"PO przestała być sexy. Nominacje pomogą jak umarłemu kadzidło"

"By wyjść z kryzysu, w jakim dziś znalazła się PO, trzeba by politycznego talentu na miarę Donalda Tuska. Tusk jednak - jak wiemy - nie wróci" - napisał w "Rz" Michał Szułdrzyński. Zdaniem publicysty nowe twarze - mimo że większość nominowanych to dobrzy fachowcy - niewiele zmieni w notowaniach Platformy Obywatelskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Premier Kopacz powołała Marka Biernackiego, Adama Czerwińskiego, Adama Korola i prof. Mariana Zembalę. Zmiany mają wzmocnić rząd i mocno nadszarpnięty wizerunek PO.

Jak zauważa Michał Szułdrzyński, szczególnie widząc nominacje dla wybitnego kardiochirurga Zembali i utytułowanego wioślarza Korola, "część wyborców może pomyśleć, że z PO nie jest aż tak źle".

Ale publicysta "Rzeczpospolitej" nie ma wątpliwości, że "sztuczki raczej nie uratują już Platformy zalewanej kolejnymi falami afery taśmowej".

"PO przestała być sexy. A nowe rządowe nominacje pomogą partii tyle co umarłemu kadzidło" - ocenił.

Trzeba przyznać się do błędu

Krytykować trudno także nominację dla doświadczonego fachowca, jakim jest Marek Biernacki. Jeden z najbardziej znanych konserwatystów PO już wielokrotnie miał okazję sprawdzić się w pracy ministerialnej. Jednak Szułdrzyński zwraca uwagę, że docenienie przez Kopacz Marka Biernackiego to także przyznanie się do błędu.

Bo to nie kto inny jak pani premier, przejmując rząd po Donaldzie Tusku, zrezygnowała ze współpracy z Biernackim, który szefował Ministerstwu Sprawiedliwości. Jednocześnie zostawiła w rządzie "trzech ministrów Tuska: Włodzimierza Karpińskiego, Bartosza Arłukowicza i Andrzeja Biernata (których odwołała w ubiegłym tygodniu)".

"A skoro pani premier nie potrafi dobierać sobie współpracowników, to co mówi to o jej zdolnościach przywódczych?" - pyta Szułdrzyński.

Według dziennikarza, by wyciągnąć PO z głębokiego kryzysu, w jakim się znalazła, potrzeba "politycznego talentu na miarę Donalda Tuska". Na powrót twórcy sukcesów Platformy nie ma co czekać - z Brukseli szybko nie wróci.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
"PO przestała być sexy. Nominacje pomogą jak umarłemu kadzidło"
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 32 razy 22

  znawca z chusteczką pod szyją :)) trzeba mieć jakąś skaże na genach żeby pracować w dzisiejszej rzepie... a kiedyś to była taka porządna, obiektywna gazeta... teraz to po prostu szmatławiec prawacki...

 • cuckold67

  Oceniono 33 razy 19

  Najlepszym wsparciem dla Platformy jest wizja oddania rządów w ręce nieodpowiedzialnej rzeszy osób , którzy za nic mają ekonomię , prawo do odmiennego zdania , słowem - nienawidzącym niczego co nie jest zgodne z ich światopoglądem . W obliczu zagrożenia ( z wewnątrz ) Naród się zjednoczy i nie pozwoli zrobić z Polski i Polaków średniowiecznego skansenu na zadupiu Europy . Bynajmniej wizja kleszych rządów i kleszego prezydenta to nie jest moja bajka .

 • chri-s48

  Oceniono 25 razy 17

  Głęboki kryzys bo przegrała minimalnie wybory prezydenckie ? - Nie przesadzajmy...

 • peter-321

  Oceniono 18 razy 16

  Czekamy z niecierpliwoscia na nominacje , Szydlo , Kaczynski, Brudzinski , Blaszczak, Maciarewicz, Suski , Ziobro, Kempa, Kurski , no i Szuldrzynski .....

 • musa-kusa

  Oceniono 32 razy 16

  Za to sexy stał się Kukiz. Czekam na prezerwatywy ze znakiem Polski Walczącej...

 • ciemnyluddd

  Oceniono 28 razy 10

  Najpierw ZAŁÓŻ mikrofony pod stołem wszystkim prominentnym politykom partii rządzącej....Później zorganizuj niespotykaną dotąd HEJTERKĘ INTERNETOWĄ STEREO Z AMBONAMI... Potrzebę sprawdzenia co po tym wszystkim zostało z partii rządzącej... Wydaje się...p r z e s z a d ą... Natomiast nadal nie słychać głosów w sprawie konieczności sprawdzenia STANU PRAWORZĄDNOŚCI W POLSCE...

 • jezierskiadam

  Oceniono 19 razy 9

  Kadzidło nie pomaga?
  Co na tę herezję biskup Michalik?

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 12 razy 8

  SEXI to może być kobieta, czasami facet.
  Panu dziennikarzowi brakuje słów na określenia? Polski to taki bogaty język w słownictwie.
  Na fotce nie wygląda pan Szułdrzyński SEXI, taki jakiś....zmarnowany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX