PiS umacnia się na prowadzeniu, poparcie dla Kukiza wciąż spada. Nowy sondaż Millward Brown

35 proc. poparcia dla PiS i zdecydowana przewagą nad PO (26 proc.) - wynika z sondażu Millward Brown dla Faktów TVN. Głosy wyborców wciąż traci natomiast ruch Pawła Kukiza, który popiera już tylko 12 proc. ankietowanych.
W sondażu Millward Brown dla Faktów TVN Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską o 9 punktów procentowych. Na PiS chce głosować 35 proc. badanych (wzrost o 2 punkty proc.), na PO - 26 proc. (wzrost o 3 punkty proc.).Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza, które popiera 12 proc. respondentów. To duży spadek: miesiąc temu ruch muzyka mógł liczyć na 18 proc. głosów.

Do Sejmu weszłaby także Zjednoczona Lewica - koalicja SLD, Twojego Ruchu, Unii Pracy oraz Zielonych odnotowała jednoprocentowy wzrost poparcia, które wynosi obecnie 8 proc. Partia Ryszarda Petru, Nowoczesna, zdobyłaby natomiast 5 proc. głosów (poparcie bez zmian).

Kto poza Sejmem?

Według sondażu progu wyborczego nie przekroczyłyby PSL (3 proc. poparcia) ani partia KORWiN Janusza Korwin-Mikkego (również 3 proc. głosów).

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 10 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1003 Polaków.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
PiS umacnia się na prowadzeniu, poparcie dla Kukiza wciąż spada. Nowy sondaż Millward Brown
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 15 razy 9

  Sondaż M-B...Na zlecenie FAKTÓW... Nic już bardziej...w i a r y g o d n e g o...

 • kopandol

  Oceniono 10 razy 4

  Ciekawe kiedy to zidiocenie Polaków osiągnie apogeum....

 • mlp09okn

  Oceniono 3 razy 1

  Wniosek: 50% społeczeństwa to kretyni.

 • hastatrespasos

  Oceniono 1 raz -1

  Sondaże można oczywiście kwestionować. Ale ukazują tendencje, tu niepokojącą tym bardziej bo utrzymuje się od dawna. PO nie ma nawet szansy zrobić czegokolwiek, co zapewniłoby jej zwycięstwo. Nawet najlepsi wg kierownictwa Platformy jej kandydaci, nic jej nie pomogą. Bo jej twardy elektorat pogrążył się w apatii, zresztą pod wpływem błędów, także personalnych, jeszcze D. Tuska, a nie tylko pani premier E. Kopacz. A propaganda kaczystów potrafi ludziom zohydzić każdego rywala. Tak jak potrafiła wmówić narodowi, że pod batem PO cierpi gorzej niż w PRL, że jesteśmy czyimś kondominium, że największy obok Jana Pawła II Polak zginął 10 kwietnia 2010 wskutek zamachu Tuska i Putina. Jest wstrząsająca nie tylko bezczelność, brak minimalnego szacunku dla prawdy w całej polityce i propagandzie sPISku, w czasach IV RP i później, ale przede wszystkim fakt, że miliony Polaków dały się uwieść takim bezprawnym manipulacjom. Gdyby rządy PO zrujnowały Polskę, mielibyśmy tu milionowe demonstracje protestacyjne, chaos w kraju i prawdziwy kryzys. Starszy bliźniak marzył o sprowokowaniu takiego dramatu narodowego. Wkrótce zapewne jego dwuwładza (z powołanymi przezeń zastępcami AD i BSz) faktycznie zrujnuje krajowe finanse, ale on nie będzie za nic ponosić odpowiedzialności, będąc przecież ponoć osobą prywatną, zaledwie szefem głównej partii. Nowy prezydent i nowa pani premier, na razie jeszcze in spe, powinni mieć świadomość, że ich promotor znajdzie sposób aby się ich pozbyć gdy mu się tak spodoba.

 • matabule

  Oceniono 9 razy -5

  Tak tak nie ma bata ze PSL nie wejdzie, druga sprawa w sondazach Bronislaw wszystkich nosem wciagal i marnie sie skonczylo.

 • luna368

  Oceniono 37 razy -17

  TVN w dzisiejszych "Faktach" znów dopuściła się manipulacji ustami Anity Werner i Krzysztofa Skórzyńskiego. Straszyli oczywiście PiS-em i egzorcyzmami, pod obietnice z obecnej kampanii "podpięli" słowa Kaczyńskiego z 2012 roku. Ciekawe co na to nowy właściciel TVN? Czy wie o poczynaniach stacji? Może warto go poinfomować o "rzetelnośći" dziennikarzy z jego nowego nabytku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX