Komentarze (181)
Mocodawcy "Nowoczesnej.pl mają tyle wspólnego z nowoczesnością, co ja z baletem rosyjskim"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • csirkecomb

  Oceniono 10 razy 10

  Z powodu zabrania Polakom oszczędności z OFE Brudziński jest szczerze oburzony. I słusznie. Z powodu upaństwowienia oszczędności z OFE (magánnyugdíjpénztár) Węgrów niepochlebnych głosów opozycji brak, mimo że Orbán dokonał tej operacji, zanim w Polsce pojawiły się takie pomysły.
  Wiem, że ten komentarz okaże się efemerydą, ale będę przypominać o hipokryzji polityków przy każdej nadarzającej się okazji.

 • rascal76

  Oceniono 12 razy 10

  Brudziński , Kaczyński , Czarnecki , Macierewicz. Już za chwilę mogą rządzić a oni tylko konstruktywnie to potrafią się kłócić i judzić. Oni nie są zdolni do rządzenia po 8 latach bycia ciągle na nie.

 • tinley

  Oceniono 16 razy 10

  Dużego biznesu? To znacyz kto ? Bierecki poszedł do Petru>? Kopalniane zwiazkowe barony czy królowa Pierza go wspomogła datkami? Cóż to za wielki biznes wegług Joja wspiera Petru? Moze ktoś wie i odpowie zamiast niego?

 • zd46

  Oceniono 16 razy 10

  Panie Brudźiński (Jojo) błysnął pan niespotykanym w PiSie intelektem (poza prezesem) i użył pan słowa „demiurg” nie znając znaczenia słowa albo jesteś pan z lekka kołowaty. Encyklopedia objaśnia, że „demiurg”, to:
  1/ twórca, protoplasta;
  2/. daw. twórca świata;
  3/ daw. wykonawca wolnego zawodu lub rękodzielnik.
  Wazelinując zapewne miał Brudźiński na myśli, że J.Kaczyński, to nie „twórca ani protoplasta a tylko PLASTUŚ, że nie jest też „twórcą świata” a stwórcą PIRAMIDY POLITYCZNO FINANSOWEJ i że nie jest „rękodzielnikiem” a tylko CHAŁUPNIKIEM i to żoliborskim.

 • esmeras

  Oceniono 12 razy 10

  Skojarzenie z ROSYJSKIM baletem jest trafne!

  Tańczą jak im prezes zagra!

  A co ma to wspólnego z Rosją?

  A to jest dobre pytanie.... :DDDDD

 • tadeuszp3

  Oceniono 18 razy 10

  UWAGA, UWAGA : chcesz zareklamować swój towar ???? Nigdy nie pisz, że jest najlepszy !!!!
  Zawsze pisz, że towar innych jest najgorszy i wylewaj na nich szambo !!! Oto przepis na sukces w tym kraju !!!!

 • jerzykkur38

  Oceniono 9 razy 9

  Objawił nam się kryształowy Jojo Brudziński,rycerz bez zmazy i skazy,który na demonstracji w Waszawie,pełniąc rolę nieskazitelnego polskiego katolika,ryczał i wył przepiękną frazę,wyrażającą w pełni,uczucie miłości do bliźniego swego : Raz sierpem,raz młotem,czerwoną chołotę.W czasie tej swojej modlitwy,twarz tego bojownika,wyrażała pełną ekstazę,szaleństwo i obłęd. .Odnośnie sprawy przestępczych podsłuchów "U Sowy",tropy prowadzą do funkcjonariuszy policji politycznej PIS-u,tzw CBA,którzy pod wodzą pana Kamińskiego,wymyślali różne afery a współpracujący z nimi,grożny i genialny szeryf Ziobro,przechwalał się,że sam biegał z magnetofonem w gaciach i podsłuchiwał ministrów ze swojego rządu.Również w tajnych służbach,zostało jeszcze kilku agentow Tomków,którzy skrupulatnie wypelnią każdy rozkaz. .I jeszcze jedno pytanie :dlaczego na dostępnych podsłuchanych taśmach,nie ma polityków PIS-u?

 • lica79

  Oceniono 9 razy 9

  Szczecin przeprasza za Bredzinskiego

 • rocznik59

  Oceniono 9 razy 9

  "Na pewno nie traktujemy Polski tak, jak przedstawił to w "Potopie" Henryk Sienkiewicz, opisując Bogusława Radziwiłła, który mówił, że nasz kraj to sukno, którego trzeba jak najwięcej wyrwać dla siebie. Jestem przekonany, że w kręgu decydentów mojej partii nie ma ludzi pokroju Sikorskiego..."
  Panie Brudziński, zapomniał Pan już jak to Pan Lipiński (PiS) próbował przekupić Panią Beger (Samoobrona) by przeszła na waszą stronę ?
  Natomiast Pan Sikorski był w Waszym rządzie i odszedł z niego na własną prośbę, bo dla Was ważniejszy był Macierewicz ze swoimi poronionymi pomysłami...

 • kniazwitold

  Oceniono 11 razy 9

  Wodzę, że złodziej JOJO już sika ze strachu po nogawkach przed Petru - dobrze, niech się męczy bandzior.

 • jokemaker

  Oceniono 13 razy 9

  Panie Brudziński, gdyby Pan raczył zając się baletem, a nie polityką - byłoby to z dużym pożytkiem dla Polski - choć balet bez wątpienia by stracił.

 • peter-321

  Oceniono 13 razy 9

  Nie pierwsza tego przyglupa i zlodzieja z pociagow odpowiedz w tym stylu. Nadal lezy i chlapie sie w blocie.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 8 razy 8

  Dyrygent krzykaczy w rozmaitych marszach" miesięcznicowych" rozumie cokolwiek w problemie gospodarki,czy szerzej ekonomii ? Ile nałgał już o stoczniach!?

 • notremak

  Oceniono 10 razy 8

  A może tyle, co Jojo z pociągami?
  Jojo, kiedy kolejny SKOK? Tym razem na Pendolino.

 • mm.l

  Oceniono 10 razy 8

  przedstawiciel formacji, która spełniała zachcianki SKOK, opowiada o sponsorowaniu przez wielki (nie nazwany) biznes. Kolejna historia tego, który najgłośniej krzyczy "łapaj złodzieja"?

 • uszatek_2

  Oceniono 12 razy 8

  ...to może by pan sobie, panie Brudziński, przypomniał swoje dokonania z lat młodzieńczych i może nie tylko ...Powinny się one panu kojarzyć z określeniem "lepkie ręce" ,bo niekoniecznie to co pan posiadł było pańska własnością.... - a teraz taki najuczciwszy ze sprawiedliwych.....

 • zd46

  Oceniono 12 razy 8

  Jojo Brudźiński liczy, że jak "Bóg ciężko zapracuje", to oni wezmą już tą władzę, no bo kto ma się po nią schylić? Oni od OŚMIU lat "są schyleni po władzę", jak grzybiarze za grzybami, oni, PiS, są już weteranami schyłki i kiedy przejmą władzę rozpocznie się już tylko......... ich SCHYŁEK a właściwie "degrengolada" czyli staczanie w otchłań politycznego niebytu.

 • ferroetigni

  Oceniono 7 razy 7

  litości, to nie macie już kogo cytować - Brudzińskiego?

 • tomtg123

  Oceniono 9 razy 7

  Petru nie jest propozycją skierowaną do bogatych - bo bogatym bez różnicy czy Petru czy Kaczyński, skoro w Polsce i tak opodatkowana jest praca, a nie bogactwo.
  Bogaty człowiek, jeśli już się bardziej nie bogaci na dawaniu/wykonywaniu pracy, zapłaci w Polsce podatek 0%.
  Petru jest natomiast propozycją dla tych, którzy pracują i którzy chcą bogatymi zostać, cel i sens jego programu jest taki, żeby Polska była państwem, w którym opłaca się pracować.
  To słuszny kierunek. I w 100% odwrotny do kierunku, który proponuje PiS.

 • skandy5

  Oceniono 9 razy 7

  Z baletem nie, ale z wywiadem? Jako pozyteczny idiota? Myślę że jak najbardziej

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 9 razy 7

  YEAH, YEAH, słuchajcie Brudzińskiego i pijcie zimną wodę to zobaczycie jak na tym wyjdziecie:P I słuchajcie praw pissu-bo jak oni coś obrzydzają to znaczy że jest be. Jeszcze tylko mi brakuje plwocin posła Pawłowicz na Petru, bo przecież ciemny lud musi od pissu wiedzieć że Petru to zło, to bogacze, może nawet tacy, co jej kanapkę sprzedawali w sejmie:P Jak piss nie popiera to samemu nie wolno wybrać, bo przecież tylko piss wie na kogo mają głosować Polacy. Na szczęście tylko 'Prawdziwi Polacy'-a takimi już mało kto chce być:P Czego się tak boją skoro sondaże takie Petru ma marne-3-10%, że wyrośnie na większego niż Palikot?
  Jak piss ogłosi, że Petru to szatan to talibany będą to nawet rozpowszechniać:P

 • hektor7-1

  Oceniono 7 razy 7

  No, to trzeba kupić p.Brudzińskiemu trykoty i baletki... :) Już jesienią wyborcy Mu zagrają, i ciekawe, jak będzie wówczas tańczył?

 • kris0104

  Oceniono 7 razy 7

  tylko tyle potrafi wydukac ten nieskazony mysleniem pseudointeligent

 • jkdino49

  Oceniono 9 razy 7

  Panie Brudziński (ps. Jojo)!
  Niech się Pan tak nie zarzeka, bo gdyby prezes Panu kazał, to i w balecie rosyjskim by Pan zatańczył!

 • gwmacie

  Oceniono 9 razy 7

  Nie prościej to, pośle Brudziński, pogrzebać w zyciorysach politycznych wrogów i je podkolorować, na potrzeby prezesa Kaczyńskiuego? Ten zapluty karzeł już będzie wiedział, jak dotrzeć do swoich szwadronów leni i próżniaków, którym Duda obiecał 300 mld. Kiedy patrzę na Pana, to niezmiennie widzę Pana w esesmańskim mundurze...wypisz-wymaluj Szwab czystej krwi...

 • jerzy.n19

  Oceniono 6 razy 6

  Skądinąd bardzo trafnie przytoczona sienkiewiczowska wzmianka o Rzplitej jako postawie sukna. Pomysły na nowoczesne państwo ma PiS przecież z sienkiewiczowskich czasów właśnie.

 • wmc-33

  Oceniono 10 razy 6

  PiS oczywiście nie może liczyć na poparcie wielkiego biznesu, ale entuzjazm małych oszustów z rękami złożonymi do modlitwy ma jak w banku. Po owocach was poznamy, sku...syny.

 • takkietam

  Oceniono 10 razy 6

  wiadomo ze do takich knajp nie chodza, z koniem i w gumofilcach nie wpuszczaja...

 • honkers

  Oceniono 5 razy 5

  Podsłuchy, to nie od dzisiaj domena PiS'u. Przyjaciele i Sowa to nawet nazwę mają podobną...

 • gossam.2

  Oceniono 9 razy 5

  Polityków PIS nie ma na nagraniach bo przeciez sami je zlecali a usłużne złogi pisowskie w słuzbach pomagały. Dziwne, ze Czarnecki będąc w tym samym czasie u Sowy co inni podsłuchiwani z PO, nie jest na nagraniu.

 • batura3

  Oceniono 7 razy 5

  Panie p ośle - gdyby te grupy postawiły na Piss to byłoby ok???? :))) co za smieszne indywiduum

 • rubo45

  Oceniono 5 razy 5

  "Nikt z moich kolegów z kierownictwa PiS po tego typu knajpach nie biegał..." Do pierwszych taśm Panie Yoyo, do pierwszych taśm...

 • zmichalg1

  Oceniono 9 razy 5

  Panie Brudziński,
  Te, jak to pan określa, "grupy biznesu", to de facto PRACODAWCY również pańskiego elektoratu.
  Pański szef Duda (zamiast drugiego "d" lepiej pasuje "p") tak pięknie śpiewał podczas kampanii o tworzeniu miejsc pracy. To ja się pytam: jak on chce to robić jednocześnie szczując przeciwko pracodawcom?

 • ossey

  Oceniono 13 razy 5

  Fakt...tzw Nowoczesna.pl nie wiele ma wspolnego z nowoczesnym postrzeganiem gospodarki i polityki swiatowej.
  Nowoczesnosc to inwestycje w edukacje i nauke, nowoczesnosc to inwestycje w najnowsze technologie. Nowoczesnosc to wreszcie silne panstwo oparte na stabilnym prawie...
  Panie Petru...panstwo taniej sily roboczej , skladakow i lichwiarskich kredytow to nie jest nowoczesne panstwo...to typ XIX wiecznejkolonii

 • wujtommy102

  Oceniono 5 razy 5

  Są fascynujące nagrania z bankietu połączonego z balangą w SKOK-u z udziałem czołówki PIS, które zrobili tamtejsi kelnerzy.Żadna z partii nie załatwiła należycie spraw kelnerów ,a są oni wszędzie.Jeśli dwóch kelnerów poprzez podsłuchy potrafiło rozwalić rząd PO mimo zabezpieczenia terenu rozmów przez BOR, to w większej zorganizowanej grupie są oni w stanie odstawić od rządzenia cały PIS a więc sumarycznie cały POPIS. W końcu dzisiaj wysokie stołki zajmują bardzo często przypadkowi partyjni dyletanci a wiec dlaczego kelnerzy nie mogą ich zastąpić.

 • pysio62

  Oceniono 9 razy 5

  Petru jest OK, ale w aktualnej sytuacji potrzebna jest jednosc, nie mozna rozbijac glosow, moze sie zdarzyc ze Petru dostanie 4% glosow i nie wejdzie do Sejmu, a tych glosow zabraknie PO aby np. zablokowac zmiane Konstytucji. Nawet jakby Petru wszedl do Sejmu to aktualna ordynacja wyborcza preferuje jednak troche duze partie, o tym tez trzeba pamietac. Oczywiscie jest czesc ludzi ktora nie zaglosuje na PO albo nie pojdzie do wyborow, jesli Petru nie wystartuje w wyborach, ale odda swoj glos na Petru jesli bedzie miala taka mozliwosc. Tu jest problem, ale trzeba zrobic wszystko aby szalency nie doszli do wladzy, a minimum to zeby nie mogli zmienic Konstytucji, dlatego ze ich rzady nie potrwaja dkugo, czasu szkoda, ale straty jakos nadrobimy, ale ze zmieniona Konstytucja mozemy miec problem przez dziesieciolecia.

 • Pawel Rodzynek

  Oceniono 4 razy 4

  To niech sobie może Brudzio przypomni jak Beger nagrała Lipińskiego z PiS , jak handlowali stanowiskami.

 • sojer2006

  Oceniono 4 razy 4

  Panie B. jestem malutkim przedsiębiorcą i popieram Nowoczesną.pl !!

 • gourmant

  Oceniono 8 razy 4

  PIS dalej wyznaje filozofię, że jedyny uczciwy duży biznes to gospodarstwo agroturystyczne i sprzedaż waty cukrowej.

 • matyldaleona

  Oceniono 3 razy 3

  O Brudziński - a już było tak miło, bo zapomnieliśmy o panu.

 • kotmiki

  Oceniono 3 razy 3

  ...ALBO KRADZIEŻĄ ADIDASÓW

 • walenty_kowadlo

  Oceniono 7 razy 3

  Dlaczego tytuł nie jest w cudzysłowie ???

 • olorintr

  Oceniono 13 razy 3

  nie wiedziałem że chimek (całkowita zbieżność imienia z żydowskim Achim) jako 7 letnia dziewczynka uczęszczał był na balet....ot tancereczek....

 • ot48

  Oceniono 2 razy 2

  " Jestem przekonany, że w kręgu decydentów mojej partii nie ma ludzi pokroju Sikorskiego, Nowaka, czy innych nagranych na taśmach" - mówił Brudziński."
  .........................
  O przepraszam ale Sikorski to wychowanek PiS-u.

 • rtaj

  Oceniono 2 razy 2

  Odezwał się JOJO!!!!

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 2

  Pan Petru sensownie i szczerze powiedział o co mu chodzi, bardzo wątpię by go wspierał bardzo duży biznes, no bo co może mieć do zaoferowania czego nie mają?
  Poza tym to co pan Petru wygłosił nie będzie się cieszyć poparciem wielu, nie ma obiecanek a jest zimna wykładnia tego co się wydarzyło oraz co powinno się wydarzyć wg niego, nie ma miejsca na cuda, teorie spiskowe a jest miejsce na ciężką i mozolną pracę.
  Nie ma się co podniecać bo nie wiadomo czy owa partia przekroczy próg wyborczy, niejaki Brudziński tego ogarnąć nie może a PO wydaje mu się, ze już kopać nie trzeba, bo wkrótce sami będą kopani.
  Ja zaryzykuję swój głos dla pana Petru ze świadomością, że nie wejdzie do Sejmu, w lustro pluł nie będę:)))

 • zegrz

  Oceniono 4 razy 2

  "A więc Pani, droga Pani, wraz z grupą innych posłów chciałaby wstąpićdo PiS-u?"
  ...

 • baldazar

  Oceniono 4 razy 2

  1. PO stanowi jedyny ratunek, gwarancję bezpieczeństwa i dobrobytu.
  2. GW jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji w tym kraju.
  3. PL jest suwerenna!
  4. Nie ma deficytu 3bln PLN
  5. Rząd mówi prawdę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX