Do wyborów jesienią staną... dwie Zjednoczone Lewice. Nowacka przyznaje: Chaos

W jesiennych wyborach parlamentarnych wystartują KKW Zjednoczona Lewica oraz KKW Zjednoczona Lewica. Ta druga z dopiskiem "SLD+TR+PPS+UP+Zieloni". - Efekt to chaos - przyznała w Poranku Radia TOK FM Barbara Nowacka ze Zjednoczonej Lewicy. Tej drugiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nowacka opowiadała w Poranku Radia TOK FM jak to możliwe, że w wyborach wystartują dwie Zjednoczone Lewice.

- Zarejestrowaliśmy koalicyjny komitet wyborczy i równolegle z nami trzy mniejsze partie z lewej strony zarejestrowały komitet pod tą samą nazwą - mówiła polityczka. - Ale elektorat lewicowy jest sprawny i myślący - dodała, przekonując, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na wynik jej ugrupowania. - Nie wiem, czy nie jest pani zbytnią optymistką - skomentowała Dominika Wielowieyska.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Komentarze (33)
Do wyborów jesienią staną... dwie Zjednoczone Lewice. Nowacka przyznaje: Chaos
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 23 razy 15

  Głównym problemem lewicowych wyborców jest to, że lewicowi politycy (z bardzo małą ilością wyjątków) nie mają ochoty sprawować władzy i brać odpowiedzialności za efekty sprawowania władzy. - Z Millerem na czele, który już się narządził i jemu to wystarczy.
  Lewicowym politykom wystarczą korzyści jakie można mieć będąc w opozycji.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 20 razy 10

  Palikociarnia wypłukała już swój elektorat, a SLD też nie próżnuje i chyba już finiszuje.
  Czy oni nie rozumieją, że śmieszność zabija?
  Swoją drogą, to wydaje mi się dziwne, że PKW rejestruje dwa tak samo nazwane komitety wyborcze. Zjednoczona Lewica i Zjednoczona Lewica coś tam, coś tam.

  Ileż prawdy jest w żarciku, jak to optymista po jakimś krachu radzi pocieszyć się tym, że jest już tak żle, że gorzej być nie może. A pesymista mówi: może, może.
  I ja właśnie myślałam, że harakiri popełnione ogórkiem jest już szczytem politycznego kretynizmu. A tu się okazuje, że jeszcze jeszcze ten kretynizm można ubogacać.

 • arowedde-9187

  Oceniono 30 razy 8

  I już po lewicy w parlamencie.
  I dobrze, bo to nie jest lewica.
  Gdyby w Polsce była prawdziwa lewica, taka jak np. Syriza, to dawno by dymiła na ulicach tak, że jakieś tam protesty za komuny, to przy tym byłyby festiwale samby dla starych pryków.
  Taka lewica weszłaby do izby dumania.
  A tak to cóż, dobranoc Czarzaste i inne Palikoty.
  Ludzie patrzą na ten syf i zaczną w końcu dymić, bez was.
  Wtedy do izby dumania wyniosą swoich ówczesnych reprezentantów i nie będą to Kukiz i lewica tylko ugrupowania prawdziwie radykalne. Jakie?, tego jeszcze nie wiadomo.
  A Wy droga każdemu polskiemu sercu Platformo, dalej nic nie rób, tylko zachwalaj PKB i dyscyplinuj ludzi, żeby jeszcze więcej dawali z siebie dla gospodarki, a nie odwrotnie. W pojęciu polskiego kapitalizmu jak ktoś tu napisał, to ludzie są dla gospodarki, a nie gospodarka dla ludzi.
  Już niedługo to się zmieni.

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 6

  He, he....
  Jeden i drugi Komitet Wyborczy z lewicą ma TYLE SAMO wspólnego, co PiS z prawicą.

  A jest to skutkiem tego, że po 1989 roku aktywiści dawnej, postkomunistycznej "lewicy" PIERWSZE co zrobili, to po cmoknięciu biskupów w pierścienie, przeistoczyli sie w imperialistycznych kapitalistów, uwłaszczając sie na czym sie tylko dało. Do tego kiedy zaczęło brakować konfitur w spiżarce, rozpoczęli się żreć między sobą, Dzięki temu, ich zdradzony, wyznajacy zasadę: "czy się stoi czy się leży" elektorat, BARDZO SZYBKO przechwycił Kaczyński, który niczym Lenin Ruskim w 1917 r. zaczął OBIECYWAĆ Ciemnemu Ludowi perspektywę życia w Krainie Prawa i Sprawiedliwości. A ponieważ jak stwierdził J. Kurski - "ciemny lud" uwierzy WE WSZYSTKO, to uwierzył też i w owe gruszki na wierzbie, :-)))

  Wcześniej, TO SAMO próbował zrobić Lepper. Można rzec, że prawie mu się to udało, ale zachłyśnięty sukcesem, nawet NIE ZAUWAŻYŁ kiedy przez inteligentnych doradców Kaczyńskiego został POKAZOWO WYDYMANY, a wraz z nim cała reszta równych mu poziomem intelektualnym współpracowników.
  .
  W taki więc to sposób, na politycznym "lewicowym" rynku zostało parę starzejących się postkomunistycznych aparatczyków, którzy ZAMIAST się dogadać, postanowili chwytać się choćby brzytwy, desperacko tworząc śmieszne i nie majace NIC wspólnego z ideą lewicowa koalicje z ludźmi pokroju Palikota, który najpierw był bezwzględnym kapitalistą i sponsorem katolickiej prasy, później stał się (głównie na pokaz) antyklerykałem, a teraz usiłuje robić za caritasowskie skrzyżowanie Marksa z Janosikiem. A że w trosce o swoje rozepchane darmowym żarciem i trwajacymi całe życie przywilejami, te stare postkomusze repy, NIE CHCĄ dopuścić do konfitur młodych, więc młodzi postanowili "dopuścić" sie sami...
  Stąd cały konflikt, który zaczyna już przybierać postac groteski.

  Tylko najmądrzejszy z tego towarzystwa Rysio Kalisz odsunął się na bok i cierpliwie czeka.....

 • pimpao

  Oceniono 16 razy 4

  Swoją drogą to bardzo ciekawe, że Tok Fm z całej rozmowy znalazł tylko dość nieprzyjemny fragment i go wrzuca na główną....

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 3

  sorry, pani Barbaro, przy całej sympatii, ale to jest jakaś aberracja
  granica śmieszności została przekroczona, może być kilkanaście partii, partyjek i komitetów wyborczych, ale jeśli jeszcze mają takie same nazwy, to już naprawdę przesada...
  przykro mi

 • precz_z_komunia

  Oceniono 16 razy 2

  Czyli po wyborach Miller z Kaczyńskim znów będą wrzeszczeć że wybory sfałszowane bo dużo nieważnych głosów?

 • i-tyle

  Oceniono 1 raz 1

  do k... nędzy! Co oni wykombinowali?

  A może niech założą koalicję zjednoczonych lewic i nazwą ją "Zjednoczona Lewica Podzielona".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX