Giertych wystartuje do Senatu. "Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby PiS nie wygrało wyborów"

- PiS to marksizm czystej wody - mówił Roman Giertych. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby nie wygrali- dodał i zadeklarował, że na 99 proc. wystartuje do Senatu w wyborach parlamentarnych jako kandydat niezależny.
- Uważam, że PiS sprokurowało aferę podsłuchową - powiedział Roman Giertych w programie "Kropka nad i" na antenie TVN24. - To poważne oskarżenie - reagowała prowadząca Monika Olejnik. - Niech mnie pozywają, już raz próbowali - odpowiedział Giertych.

Dodał, że według niego, to nie jest przypadek, że taśmy trafiły akurat do dziennikarza Cezarego Gmyza, "twórcy teorii o trotylu". - I nagle nie wiadomo, kto mu te taśmy przekazał. Ten przekazał, kto zyskał, a na całej aferze zyskało PiS - mówił. Olejnik dopytywała, kto był "mózgiem operacji". Giertych odparł, że nie wie, ale według niego te same osoby, które stały za aferą hazardową.

Giertych: "Seremet zachowuje się tak, jakby był z opozycji"

Podał też przykłady na rzekome zaangażowanie PiS w aferę podsłuchową. Wymienił m.in. fakt, że prokuratura do tej pory nie udostępniła pełnomocnikom tajnych materiałów ze śledztwa. - Pojawiają się informacje, że znajdują się tam bilingi, które wiążą kelnerów z osobami z życia publicznego i osobami ze służb za czasów szefa CBA Mariusza Kamińskiego - powiedział Giertych. I dodał, że słowa Radosława Sikorskiego o "pełzającym zamachu stanu" są uzasadnione.

Jako drugi przykład Giertych podał nominowanie przez prokuratura generalnego Andrzeja Seremeta prokuratorów związanych ze Zbigniewem Ziobrą na bardzo wysokie szczeble. - W kilku ostatnich miesiącach prokurator Seremet zachowuje się tak, jakby był przedstawicielem partii opozycyjnej - mówił.

"PiS to marksizm czystej wody"

Giertych ocenił też, że kandydatura Beaty Szydło na premiera to dobry ruch. - Dobry, bo prezes się ukrywa. A ludzie nie chcą na niego głosować. Akceptują taką fikcję, że Kaczyński zniknął w Sulejówku - mówił. - Jeśli jednak w rządzie PiS, prezes będzie pełnił funkcję marszałka, to może odwołać Szydło z funkcji premiera w ciągu dwóch dni. Nie wierzę, że Kaczyński się zmienił - dodał.

Powiedział też, że "PiS jest partią komunistyczną, bo buduje podział klasowy". - Buduje złość społeczną klas niższych przeciwko trochę bogatszym. To marksizm czystej wody - dodał.

Giertych wystartuje w wyborach do Senatu

Giertych powiedział też, że chciałby, żeby Prawo i Sprawiedliwość nie wygrało wyborów parlamentarnych. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby nie wygrali - powiedział. Zadeklarował, że będzie startować do Senatu z okręgu podwarszawskiego jako kandydat niezależny. - Wielokrotnie w wywiadach mówiłem, że zaangażuję się w jakiś sposób w politykę, jeżeli będę widział, że PiS zmierza ku władzy - wyjaśnił.

Dodał, że nie zrezygnuje z pracy w kancelarii, a jeśli się dostanie do Senatu, to nie będzie pobierał żadnych pieniędzy. - To będzie symboliczne włączenie się do polityki - podkreślił. - Jako kandydat niezależny, będę oczekiwał poparcia od PO i PSL - dodał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (43)
Giertych wystartuje do Senatu. "Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby PiS nie wygrało wyborów"
Zaloguj się
 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 49 razy 35

  Jestem homoseksualista.
  Czy Pan Roman przyjmie mój głos?
  Proszę o info

 • tegepe

  Oceniono 30 razy 18

  Giertych zna się na ideologiach jak niewidomy na kolorach. PIS to nie "marksizm czystej wody", lecz populistyczny, antyeuropoejski katofundamentalizm.

 • rpal

  Oceniono 68 razy 18

  Romek, zrób wszystko aby już ciebie nie było.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 36 razy 14

  To już katastrofa... POPiS, Kukizy, wszystko na poziomie prostackiego wikariusza z Cipciburga, a teraz jeszcze Romek od hajlujących chłopaków... Jako ciota będę mógł chyba o jakiś azyl wystąpić do Czech albo innej cywilizacji, jak ta kauzyperda do Senatu się dostanie.

 • plus_minus_zero

  Oceniono 18 razy 12

  Szydło to taka sama kukiełka jak Marcinkiewicz...Jak przyjdzie czas to wyląduje w koszu na śmieci!

 • lubiedobrze

  Oceniono 18 razy 12

  W końcu ktoś odważył się to powiedzieć! Nawet jak to Romek.
  PiS w tym maczał łapy...

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 44 razy 10

  Leminżerio, a teraz bardzo ładnie prosze przeprosić Giertycha (Liga Polskich Rodzin, Opus Dei). I Miśka Kamińskiego. Oni teraz są wasi. Fajnie, co?

 • matabule

  Oceniono 21 razy 9

  He he zyczymy sukcesow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX