"Wyobrażam sobie, że PiS bierze władzę... Merkel na Wawelu składa hołd Dudzie, który złapał Pana Boga za nogi"

"Jeśli premier Kopcza marzy, by w jesiennych wyborach wygrać tak, jak wygrała polska drużyna z Gruzją, to trudno jej się dziwić. Pięknie jest marzyć, że w ostatniej chwili wbija się gałę za gałą do bramki przeciwnika. Tymczasem bezpardonowy mecz na naszym politycznym boisku już trwa, a dzielna drużyna PO wbija sobie coraz bardziej efektowne samobóje" - ocenił Stanisław Tym w "Polityce".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Jak wylicza felietonista, pierwszy gol samobójczy widzieliśmy w wyborach prezydenckich, które skończyły się porażką Bronisława Komorowskiego. "Nawet Jarosławowi Kaczyńskiemu ze zdumienia opadła szczęka" - podsumowuje Tym.

Kolejnym samobójem był "mocno spóźniona" ubiegłotygodniowa dymisja ministrów i wiceministrów. Ale odsunięcie od władzy wcale nie oznacza, że zdymisjonowani stali się mniej niebezpieczni. Jak ocenił Stanisław Tym. "strzelają do własnej bramki już bez ograniczeń". Czego przykładem są - według satyryka i felietonisty "Polityki" były minister zdrowia.

Bartosz Arłukowicz "wciąż dumny z reform, które przeprowadził w służbie zdrowia, zapowiadał już swój udział w jesiennych wyborach". "Bo gdy wychodzi na ulice Szczecina, ludzie mu się kłaniają, a on im odpowiada dzień dobry" - napisał Stanisław Tym.

Taki scenariusz realizowany konsekwentnie przez polityków PO może się skończyć przegraną w jesiennych wyborach parlamentarnych.

"Wyobrażam sobie, a ciężko mi to idzie, że PiS bierze władzę. I co wtedy? Na początek Krzysztof Szczerski pouczy Angelę Merkel, jakie ma wobec nas obowiązki, byśmy mogli dalej utrzymywać partnerskie kontakty. Już dziś stawia Niemcom warunki. Czy nie lepiej byłoby po prostu zażądać, by kanclerz Merkel złożyła na Wawelu dobrosąsiedzki hołd prezydentowi Dudzie, człowiekowi, który Pana Boga za nogi złapał...? Więc bardzo chciałbym się dowiedzieć, co Platforma ma nam dziś do zaproponowania" - podsumował Stanisław Tym w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (194)
"Wyobrażam sobie, że PiS bierze władzę... Merkel na Wawelu składa hołd Dudzie, który złapał Pana Boga za nogi"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 370 razy 272

  "Wyobrażam sobie, a ciężko mi to idzie, że PiS bierze władzę. I co wtedy?
  ----------
  A nic nie będzie, od 2 do 4 lat totalnego średniowiecza, jako urodzony przed wojną przeżył pan i okupację i komune i stan wojenny i podejrzewam parę chorób i zaraz to i PiS pan przeżyje

 • jezierskiadam

  Oceniono 242 razy 186

  "Czy nie lepiej byłoby po prostu zażądać, by kanclerz Merkel złożyła na Wawelu dobrosąsiedzki hołd prezydentowi Dudzie, człowiekowi, który Pana Boga za nogi złapał...?"
  ************************

  Lepiej byłoby, gdyby składając hołd pocałowała go w rękę !!!

 • dybciu32

  Oceniono 229 razy 179

  PiS u władzy?!? to Polska stanie się krainą gzie krzyż w koronie, ministrant na tronie, episkopat rzecznikiem, a zwykły Polak nikim

 • gossam.2

  Oceniono 204 razy 164

  Nie rozumiem dlaczego cała uwaga mediów skupia się na tym CO powiedzieli napruci politycy po pracy podczas prywatnych rozmów a nie KTO nagrywał to wszystko bo cel widoczny jak na talerzu- obalenie rządu. Służby specjalne? PIS? Rosjanie?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 179 razy 135

  TO JEST PSUCIE PAŃSTWA... Panie prezesie...Z żądzy władzy... Podobnie jak ze "smoleńskim zamachem"...

 • pietrek1960

  Oceniono 160 razy 128

  To przedsmak Wolskiej Rzeczypospolitej Smoleńskiej , jaką zmontuje wam człowieczek z dupą na brodzie razem z PiS-em, Kukizem i Stonogą , jeszcze będziecie się modlić do wraku Tupolewa i portretu św. Chazana.

 • gossam.2

  Oceniono 138 razy 116

  Polacy lubią podglądać i podsłuchiwać- patrz sukces Big Brothera i Ośmiorniczkagate. Jednocześnie tłumnie wychodzą na ulice by bronić swojej prywatności i wolności w internecie - patrz ACTA. Czy to nie hipokryzja? Mnie wolno - innym nie. Upadek rządu przez aferę podsłuchową to najgłupszy powód z możliwych.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 152 razy 102

  ALE JAJA !!! Właśnie nowy minister skarbu pani Kopacz wypowiedział się w TokFm o konieczności...o c h r o n y.... Budżetu ? NIE, ZARODKÓW !!!...

 • kajetan907

  Oceniono 128 razy 98

  Spokojnie panie Tym Polska przetrwała już nie jedno więc przetrwa również rządy pisowskich złodziei i oszustów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX