USA świętują zgodę na małżeństwa jednopłciowe. A od dziś w Mozambiku seks gejów jest legalny

Zmiana prawa w Mozambiku obowiązuje od dziś. Seks homoseksualistów nie jest już ?występkiem przeciwko naturze?.
Mozambik zmienił prawo. Teraz seks homoseksualistów nie będzie karany. Restrykcyjne prawo obowiązywało od końca XIX wieku, kiedy Mozambik był portugalską kolonią. Szacuje się, że 22-milionowym państwie w południowej Afryce ok. 5 proc. ludności to osoby orientacji homoseksualnej.

Nadal w 76 krajach świata utrzymywane jest prawo, które służy do karania i prześladowania ludzi ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową. W takich krajach jak Iran, Mauretania, Arabia Saudyjska, Sudan, Jemen, Somalia i część Nigerii takie relacje mogą zostać nawet ukarane śmiercią, "co stanowi ciężkie naruszenie praw człowieka" - czytamy w najnowszym raporcie ONZ o LGBT.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (37)
USA świętują zgodę na małżeństwa jednopłciowe. A od dziś w Mozambiku seks gejów jest legalny
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 52 razy 32

  A u nas nie ma nawet mowy o związkach partnerskich dla wszystkich. Tacy jesteśmy postępowi. Już nawet Mozambik się liberalizuje. Co za zaścianek!

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 32 razy 16

  Jeszcze kilka lat władzy sprawowanej pod dyktando kleru, wszystko jedno czy w wykonaniu Szydło, czy Kopacz, a będzie się z Polski uciekać... choćby do Mozambiku.

 • ciemnyludd

  Oceniono 31 razy 13

  U nas też seks gejów jest legalny...Arcybiskup Paetz to potwierdzi.. Ale pedofilia też nie zawsze jest karalna... Tym razem biskup Wesołowski może to POTWIERDZIĆ...

 • chri-s48

  Oceniono 9 razy 5

  Czyżby prawdziwy Polak przestał kochać USA ?

 • Marlena Czarna

  Oceniono 18 razy 4

  Poczytałam i aż serce roście .... oj .... biedni w komentatorzy .... co tu pisać ... źle o USA .... nie wolno, ... dobrze o gejach i lesbijkach .. jeszcze gorzej ..... ale wtopa ... teraz to się porobiło .....

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 30 razy 4

  No to nasi kryptogeje zazdroszczący innym odwagi teraz umrą na delirium: oni się ożenili, piją żeby zapomnieć że osoba w łóżku to nie chłopak, wyjeżdżają z kolegami "na ryby", a tu u Murzynów większa uczciwość i już się nie muszą kryć.

 • rubo45

  Oceniono 5 razy 3

  Przyjadą małżeństwa amerykańskich żołnierzy gejów bronić naszych homofobów przed Putinem homofobem.

 • brian1234

  Oceniono 32 razy -8

  Ilosc artykulow, ktore sa poswiecane homoseksualizmowi zaskakuje. Czy az tyle macie osob homoseksualnych pracuje w redakcji, ze ta tematyka jest na drugim miejscu?
  Czy seks hetero spowszednial I macie ochote na nowe doznania? Czytajac was Sam nabieram ochoty zabawic sie z jakims mlodym jurnym...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX