Gdzie był Kaczyński w noc wyborczą? Na Jasnej Górze. Zawierzył prezydenturę Dudy Matce Boskiej

Jarosława Kaczyńskiego zabrakło wczoraj na wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy. Gdzie był? - Na Jasnej Górze - przyznał dziś Joachim Brudziński w TVN 24. - Zawierzył prezydenturę Andrzeja Dudy Matce Bożej - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Prezes w chwili ogłaszania wyników wyborów prezydenckich był na Jasnej Górze - w miejscu świętym dla wszystkich Polaków zawierzył los tej kampanii. Po informacji, że wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda, zawierzył jego prezydenturę i ojczyznę naszej Matce Bożej - powiedział Joachim Brudziński z PiS w programie Bogdana Rymanowskiego w TVN 24.

- Nie jest dla nikogo tajemnicą, że Jarosław Kaczyński jest jednym z najbardziej doświadczonych polityków w Polsce - powiedział. - W przypadku Andrzeja Dudy połączenie dynamizmu, woli walki i doświadczenia z zaletami Jarosława Kaczyńskiego spowodowało, że walka wyborcza okazała się skuteczna - dodał.

Szydło: Premierem będzie Jarosław Kaczyński. To geniusz polityczny

Wcześniej Beata Szydło w Kontrwywiadzie RMF FM powiedziała Konradowi Piaseckiemu, że premierem będzie Jarosław Kaczyński. - Dziś otwiera się droga do zwycięstwa w wyborach jesiennych. Trzeba walczyć o pełną pulę. Szansa jest bardzo, bardzo duża. Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza - dodała.

- To jest ważne wydarzenie dla PiS-u. To geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że dziś prezydentem jest Duda. Teraz jest ten czas, że będzie moment na przygotowanie tego wszystkiego. Kampania parlamentarna pod hasłem "cała władza w ręce PiS-u" - podkreśliła.

Wyniki wyborów prezydenckich 2015: Duda - 52 proc., Komorowski - 48 proc.

W wyborach prezydenckich II turę wygrał Andrzej z poparciem 52 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. głosów. Ostateczne wyniki poznamy najprawdopodobniej dziś wieczorem.

Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że do godz. 17 frekwencja wyniosła 40,51 proc. z 30 mln osób uprawnionych do głosowania. To więcej niż w pierwszej turze - 10 maja o tej samej porze do urn poszło 34,41 proc. wyborców.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Gdzie był Kaczyński w noc wyborczą? Na Jasnej Górze. Zawierzył prezydenturę Dudy Matce Boskiej
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 43 razy 39

  To rzadki przypadek aby w celu wygrania wyborów... Prezes partii i jego zastępca Macierewicz... MUSIELI PILNIE GDZIEŚ SIĘ... S C H O W A Ć...

 • uszatek_2

  Oceniono 33 razy 27

  ...mam propozycję żeby gusła i zabobony, jako rodzimy polski produkt, zacząć EKSPORTOWAĆ za pieniądze do innych krajów świata... Może z zarobionych pieniędzy da się uniknąć finansowej i ekonomicznej katastrofy naszego kraju ....? Po jesiennych wyborach,jak widzę, mamy szansę szybko znaleźć się w jeszcze gorszej sytuacji jak Grecja..... Amen...

 • flat-ower1

  Oceniono 27 razy 25

  No tak, jak by nie patrzeć to wygrał Duda ale dzięki geniuszowi Prezesa. Tylko jakoś mi dziwnie,że podczas całej kampanii pan Prezes był dziwnie nieobecny, wymiksowany, nie wspominany ! Mieli rację ci, co przestrzegali przed tym wyborem. Już następnego poranka, inny miłośnik pokoju, Brudziński, oswiadczył i zaświadczył o boskości Prezesa. To się dopiero zaczyna !

 • olorintr

  Oceniono 24 razy 20

  A moim zdaniem wygrana Dudy to dowód na to, że Boga nie ma, albo zapomniał o ludziach....

 • maura4

  Oceniono 17 razy 15

  Teraz zawierzenie, a kiedy ofiara ? Prywatnej kasy całego PiS-u na pewno nie wystarczy. Radzę trzymać się za portfele.

 • adamofsky

  Oceniono 17 razy 13

  "To geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że dziś prezydentem jest Duda." Za Dudą przecież stała jego żona. Kłamstwa zaczynają wypływać..

 • euforiusz

  Oceniono 12 razy 12

  Jeśli Matka Boska wpłynęła na wyniki wyborów to trudno je uznać za uczciwe.

 • skynet1234

  Oceniono 14 razy 12

  A to nie był w Toruniu?!

 • arvelli_net

  Oceniono 14 razy 10

  ... cóż, przez następne lata w kościołach Polski będziemy śpiewać "OJCZYZNĘ WOLNĄ, RACZ NAM ZWRÓCIĆ PANIE"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX