Abp Jędraszewski w kazaniu: "Konwencja antyprzemocowa oraz ustawy o in vitro i uzgodnieniu płci to zdrada wartości moralnych Powstania"

- Obecnie przychodzi do nas lewacka zaraza - powiedział abp Marek Jędraszewski z Łodzi w kazaniu z okazji rocznicy Powstania Warszawiego.
- Nie możemy - po tylu już latach - nie patrzeć na Powstanie jako wielkie zobowiązanie moralne, które spoczywa na kolejnych pokoleniach Polaków, aby strzec tego, co najważniejsze w życiu poszczególnych ludzi i całego naszego narodu - powiedział w kazaniu abp Jędraszewski, wcześniej przytaczając różne aspekty historii Powstania Warszawskiego oraz wystąpienie Jana Pawła II na forum UNESCO w roku 1980.

Początkowo hierarcha wspomniał o ostatniej wizycie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Berlinie, gdzie wziął udział w uroczystościach upamiętniających m.in. nazistowskiego pułkownika Klausa von Stauffenberga, autora nieudanego zamachu na Hitlera, znanego jednak z pogardliwego stosunku do Polaków. Nazwał to "w pełni świadomym lekceważeniem" wspomnianego wcześniej zobowiązania moralnego.

"Te ustawy to kłamstwo o człowieku, lewacka zaraza"

Następnie odniósł się do niedawnych wydarzeń z Sejmu: - Jak berlińskie wystąpienie prezydenta RP podważyło prawdę historyczną o Powstaniu Warszawskim, tak ostatnio uchwalone przez polski parlament i podpisane przez prezydenta RP: tak zwana konwencja antyprzemocowa i ustawa o in vitro oraz przyjęta przez Sejm ustawa "o uzgodnieniu płci" mogą być uznane jako zdrada wobec tych wartości moralnych, dla których Powstanie w ogóle wybuchło - stwierdził w kazaniu duchowny.

- Odnosząc natomiast przemówienie Jana Pawła II do wspomnianych ustaw, trzeba uznać je jako jedno wielkie kłamstwo o człowieku, jako poważny błąd antropologiczny, wynikający z odrzucenia klasycznej prawdy o człowieku na rzecz współczesnych, skrajnych, lewackich ideologii - stwierdził arcybiskup. - Nawiązując do wiersza Józefa Andrzeja Szczepańskiego pod tytułem "Czerwona zaraza", będącego jednym wielkim oskarżeniem czerwonego bolszewizmu, musimy jednoznacznie stwierdzić: obecnie przychodzi do nas lewacka zaraza - powiedział.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (52)
Abp Jędraszewski w kazaniu: "Konwencja antyprzemocowa oraz ustawy o in vitro i uzgodnieniu płci to zdrada wartości moralnych Powstania"
Zaloguj się
 • przyganiacz

  Oceniono 79 razy 71

  Abp Jędraszewski w kazaniu: "Konwencja antyprzemocowa oraz ustawy o in vitro i uzgodnieniu płci to zdrada wartości moralnych Powstania"

  Co ten debil bredzi. Powstanie nie miało żadnych wartości moralnych, bo zabijanie jest moralnie naganne. Abp Stanisław Gądecki rzekł - "Tam gdzie chodzi o życie człowieka nie ma miejsca na żaden kompromis". Kościół widzi potrzebę ratowania życia przede wszystki wśród zapłodnionych jajeczek. Niemcy, Rosjanie i inni nie Polacy, to także ludzie i ich zabijanie, nawet w imię wolności nie jest chwalebne.
  Powstanie było kleską, w imię pychy i głupoty wodzów. Ale Polacy lubią świętować klęski...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 70 razy 64

  Pan Watykańczyk gdyby zaprzepaścił możliwości zszargania pamięci ofiar powstania to pewnie musiałby odmówić jakąś modlitwę przebłagalną do swojego świętego Adolfa Hitlera.

 • marudna.maruda

  Oceniono 64 razy 60

  Bardzo pięknie się pan biskup wypowiada. Jak większość biskupów zresztą często i gęsto. Z każdego słowa arcypasterza umiłowanego przez lud myślą nieskalany przebija miłość bliźniego, wybaczanie, troska o drugiego człowieka, stworzonego na boże podobieństwo. Czym więcej takich nabożnych wypowiedzi, tym rychlej nastąpi upadek tego imperium, budowanego na klamstwie i dwulicowości. Chcą oni czy nie chcą, świadomość w narodzie rośnie, zwłaszcza dzięki religijnej edukacji młodym ludziom oczy otwierają się na prawdę. Nie na "prawdę", której życzy episkopat, ale na prawdę o kleszej społeczności, o pazerności, o zgniliźnie moralnej.

 • Oceniono 61 razy 57

  Dobra rada dla biskupa.Szanowny Panie niech Pan nie wychodzi w takie upały bez czapki, szkoda zdrowia

 • pimpao

  Oceniono 59 razy 51

  Ludzie głosujcie na tych, którzy realnie obiecują pogonienie tych pajaców od dzieci, szkół, pieniędzy, władzy, stanowienia prawa, chcą wypowiedzieć konkordat i rozliczyć kościelną komisje majątkową. Pod rządami POPiSu i PSL ta hołota staje się coraz bezczelniejsza, coraz bardziej pazerna, coraz podlejsza i coraz głupsza. Trzeba temu w końcu postawić tamę!!!

 • pinio67

  Oceniono 48 razy 48

  Pomódlmy się o skuteczne odcięcie katolskich, nigdy nie sytych ryjów od publicznej kasy.
  Skutki będą CUDOWNE !!!

 • endrju1521

  Oceniono 49 razy 45

  Abp Jędraszewski w kazaniu: "Konwencja antyprzemocowa oraz ustawy o in vitro i uzgodnieniu płci to zdrada wartości moralnych Powstania"

  ==================================

  Starcze, te ustawy nie mają nic wspólnego

  z powstaniem warszawskim.

  Móżdżek już ci się lasuje.

 • provotariusz

  Oceniono 42 razy 40

  śmiałbym się z tej głupoty gdyby nie to, że za chwilę ta głupota będzie u władzy jako zespół ekspertów rządu ds wszystkiego

 • kotmiki

  Oceniono 35 razy 35

  Kościół katolicki w Polsce to kpina z chrześcijaństwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX