Makowski o Beacie Szydło: "Jej kampania manipuluje obrazami i faktami"

Publicysta o tym, że kampania do parlamentu PiS jest kopią kampanii Andrzeja Dudy: - Szydło, podobnie jak wcześniej Duda, jeździ po kraju, przekonując, że Polska jest w ruinie- twierdzi.
Jarosław Makowski napisał na swoim blogu o kontrowersjach związanych z wizytą kandydatki na urząd premiera Beaty Szydło w Nowej Soli : - PiS wyszukuje jakiś obdrapany mur, rozwalającą się wiatę, rozebrany hangar, zamkniętą fabrykę, by na tle takiej scenografii robić swoje konferencje - by do mantry "Polska w ruinie", dopasować odpowiedni obrazek - twierdzi publicysta. Makowski powołuje się na wypowiedzi prezydenta Nowej Soli i komentarzy internatów zwracające uwagę, że fabryka nici "Odra", przy której Szydło przekonywała, że "Polska się zwija i jest w totalnych zgliszczach", teraz znajduje się w innym miejscu i działa pod nazwą "Mega".

Publicysta uważa, że kampania do parlamentu PiS jest analogiczna do kampanii Andrzeja Dudy na urząd prezydenta - również opiera się na ukazaniu obecnego stanu kraju w najgorszym świetle. Makowski sądzi, że właśnie to podobieństwo, nasycenie prawicy zwycięstwem Dudy oraz zmęczenie Beaty Szydło, po tym jak była szefową sztabu prezydenta-elekta, sprawia, że obecna kampania PiS nie jest tak ekscytująca, a wręcz śmieszna: - PiS jakby zapomniał o starej maksymie, która mówi, że raz historia odsłania się jako tragedia, drugi jako farsa - stwierdził.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Makowski o Beacie Szydło: "Jej kampania manipuluje obrazami i faktami"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 53 razy 45

  Wyborcy różnych partii politycznych są w miarę inteligentni i wymagający a ich poparcie na pstrym koniu jeździ.
  Wyznawcy sekty uwierzą we wszystko i to bezwarunkowo.
  Stąd też sukces antypolskiej sekty PISIS w sondażach.
  Wiara zawsze opiera się na manipulowaniu obrazami i faktami.

 • pimpao

  Oceniono 34 razy 22

  To prawda PiS manipuluje, kłamie i jest podłe. PO za to przemilcza dużo rzeczy i dużo koloryzuje. Dlatego należy zabronić tym idiotom wydawania pieniędzy podatnika na kampanię w takim stylu, na bilbordy, idiotyczne reklamówki telewizyjne, ochronę prezesa, imprezy organizowane przez swoich kolesi itd No i takich ewidentnych idiotyzmów nie będzie, a nawet jak będą to w skali lokalnej, a nie ogólnopolskiej.

 • wlomat1

  Oceniono 36 razy -24

  Makowski - ja w przeciwieństwie do takich jak ty pracowałem w wielkim centrum logistycznym znanej międzynarodowej korporacji. I tam pracowali ludzie z miejscowości odległych o 50 do 100 km
  A dlaczego? Ano dlatego że w tych miejscowościach i okolicach nie ma nic. Prawie wszystkie większe firmy padły. I dlatego muszą wstawać ok. 3 w nocy żeby zdążyć na I zmianę o 6:00.
  I jak tak tropisz manipulację obrazami, to zamiast się czepiać p. Szydło w Nowej Soli, zajmij się może p. Kopacz - zastygłą jak słup soli na gigantycznych plakatach z napisem - Słucham, Rozumiem, POmagam >!>!>!>!>

 • Tadusz Wol

  Oceniono 40 razy -32

  Pan Makowski prawicowy "autorytet" PO, były szef think tank PO, wiarygodny jak Tadzio Rydzyk, czy kapelan tvn Sowa.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 58 razy -48

  fabryka nici "Odra", przy której Szydło przekonywała, że "Polska się zwija i jest teraz znajduje się w innym miejscu...... POwiedział prezydent.Gdzie? Tego nikt nie wie.
  A tymczasem w Ostrowie Wielkopolskim znalezione zostało nad ranem na chodniku nagie niemowlę. Czyżby szukało własnie tej Fabryki nici?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX