W Radiu Maryja festiwal nienawiści wobec Komorowskiego. Szostkiewicz: Może trzeba wezwać nuncjusza?

Wtorkowa noc w Radiu Maryja upłynęła na rozmowach słuchaczy o Bronisławie Komorowskim. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", prezydent nazywany był "rosyjskim agentem", porównywany do Wojciecha Jaruzelskiego, czyniono nawet aluzje do Adolfa Hitlera.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Przywykliśmy do tego, że Radio Maryja jest pełne mowy nienawiści - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Adam Szostkiewicz z "Polityki". - Ale takie potraktowanie głowy państwa w katolickiej rozgłośni zasługuje na reakcję Kościoła oficjalnego. I tej reakcji nie ma - stwierdził.

- Wymowne, że Kościół potrafi tak potraktować swojego wybitnego syna. Katolika i prezydenta państwa. I nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś z otoczenia prezydenta stwierdził, że skoro tak, to może trzeba wezwać nuncjusza. Żeby wytłumaczył, jak to właściwie jest, że w Kościele w Polsce toleruje się takie zachowania - stwierdził Szostkiewicz.

Komorowski "to rosyjski agent ukraińskiego pochodzenia"

To, czy podczas audycji nie znieważono prezydenta, zbada teraz prokuratura. Postępowanie sprawdzające w tej sprawie zostało wszczęte z urzędu. W audycji miały pojawić się m.in. porównania prezydenta do Adolfa Hitlera. Jedna ze słuchaczek - jak podała "Gazeta Wyborcza" - powiedziała o Komorowskim między innymi: "jemu tylko wąsa przyprawić - to jest gorzej niż Hitler".

Odniesienie do Komorowskiego miało znaleźć się też w wypowiedzi o. Rydzyka. - To nas nie tylko bulwersuje, co zrobił prezydent, i to ośmieszanie Kościoła, lekceważenie, w tym biorą udział parlamentarzyści jacyś, znajdują jakieś autorytety z tytułami profesorów. A propos tych profesorów, to Hitler też miał profesorów, wykształconych ludzi i tę machinę zbrodni dokonywali - miał mówić cytowany dyrektor Radia Maryja.

W przytoczonych wypowiedziach pojawiło się stwierdzenie, że Komorowski "to rosyjski agent ukraińskiego pochodzenia", a także rozważania jak naprawdę nazywa się prezydent.

O ojcu Tadeuszu Rydzyku i wiernych słuchaczach Radia Maryja przeczytaj w reportażu "W rodzinie ojca mego" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (151)
W Radiu Maryja festiwal nienawiści wobec Komorowskiego. Szostkiewicz: Może trzeba wezwać nuncjusza?
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 189 razy 175

  Redemptoryści mają długą i bogatą tradycję działania na szkodę Polski i Polaków!
  Szczekaczka tego zakonu "godnie" kontynuuje to dzieło!
  Może pora ponownie zakazać działalności tego zakonu w naszym kraju?

 • pimpao

  Oceniono 180 razy 166

  Może trzeba rozwiązać konkordat panie Szostkiewicz? Czy to nie przejdzie przez katolickie gardło? Może trzeba nałożyć kary na rozgłośnię i zabrać koncesję? Innym stacjom nakładają kary za byle goowno powiedziane pod adresem religiantów? Może należałoby odciąć Episkopat od kasy, to im przywróci rozum jak nic innego na świecie? ........................ Fakty są takie, od lat Komorowski i Tusk pozwalali dla własnych interesów, na lżenie najwyższych urzędów w państwie. Są współwinni temu co się dzieje, przez milczącą akceptację tego zezwierzęcenia, a nawet pozwalanie by ta hołota rosła w siłę i czuła się bezkarna. Są winni nierozliczenia IV RP i ładowania w KK miliardów złotych, tak jak ich poprzednicy.

 • pimpao

  Oceniono 133 razy 123

  Warto jeszcze przytoczyć słowa Ministra Józefa Becka, który po zakończeniu Kampanii Wrześniowej w 1939 r. powiedział w Bukareszcie: — "Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego"
  .....................................
  Dokładnie taką samą politykę prowadzimy od 25 lat. Obecna ekipa nie różni się pod tym względem od PiS ani na jotę, nie zabrali im ani jednego grosza, nie pozbawili milimetra władzy, nie reagują na żadne zbydlęcenie kościelnej strony. Głosujcie na tych, co chcą zerwania konkordatu, wyprowadzenia mitologii katolickiej ze szkół, odebrania im władzy i przywilejów. A jeśli nie chcecie głosować na tą partię, wymuszajcie na swoich posłach z innych partii referendum w tych sprawach. Skoro Komorowski ze strachu przed przegraną, zarządza debilne referendum w sprawie JOW, to takie odnośnie konkordatu powinno juz być zorganizowane dawno!!!!

 • lubiedobrze

  Oceniono 107 razy 97

  Czy to dziwne w kraju gdzie 80% popiera in vitro i nie chce mieszania się kleru w życie, a jednocześnie prawie 50% chce władzy ludzi, którzy chcą czegoś wręcz przeciwnego? Schizofrenia wynikająca z ignorancji.
  Jedyny plus rządów PiS i św. Dupy to postępująca laicyzacja Polski za 4-5lat. Szkoda tylko wysokich kosztów jakie przyjdzie Polakom za to zapłacić.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 95 razy 89

  wystarczy przestać ich dotować miliardami z budżetu.... za parę lat żaden nuncjusz już nie będzie potrzebny

 • zorn.gottes

  Oceniono 73 razy 67

  wielebny kierownik radiowęzła uważna, że jest bezkarny.
  odebrać padalcowi koncesję i wyłudzone pieniądze i będzie po kłopocie.

 • oby.watel

  Oceniono 77 razy 67

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji to organ sprawujący kontrole nad mediami. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji potrafi nakładać wysokie kary na nadawców którzy, jak mówiła była przewodnicząca p. Kruk, złamali cośtam cośtam. Jak dotąd ukarane zostały tylko niektóre stacje telewizyjne i radiowe, czasem na podstawie jednego donosu. Ukarać można było na przykład stację za to, że w programie satyrycznym prowadzący według Rady obraził miliardy Ukrainek. Ale stacji za obrażanie polskiego prezydenta ukarać nie wolno. Bo to tak, jakby żądać ukarania radia Moskwa za krytykowanie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

 • koniepobetonie

  Oceniono 68 razy 60

  Haniebne. Niestety tacy są tzw. prawdziwi katolicy ...

  Jestem praktykującą katoliczką, z obrzydzeniem jednak spoglądam na Radio Maryja, Rydzyka i wszystkich księży zaczadzonych kaczyzmem. To nie mój kościół.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 65 razy 57

  TO NIE JEST ŻADEN NEWS... Co innego gdyby nie było festiwalu nienawiści...NA KTÓREJ TO CAŁE "POBOŻNE" RADIO STOI NIBY NA KAMIENNEJ OPOCE...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX