"Biskupi działają skrajnie nielogicznie ws. in vitro. Chodzi o to, by nakręcić emocje i wierni głosowali na PiS"

- Przyjazne współistnienie Kościoła i państwa jest kluczem do cywilizowanych relacji w naszym kraju. Niestety, widzimy wyraźnie, że to jest konsekwentnie niszczone - mówiła Dominika Wielowieyska w TOK FM. Dziennikarka krytykuje episkopat za stanowisko ws. in vitro, bo jak argumentuje, ustawa chroni zarodki, a to lepsze niż obecny brak jakichkolwiek regulacji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Wielowieyskiej, polscy biskupi w sprawie regulacji dotyczących zapłodnienia pozaustrojowego "działają skrajnie nielogicznie".

- Wniosek z takiego zachowania może płynąć tylko jeden. Jest kampania wyborcza i episkopat zaangażował się w nią, popierając jedną konkretną partię, która nazywa się PiS. Chodzi o to, by nakręcić emocje, zachęcić wiernych do głosowania na PiS - uważa dziennikarka "Gazety Wyborczej".

"Zbrodnicza ustawa" Abp Andrzej Dzięga o regulacjach dot. in vitro

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (29)
"Biskupi działają skrajnie nielogicznie ws. in vitro. Chodzi o to, by nakręcić emocje i wierni głosowali na PiS"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 63 razy 59

  "Przyjazne współistnienie Kościoła i państwa jest kluczem do cywilizowanych relacji w naszym kraju."- przyjazne będzie wówczas, gdy rząd będzie dokładnie spełniał fanaberie kk. Zdaje się, że ten czas się zbliża. Relacje będą przyjazne i cywilizowane. Za to nasz kraj oddali się od cywilizacji znacznie. Średniowiecze puka.

 • maura4

  Oceniono 42 razy 40

  Kto wymyślił to przyjazne współistnienie KK i państwa ? Proszę pokazać mi państwo, w którym coś takiego istniało z korzyścią dla obywateli.W Irlandii skończyło się narodowa tragedią i ekspresowa laicyzacją społeczeństwa.
  Jakiś czas temu słyszałam, ze Kwaśniewski mówił, że wydawało mu się to dobre, ale teraz widzi, że to niemożliwe, że się pomylił. Szkoda, że nie miał tej refleksji, kiedy podpisywał konkordat. Miał wtedy merytoryczne argumenty, aby tego nie zrobić.
  Co do in-vitro. Ustawianie dzieci poczętych metodą in-vitro przeciw ich rodzicom, to k......ze strony biskupa. Skoro zdecydowana większość Polaków jest za in-vitro, to jakim cudem biskupi, mówiąc o tej metodzie straszne rzeczy, chcą zwiększyć liczbę wyborców PiS ? To dopiero nielogiczne.
  Nie ma co wybielać biskupów. On chcą wziąć z pomocą PiS Polaków za mordy. Kaczyński im to obiecuje. Nie ma Polski bez Kościoła. Tylko nauki moralne KK są dobre.I tylko ci są patriotami, którzy tak uważają. To jego obietnice. Czyli likwidacja in-vitro. Zakaz związków partnerskich, bo to one są siedliskiem zła (biskup), zakaz rodzenia bękartów poza związkami sakramentalnymi i licho wie co jeszcze.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 40 razy 38

  A co to jest takiego LOGIKA BISKUPÓW...Trudno logiką nazwać bezwzględną chęć ZAMIANY POLSKI W JEDNĄ WIELKĄ PARAFIĘ...Z budżetem państwa w roli GIGANTYCZNEJ TACY...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 30 razy 30

  Nie jest możliwe przyjazne współistnienie Polski i organizacji skrajnie antypolskiej!
  Dlatego należy zakazać działalności KK na terenie naszego kraju.

 • he219uhu

  Oceniono 26 razy 26

  Jakie przyjazne współistnienie, Pani redaktor? Chyba na zasadach pasożyta i organizmu.

 • dezyd

  Oceniono 27 razy 25

  W sumie to jest jednak smutne, że hierarchia kościelna z zapałem piłuje gałąź na której siedzi. Kościół mógłby dużo dobrego zrobić, gdyby jego głównym przedmiotem zainteresowania nie był seks i gromadzenie dóbr doczesnych. Gdyby tak Kościół chciał się zająć na serio dziećmi niechcianymi, osobami niepełnosprawnymi (w tym tymi, które przyszły na świat w wyniku wad genetycznych i niemożności aborcji we wczesnym okresie ciąży), pomocą biednym (dziś większość tej pomocy pochodzi ze źródeł zewnętrznych - ale tym się Caritas nie chwali!)...

 • raab2

  Oceniono 23 razy 21

  .."i wierni głosowali na PiS"..
  W Państwie Islamskim jest dużo "wiernych". I skrót podobny...

 • 1theguru1

  Oceniono 19 razy 19

  kościół już raz doprowadził do rozdarcia narodu (a na pewno społeczeństwa) co doprowadziło do religijnych wojen domowych i rozbiorów ...

  jaki interes kościół ma teraz ?
  Doprowadzić, sobie uległych, do władzy i WIĘCEJ MAMONY dla siebie !

 • pimpao

  Oceniono 22 razy 18

  Dlatego KK należy odciąć od pieniędzy podatnika, od wpływu na władzę i od niszczenia umysłów naszym dzieciom. Wystarczy zorganizować referendum na ten temat. Dalsze uleganie tym zdemoralizowanym i chciwym capom, prowadzi do eskalacji żądań i dalszych patologii. To samo dotyczy górników i rolników. Jednak aby to się stało, musi mieć choć raz władzę suwerenną, samodzielną, działającą dla odmiany w interesie narodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX