"Polska Kaczyńskiego. Szydło została wystawiona, by zdjąć z PiS odium partii patriarchalnej"

"Jeśli PO podzieli po wyborach los AWS, nie będzie już żadnej poważnej siły mogącej temperować zapędy PiS do jedynowładztwa, demontażu otwartej demokracji pluralistycznej i zastąpienia jej nieliberalną demokracją patriotycznych pozorów oraz do wyprowadzenia Polski na europejskie manowce" - ocenia Adam Szostkiewicz. Publicysta "Polityki" nie ma wątpliwości, że jeśli PiS wygra wybory na czele rządu stanie Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wystawienie Beaty Szydło to nic innego, jak zagrywka wyborcza. Według Adama Szostkiewicza, "została wystawiona do kampanii, by zdjąć z PiS odium partii patriarchalnej".

Wiceprezes partii "ma ocieplać wizerunek partii jako fajna babka z ludowymi korzeniami, która zatańczy pod remizą, ale ma też wyższe studia i staż parlamentarny".

"Polska Kaczyńskiego byłaby projekcją jego osobistych urazów i kompleksów, do których doszłyby urazy i kompleksy jego najbliższego otoczenia. Czy można na to coś poradzić? Sam nie wiem. Chyba niewiele. Poważne błędy polityczne obozu PO, zwłaszcza po odejściu Tuska do Brukseli, wydają się teraz nie do naprawienia" - napisał na blogu publicysta "Polityki".

Na razie aktywność premier doprowadziła do "zatrzymania negatywnego dla PO trendu w sondażach". Ale to mało, tym bardziej, że o losach wyborów zdecyduje mniejszość. Bo jak zauważa Szostkiewicz, "połowa w ogóle wybory olewa".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (319)
"Polska Kaczyńskiego. Szydło została wystawiona, by zdjąć z PiS odium partii patriarchalnej"
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 456 razy 338

  Oddajcie nam prezesa Jarosława!!! Uwolnić Prezesa, Uwolnić Antoniego!!!
  Gdzie ich przetrzymujecie !? To nieludzkie, naród żąda zwrotu swoich luminarzy.
  Ja ro sław, Ja ro sław.......

 • wranek

  Oceniono 444 razy 264

  Jeszcze zatęsknicie za Prezydentem, tym, prawdziwym. Już widać zagrywki PiSu, dochodzi do destabilizacji państwa w sferze politycznej i gospodarczej. A jak hołota z różańcami dorwie się do władzy, to nas cofnie( do tyłu, tak, tak) o wiele lat. Powstanie monstrum zarządzane przez Kościół i jego najlepszego agenta - Dudę. Ten gość, na kolanach przed KK ośmieszy nas w świecie, podobnie jak obraz pijaka na rowerze i pielgrzymek. Wyborcy PiSu-HWD.

 • wicipinski

  Oceniono 261 razy 189

  Jarek z Antkiem dostaną zespołu niespokojnych nóg przez ten czas oczekiwania na władzę.

 • arvelli_net

  Oceniono 224 razy 162

  ... chyba WOLSKA! Bo jak dotąd kaczyński nie udowodnił że umie SAM zaśpiewać hymn Polski :) A szydło? Cóż, nie kazdy kto chodzi w kaloszach lub ma meża radnego nadaje się na premiera.

 • wranek

  Oceniono 232 razy 136

  Popatrzcie sobie na Liban. Tak będzie w Polsce. Bo hołota, wybrana przez hołotę sięga po władze.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 186 razy 128

  Nasze kochane VIPY !!!!
  Duda, Kaczyński, Szydło, Macierewicz, Mastafelerek - kocham ich.
  Polska dziękuje wyborcom, że takie tęgie głowy wybrała do kierowania Państwem i społeczeństwem/!

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 178 razy 120

  50% na pewno nie dostaną, będą musieli spółkować z Kukizem i PSLem. Na szczęście cała ta swołocz sama się przy korycie pozagryza, tak jak to było w 2007. Oby nie zdążyli w tym czasie za wiele spieprzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX