Szacki: Macierewicz do spółki z Rydzykiem nie ułożyliby Platformie tak koszmarnych list jak zrobili to sami platformersi

W Platformie Obywatelskiej wrze. Partyjni baronowie znani choćby z afery taśmowej wycinają z list doświadczonych posłów. Umieszczają tam siebie i swoich asystentów. A pod Warszawą PO wycofuje swoich ludzi, by zrobić miejsce Romanowi Giertychowi. ?Godniej wyglądała ewakuacja z Titanica? - pisze Wojciech Szacki na Polityka.pl.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Antoni Macierewicz do spółki z o. Rydzykiem nie ułożyliby Platformie list tak koszmarnych, jakie zgotowali sobie w swej mądrości sami platformersi" - pisze Wojciech Szacki na portalu Polityka.pl.

"Po co nam eksperci na liście, skoro i tak przegramy wybory?"

Także Andrzej Stankiewicz w "Rzeczpospolitej" zauważa, że w regionalnych strukturach PO wrze. Właśnie przez układanie list. Na pierwszych miejscach znaleźli się bohaterowie afery podsłuchowej: Andrzej Biernat, Stanisław Gawłowski, Cezary Grabarczyk czy Tomasz Tomczykiewicz. Jak pisze Szacki, "bez poczucia obciachu" postawili na siebie.

Wielowieyska wstrząśnięta: Czy PO chce popełnić polityczne samobójstwo? >>>

Swoich konkurentów bez pardonu wycinają też mniej medialni baronowie. Bożena Bukiewicz, szefowa lubuskiej PO i przyjaciółka premier, usunęła z list troje cenionych parlamentarzystów. "Po co nam eksperci na liście, skoro i tak przegramy wybory?" - miała powiedzieć według 300polityka.pl podczas partyjnego spotkania. Nikt tego cytatu nie dementował.

Miejsce dla Romana

Szacki wskazuje, że przed czterema laty za Donaldem Tuskiem na stołecznej liście byli Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Rostowski. Ewa Kopacz wciągnęła na listy Marcina Kierwińskiego i Joannę Fabisiak. A Rafał Trzaskowski, Tomasz Siemoniak czy wspomniana Kidawa-Błońska występują w roli gorących kartofli, które nie wiadomo gdzie upchnąć.

Całości obrazu dopełnia start do Senatu Romana Giertycha, byłego lidera eurosceptycznej, ultrakonserwatywnej LPR, dziś adwokata czołowych polityków PO. Chce to zrobić z okręgu podwarszawskiego, gdzie PO wycofała właśnie swojego kandydata, doświadczonego senatora Łukasza Abgarowicza. Komentatorzy zgodnie przyznają, że w ten sposób Platforma wspiera Giertycha.

"Godniej wyglądała ewakuacja z Titanica" - kwituje Szacki.

Kopacz nie pomoże

Obecny kształt list to jedynie propozycje przedstawione przez regiony. Musi je jeszcze zaakceptować Ewa Kopacz z zarządem krajowym. Według "Rzeczpospolitej" premier nie ma jednak takiej siły politycznej, by drastycznie przebudować listy. Platformą rządzą baronowie.

Więcej na stronach Polityka.pl i "Rzeczpospolitej".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (77)
Szacki: Macierewicz do spółki z Rydzykiem nie ułożyliby Platformie tak koszmarnych list jak zrobili to sami platformersi
Zaloguj się
 • biheppy

  Oceniono 146 razy 80

  Prorocze okazały się słowa wielkiego POlityka o dorzynaniu watah! Tylko nie przewidział ze od niego zaczną. Ha, haha

 • wlomat1

  Oceniono 108 razy 54

  Rządzić nie POtrafią, list ułożyć nie POtrafią
  To właściwie PO co oni w ogóle są ?>?>?>?

 • pimpao

  Oceniono 119 razy 51

  Nie dość że listy głupio skonstruowane, to jeszcze konserwatywno-kościelne. PO przerżnie te wybory i nawet mi ich nie szkoda. Polski mi szkoda. Mam nadzieję, że Zjednoczona Lewica się odbije dzięki temu.

 • alfalfa

  Oceniono 54 razy 36

  Znowu "baronowie", jak u schyłku sld. Powtórka z rozrywki, zbyt długie rządzenie i brak kontroli np mediów ich zdemoralizowały. Na śmietnik historii marsz!
  A.

 • magda-warszawianka

  Oceniono 53 razy 31

  To już prawie wojna w szeregach PO - tak to widzę.

 • morgenroth

  Oceniono 54 razy 28

  Pięknie się pruje to skorumpowane platfonsiarskie ścierwo. Biernat, Tomczykiewicz, Grabarczyk z "jedynek" - tego by Bareja z Monty Pythonem nie wymyślili.

 • myslo.zbrodnia

  Oceniono 60 razy 24

  Platforma Oszustów jest taka do szpiku - krętacze, głupcy, cwaniaczki, aferzyści, kłamcy. ludzie bez zasad - celem jest koryto i kręcenia lodów. szefostwo jest wzajemnie pohakowane i może się szantażować, jedna spółdzielnia zwalcza drugą. współczesna PZPR.

  w aferze taśmowej nagrała się "elita", ale nagrania dołów partyjnych, deali, które tam się skręca, obraz sitwy, układów i kolesiostwa. Platforma Oszustów to nie jest partia

 • cracovia.figiel

  Oceniono 49 razy 23

  W czwartek Rada Regionu Małopolskiej Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listę wyborczą w wyborach do Sejmu z okręgu krakowskiego. Jej lidera powiadomiła dzisiaj pani Kopacz że centrala PO będzie chciała dokonać korekty i do Krakowa przyśle tzw. "spadochroniarzy". -
  Według wytycznych z Warszawy na pierwszym miejscu miałaby się znaleźć marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, a na drugim wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski ! !
  . Na listach PO trwa więc rzeź niewiniątek..... Mogę powiedzieć, że to iście czysty kanibalizm, bo wyklucza się z list polityków, którzy w Sejmie rzeczywiście pracowali- powiedział szef lokalnych struktur PO
  Lewa- prawa - byle do KORYTA, mówią oligarchy z PO..... Ale jaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX