński. To geniusz polityczny"..
  A ja sama jestem zgrabną długonogą pięknością...

 • arvelli_net

  Oceniono 43 razy 37

  ... nie strasz, nie strasz bo się zesrasz :) Nawiasem mówiąc co w takim facecie jak beata widzą kobiety?

 • maura4

  Oceniono 32 razy 30

  Chyba coś mnie ominęło, bo za nic nie mogę przypomnieć sobie co też genialnego J. Kaczyński zrobił.
  Może coś na polu międzynarodowym ? Może przyczynił się do rozwiązania jakiejś patowej sytuacji ? Nie ?
  To może w Polsce przyczynił się do rozwiązania poważnych problemów społecznych? Z tego co pamiętam, to przyczynił się do rozwiązania LPR I Samoobrony. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 28 razy 24

  DYSKOMFORT ESTETYCZNY wygranej Dudy, polega na tym że teraz będzie leciał festiwal głupot wygadywanych zarówno przez niego (będzie reformował Unię, zmniejszy wpływ Niemiec itp)... Oraz przez sponiewieranych do niedawna polityków PIS-u.... Co jest zupełnie zrozumiałe...ALE TYLKO DO CZASU jesiennych wyborów... Co będzie później nie wiadomo, ale powody do zmartwień ma nie tylko Platforma, ale również prezes...Bo prezydent nie o nazwisku Kaczyński z jego partii, może może być dla prezesa jeszcze gorszy nawet niż Komorowski, przy nawet najmniejszym cieniu niezależności...BO DWA GRZYBY W PISOWSKIM BARSZCZU TO JEST SAMA NIEMOŻLIWOŚĆ...

 • brus1968

  Oceniono 26 razy 22

  Tja, genialnie znikł w czasie kampanii. A może zgłosić groźby karalne, bo ja po tej deklaracji czuje się zagrożony...

 • zelalem

  Oceniono 26 razy 22

  Eugeniusz Kaczyński???

 • boolba

  Oceniono 18 razy 18

  "Ein Volk, ein Reich, ein Führer!"

  To już było...
  Teraz będzie jeszcze Geniusz, dodatkowo, w kumulacji...

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 18 razy 18

  Nie udało się z pierwszym tabletem to wymyślił bio-tableta niejakiego Dudę, sam sprzęt nieco analogowy bo sterowany sznurkami, software to PrisonWindows Jaro IXX bez możliwości upgrade`u

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 9 razy 9

  Zaczyna się nowa odsłona polskiej paranoi: Jarek to geniusz polityczny a Lech to poległy bohater. Obaj są pomazańcami hebrajskiej bozi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX