Prof. Jaczewski: Kościołowi na tych zarodkach gówno zależy. To jedynie pretekst do walki o władzę

- Dużo księży uprawia stosunki homoseksualne nie z wyboru, tylko z konieczności - mówi prof. Andrzej Jaczewski, seksuolog, w rozmowie z ?Newsweekiem?. Zaznacza, że celibat jest wbrew naturze. A walka Kościoła z in vitro i aborcją to wyłącznie walka o władzę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jestem przekonany, że Kościołowi na tych zarodkach gówno zależy, że to jedynie pretekst do walki o władzę - mówi w "Newsweeku" prof. Andrzej Jaczewski, pediatra i seksuolog, który prowadzi bloga w portalu Tokfm.pl.

Płody do pieca

Prof. Jaczewski wspomina swoją pracę w szpitalu, kiedy nie organizowano pogrzebów dla dzieci poronionych czy po martwym urodzeniu. Wrzucano je do pieca. - Skąd więc taki kult zarodków? - dziwi się seksuolog.

Prof. Jaczewski: Czy grozi nam fundamentalizm? I czy aby na pewno islamski? >>>

Lekarz deklaruje, że sam przeciwny jest aborcji, ale nie chce zabraniać jej kobietom. - Jak studiowałem medycynę, do zakładu medycyny sądowej na ul. Oczki przywożono przeciętnie raz dziennie zwłoki jakiejś dziewczyny, która zmarła po poronieniu wywołanym przez znachorkę. Jak dziś pamiętam taką, której z macicy wyjęliśmy sosnową gałązkę. Jeżeli to ma się tak odbywać, to niech odbędzie się w szpitalu - podkreśla.

"Rany boskie, w dzisiejszych czasach..."

Prof. Jaczewski mocno sprzeciwia się też obrzydzaniu seksu przez Kościół. Podkreśla, że w Biblii Jezus nie potępiał seksu, nie ganił nawet Marii Magdaleny. - Potem tak zwani doktorzy Kościoła zaczęli potępiać seks. Jest mi żal, że Kościół jest taki nie do zaakceptowania, pełen oszustwa, bo ludzie tego potrzebują - mówi.

Seksuolog zaznacza, że co niedzielę słucha transmisji mszy, szczególnie kazań. - Była piękna mowa, górnolotne zwroty, ale o co chodziło, to nie wiem - zaznacza. I podkreśla: - Odrzuca mnie zachłanność Kościoła, oni za pieniądze zrobią wszystko. Żądza władzy. Oni chcą nam wszystkim narzucić swoje normy. To jest tak anachroniczna organizacja, to przyklękanie i całowanie biskupa w rękę. Rany boskie, w dzisiejszych czasach... - załamuje ręce.

Księża przyzwoici i obrzydliwi

Prof. Jaczewski przyznaje, że zna wielu przyzwoitych księży, którzy autentycznie kochają swoich ministrantów i troszczą się o nich. Ale zna też duchownych "obrzydliwych".

- Księża są wpędzeni w trudną sytuację, bo celibat jest wbrew naturze - przyznaje seksuolog. Podkreśla za znajomym duchownym, że jeśli ksiądz się przyjaźniłby się z dziewczyną - w parafii by go wyklęli. A jeśli zajmuje się ministrantami, to będzie uznawany za dobrego wychowawcę.

Homoseksualizm z konieczności

- Dużo księży uprawia stosunki homoseksualne nie z wyboru, tylko z konieczności - podkreśla prof. Jaczewski. Skąd wie, że "dużo" - pyta prowadzący rozmowę Wojciech Staszewski? - W Warszawie mógłbym ich panu wymienić po nazwiskach, bo znałem je od pacjentów - odpowiada seksuolog.Cała rozmowa w najnowszym "Newsweeku" >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (804)
Prof. Jaczewski: Kościołowi na tych zarodkach gówno zależy. To jedynie pretekst do walki o władzę
Zaloguj się
 • andrzejt1950

  Oceniono 2643 razy 2473

  Wieki szacunek dla profesora,tylko ile jest w Polsce ludzi którym chce się myśleć,czytać.Ale problem leży w czym innym.w
  Wyeliminować naukę religii w przedszkolach w szkołach i po jakimś czasie problem zniknie ,To jest najważniejsza sprawa do załatwienia,i na tym należy się skupić

 • jk1962

  Oceniono 1787 razy 1685

  A niby dlaczego miałoby zależeć na tych zarodkach? Przecież ta instytucja przez kilka stuleci nie widziała niczego złego w mordowaniu ludzi poprzez palenie ich żywcem. Ich "troska" o godność przejawiała się topieniem zwłok dzieci w szambie - to w Irlandii. U nas kościelny ośrodek "opieki" nad dziećmi okazał się katownią.
  Te "nauki" są propagandą służącą promowaniu kościelnych sługusów. Jak inaczej zachęcić wiernych do głosowania na watykańskich sługusów. Przecież nie powiedzą że te sługusy mają zadbać o nieprzerwany strumień publicznych pieniędzy płynący do kościelnej kasy, ale przecież o to chodzi.

 • siwywaldi

  Oceniono 1239 razy 1207

  Brawo panie profesorze za odważne słowo prawdy!!!

  Wielu z tych "obrońców zarodków" nawet NIE WIE, że jeszcze nie tak dawno, martwo narodzone, a więc nie ochrzczone dzieci, NIE MIAŁY NAWET PRAWA do mszy żałobnej odprawianej w intencji zmarłego. Rodzice stawiali trumienkę na schodach przed drzwiami kościoła i pleban ją w drodze łaski jedynie kropił wodą święconą...

  Ktoś, kto CHOĆ RAZ zobaczył taki "obrazek", zapamięta go do końca życia. Może z wyjątkiem księdza, bo dla niego do "normalka"...

 • pimpao

  Oceniono 974 razy 932

  I właśnie takie towarzystwo nam współukłada prawo, bierze udział w przesłuchaniach ministrów na komisji wspólnej episkopatu i rządu, opiniuje podstawę programową dla wszystkich przedmiotów, indoktrynuje dzieci od przedszkola bez najmniejszego nadzoru ze strony państwa itd. Przy radosnym współudziale POPiS, PSL i niemałym wkładzie SLD.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 821 razy 793

  No to teraz profesor zostanie ekskomunikowany..!!!
  Tylko co to znaczy?
  Czy wielebny Wesołowski,czy Poetz zostalo ekskomunikowani?

 • lukasiklukasik

  Oceniono 777 razy 747

  Autor dosadnie nazwał stan rzeczy, watykańskiej korporacji wiary, oddział Polska, właśnie o władzę idzie. Resentyment biorący się z utraconej władzy absolutnej działa. Nasze społeczeństwo ciągle wypiera takie motywacje, teraz nawet bardziej.

  A czy kultura dialogu publicznego nie doszła do takiego poziomu TAKŻE przy udziale tych, co to niby pierwsi mieliby rzucać kamieniem?

 • kotmiki

  Oceniono 770 razy 726

  Dla mnie KrK to symbol zła i ciemnoty . Przeszłość Kościoła jest tak mroczna ,że przeraża; to co K wyprawiał w przeszłości to pasmo wojen ,zbrodni i rabunków na gigantyczną wręcz skalę.Tylko podczas wojny 30 -letniej wymordowano 50 % mieszkańców Europy w imię jakiegoś boga czy bogusia.
  Kościół to esencja zła co widać jak na dłoni właśnie w Polsce rzekomo katolickiej na swój nigdzie nie spotykany sposób ;polska obłuda ,wredota i zakłamanie mają swe źródła w nauce Kościoła rzymsko-pedofilskiego.
  Brzydzę się tą firmą i omijam z daleka a współczuję otumanionym i tez ich unikam

 • chri-s48

  Oceniono 743 razy 715

  Analiza na piątkę - nic tylko pochwalić za mądre słowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX