"Dziennikarze niepokorni nie chcą zmiany, lecz zemsty. Jeśli Duda stanie się narzędziem ich pragnień - w kraju rozpęta się piekło"

Wg Tomasza Lisa, by "w dzisiejszej Polsce być prezydentem dobrym, niezbędna jest wielkość". "Albo więc Andrzej Duda okaże się prawdziwym mężem stanu, albo będzie prezydentem złym" - ocenia publicysta. Zdaniem Lisa, największym testem dla nowego prezydenta będzie postawa wobec tzw. dziennikarzy niepokornych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak ocenia Tomasz Lis w najnowszym numerze "Newsweeka", Andrzej Duda podczas inauguracji kadencji, kilkukrotnie nazywając siebie "człowiekiem niezłomnym", któremu zawsze wszystko się udaje, zwiesił sobie poprzeczkę niezwykle wysoko.

"Wspaniałą okazją do zademonstrowania niezłomności będą relacje z kościelną hierarchią, która jest dziś w Polsce w bezceremonialnej i bezprecedensowej ofensywie ideologicznej. A także relacje z własną partią. Tu test już się zaczyna. Czy prezydent rzeczywiście będzie arbitrem. Czy też adiutantem PiS w walce o całą pulę" - zastanawia się publicysta.

Kolejną okazją dla nowego prezydenta będą relacje z prawicowymi mediami. Z dziennikarzami, którzy sami siebie nazywają "niezłomnymi", a dziś są "wobec nowego prezydenta pokornym absolutnie". Ta grupa, jak podkreśla Tomasz Lis, "nie chce zmian, lecz zemsty".

"Jeśli Andrzej Duda stanie się narzędziem ich pragnień, w kraju rozpęta się piekło., a prezydent będzie miał przeciw sobie nie tylko ową "druga Polskę", ale w którymś momencie - większość Polski. Zobaczymy, czy prezydent Duda będzie niezłomny, gdy trzeba będzie powiedzieć "dość" nie tylko oponentom,, lecz także swoim. To będzie test najtrudniejszy, ale i najważniejszy" - uważa redaktor naczelny "Newsweeka".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (239)
"Dziennikarze niepokorni nie chcą zmiany, lecz zemsty. Jeśli Duda stanie się narzędziem ich pragnień - w kraju rozpęta się piekło"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 428 razy 318

  Nazywanie utrzymanków SKOKów dziennikarzami to spore semantyczne nadużycie jak powiedziałby pewien właściciel kota i prezydenta.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 325 razy 215

  "NIEPOKORNI" wobec faktów A POKORNI WOBEC BZDUR...Takich jak "Smoleński Zamach", czy "Polska w Ruinie"... Ukochana trzódka Prezesa, mająca nadzieję że i jej coś kapnie...Kiedy wreszcie PIS zdobędzie władzę... Tak im dopomóż Boże...

 • kopandol

  Oceniono 231 razy 157

  Ależ drogi Lisku - właśnie o to chodzi aby spalić parę czarownic na stosie.
  Ludzie, wbrew pozorom, mimo 21 wieku są ciągle tacy sami.
  Te same bydlęta wyły z uciechy na arenach Rzymu i podczas palenia czarownic - i teraz chętnie zawyją z uciechy podczas grillowania Lisa.

 • wan4

  Oceniono 277 razy 141

  Celne i w punkt jak zwykle, dlatego pan jest pierwszy na ich liście nienawiści i zemsty...
  Tusk i jego PO dla krótkowzrocznych korzyści politycznych zamietli pod dywan rozliczenie 4erpe. Dlatego teraz czuja się bezkarni i lecą po bandzie. Będzie się działo...

 • achaszwerosz

  Oceniono 123 razy 95

  I oby się tak stało, niech razem z kościelną hierarchią przegną pałę do granic możliwości. Niech sobie poszaleją a będzie to ostatnie pięć lat jednych i drugich.

 • qielih

  Oceniono 133 razy 91

  To nie tylko ogranicza się do dziennikarzy. Zemsty pragnie mój sąsiad bo mu się gorzej wiedzie. Zemsty na tych wszystkich, którzy rządzili, zemsty na tych, którym się powiodło. Bo skoro im się powiodło a nie jemu, to one take same złodzieje jak ci u władzy.

  Tak powszechny klimat rozliczeniowy już kiedyś był. Jakieś osiemdziesiąt lat temu u naszego zachodniego sąsiada.

  PISoKUKiz na tym płynie. Strach pomyśleć jak się dorwą do władzy.

 • jxl82

  Oceniono 123 razy 69

  Duduś jest już ich organem wykonawczym, taki organ Wesołowski trzymał w ręce na Dominikanie.

 • azteci

  Oceniono 118 razy 62

  Myślę, że jeśli Kaczyński zrealizuje na jesieni swoje TKM, to nie pozwoli na panoszenie się tym "niepokornym". Poskraca wędzidła i będzie wypuszczał tylko raz na jakiś czas na żer. Z klerem już tak łatwo nie pójdzie. Osiem lat szturmu kościelno pisowskiego i dwie kadencje bufonady w wykonaniu PO daje efekty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX