Paradowska o kolejnym referendum: To są kpiny. Niepoważne. I nikt nie udaje, że chodzi o głosy obywateli

- To są kpiny - mówiła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska, komentując zapowiedź drugiego referendum, uczynioną przez prezydenta Andrzeja Dudę. - Liczyłam, że prezydent potraktuje mnie poważnie, powie choć parę zdań uzasadnienia - mówiła Paradowska. Jej zdaniem tego właśnie najbardziej zabrakło.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Skoro prezydent zarządza referendum, oczekiwałam próby wytłumaczenia tej decyzji - mówiła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

- Pocieszające, że w gazetach nikt nie udaje, że chodzi o słuchanie głosu obywateli. Wszyscy mówią, nawet tytuły bliskie prezydentowi, o rozgrywce politycznej - dodała publicystka.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (134)
Paradowska o kolejnym referendum: To są kpiny. Niepoważne. I nikt nie udaje, że chodzi o głosy obywateli
Zaloguj się
 • Ewa Górecka

  Oceniono 204 razy 158

  Ludzie ,przeczytajcie ze zrozumieniem najpierw konstytucję naszego państwa a dopiero potem bierzcie się za wpisy.Dla mnie oba referenda są niezgodne z obowiązującą konstytucją.Jedynie pytanie o JOWy jest zasadne reszta pytań nadaje się do sondażowni

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 154 razy 112

  Do p. redaktor Paradowskiej: A co miał figurant Duduś powiedzieć w uzasadnieniu ?!. Że nie miał wyjścia, bo otrzymał polecenie od "szefa" - arcyPrezesa Yarkacza ?!. Że tego również oczekuje od niego ePISkopat ?!

 • i-tyle

  Oceniono 104 razy 96

  Jak władza nagle zabrała się za rozdawanie. To tylko kampania wyborcza, czy potrzeba zrzucić przyszłą Grecję w Polsce na politykę rozdawnictwa? Ja tam się nie proszę o spłacanie moich kredytów, o obniżanie mi wieku emerytalnego. Natomiast interesuje mnie, by ta emerytura w ogóle była. I nie chcę usłyszeć w przyszłości, że nie ma dla mnie pieniędzy, bo źli ludzie system rozwalili i domagali się nie wiadomo czego, a władza się musiała ugiąć.

 • korcia2000

  Oceniono 102 razy 76

  Obydwa referenda są zbyteczne, ponieważ o każdej z tych spraw może zadecydować sejm. Szerokie społeczeństwo na ogół nie zdaje sobie sprawy z efektów pewnych decyzji i kieruje się chwilowymi emocjami bądź interesem własnym. Oddawanie spraw o konsekwencjach finansowych w ręce szerokiego społeczeństwa jest zwykłą lekkomyślnością. W Polsce referenda na ogół kończyły się zawsze niczym z powodu braku frekwencji. Ponadto referendum w polskim prawie NIE MA MOCY WIĄŻĄCEJ DLA USTAWODAWCY. Po co zatem wydawać miliony? Dla politycznego efektu?

 • littoral

  Oceniono 80 razy 54

  Kto nie weźmie karty do referendum zostanie obowiązkowo zaznaczony przez komisję wyborczą, że odmówił głosowania w referendum - i w ten sposób trafi na listę przeciwników PiS. Taka procedura była stosowana w PRL... Nie głosowałeś, nie uczestniczyłeś w pochodzie 1-majowym? - trafiałeś na czarną listę. Historia zatoczyła koło...

 • elq_1

  Oceniono 66 razy 52

  @prendere
  czy Ty naprawdę jesteś taki głupi, czy tylko głupka udajesz?
  Podziel sobie te 6 mln na trzy pytania i już będziesz bliższy prawdy
  poza tym - pytania są debilne, bo już ludzie zagłosowali - wysyłając z własnej woli 6-latki do szkoły, lasom nic (poza głupotą PiS'u) nie grozi, a cofnięcie wieku emerytalnego pozbawi Ciebie głupku jakiejkolwiek emerytury, bo system zbankrutuje

 • 7rewrer7

  Oceniono 61 razy 49

  Głupi pyta głupiego czy chciałby iść wcześnie na emeryture..To ma być facio po prawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX