Prof. Staniszkis o Szydło: Nie nadaje się na premiera. Ma złe cechy Kaczyńskiego, ale nie ma jego zalet

- Jestem przeciwna nominacji Beaty Szydło jako kandydata na premiera. Premier nie powinien być poniżej poziomu wiedzy i energii swoich ministrów - mówi w wywiadzie dla ?Polski The Times? prof. Jadwiga Staniszkis.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sobotę odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Od kilku dni krążą plotki, że na nim ogłoszone ma być, że kandydatem partii na premiera będzie Beata Szydło, a nie Jarosław Kaczyński. Politycy PiS nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają, powtarzają tylko, że szefowa sztabu Andrzeja Dudy jest osobą o wielkich kompetencjach.

- Jestem przeciwna nominacji Szydło - mówi w wywiadzie dla "Polski The Times" prof. Jadwiga Staniszkis. - Uważam, że premier nie powinien być poniżej poziomu wiedzy i energii swoich ministrów. Szydło, która jest człowiekiem aparatu od wielu lat i trudno będzie jej się porozumieć z pozaaparatowymi ludźmi Kukiza, którzy doceni profesjonalizm, ale nie przetrawią tego typu doświadczenia politycznego, jakie ma Szydło. Ona ma w sobie złe cechy Kaczyńskiego - podejrzliwość, brutalność w traktowaniu ludzi - ale żadnej jego zalety - ocenia socjolog.

Jej zdaniem premierem - po wygranych przez PiS wyborach - powinien być Jarosław Kaczyński (praktycznie nieobecny w kampanii wyborczej i po niej). - Tylko Kaczyński bardziej ufający ludziom, zostawiający przestrzeń do działania - zastrzega prof. Staniszkis w "Polsce The Times".

Cały wywiad w dzisiejszym wydaniu dziennika.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (94)
Prof. Staniszkis o Szydło: Nie nadaje się na premiera. Ma złe cechy Kaczyńskiego, ale nie ma jego zalet
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 395 razy 283

  ... przepraszam, to kaczyński ma JAKIEŚ zalety ????? Pani (tfu!) profesor, z całym (tfu!) szacunkiem, proszę wziąć sobie kaczyńskiego i jego zalety pod rączkę i odejść, najlepiej na śmietnik historii bo takich profesorów i prezesów to Polska nie potrzebuje!

 • demolka666

  Oceniono 276 razy 206

  niejaka szydło, jest "wypuszczona" jako balon próbny - jak przyjdzie co do czego, to nasz największy, najjaśniejszy arcyparanoik narodowy wskoczy sam w kapciuszki premierowskie :)) tak naprawdę cała ta gadanina pisobolszewików jest po to, żeby odciągnąć głupkowatych pismaków i szczekaczy z szambomediów, od prawdziwych problemów pisdolcow, w tym problemów z prokuraturą... szydło szydło a problemem sa przekręty pisbolszewii :)

 • joannanova

  Oceniono 234 razy 190

  poniżej poziomu swoich ministrów? To coś się zmieniło w gabinecie cieni?
  Dobre cechy Kaczyńskiego? Dokarmiał kaczki w parku? raz?

 • Jacek Arkuszewski

  Oceniono 201 razy 167

  "Tylko Kaczyński bardziej ufający ludziom" - to brzmie jak żart! To przecież człowiek który nie ufa dosłownie nikomu, a przed 2010 ufał tylko jednemu człowiekowi i to też nie tak całkowicie.

 • bihepi

  Oceniono 186 razy 162

  "Prof. Staniszkis o Szydło: Nie nadaje się..."
  --
  Że co?
  Panprezes namaścił, a ona chrzani, że się nie nadaje?
  A chciałaby Jadwisia w przyszłej PISTV dostać programik?
  To niech uważa i się uczy od prof. Pawłowicz trzeźwego, niezależnego myślenia po linii .
  ---
  Skaranie z tymi PROFESORAMI.

 • peter-321

  Oceniono 158 razy 126

  I tutaj ma racje. Etnograf Szydlo Premierem. Tak to nam wychodzi , albo historyk , a jak nie historyk to etnograf , ktora kazala po wystapieniu Dudy by podszedl do zony i pocalowal ja w reke. Anachronizm. Szydlo zostala okrzyczana jak "spin doktorzy", po ktorych zostal smrod. A jeden z nich nadal dzial na innym froncie, zadufany w sobie i nakazuje pani Premier papieski pocalunek. Ohyda tu i tam. Polska potrzebuje silnych ekonomistow , prawnikow i inzynierow.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 138 razy 116

  Dzielenie skóry na niedźwiedziu...JESZCZE NIEUPOLOWANYM...

 • margo_lyson1963

  Oceniono 104 razy 90

  pan kaczynski ma w nosie racje stanu wazne zeby jemu pasowalo a wtym momencie zrobi wszystko i wcisnie kazdy kit zeby mogl po wyborach zmieniac kosntytucje i juz nie wypuscic wladzy z reki za zdana cene

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX