Lis oburzony "falą nienawiści" ze strony otoczenia prezydenta. "Kabaret. Nie traktujcie Polaków jak durniów"

"Warto byłoby, by Kancelaria Prezydenta nie traktowała Polaków jak durniów" - pisze Tomasz Lis w "Newsweeku". Tłumaczenia posłów PiS w sprawie podejrzanych poselskich podróży Andrzeja Dudy do Poznania nazywa "kabaretem".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Mamy do czynienia z nagonką" - pisze Tomasz Lis w "Newsweeku" o reakcji otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy na ostatni tekst tygodnika na temat podróży głowy państwa, ówczesnego posła, do Poznania. Podróży, jak przekonuje "Newsweek" za pieniądze podatników w celu wygłoszenia wykładów na prywatnej uczelni. "Reakcją na solidny dziennikarski tekst była fala nienawiści, pomówień, oskarżeń i insynuacji" - wskazuje Lis.

"Polaków traktują jak durniów"

Publicysta ubolewa, że w obozie prezydenckim zaczyna dominować przekonanie, że "kto nie z nami, ten wróg". I w jego ramach nie zaprasza się na pokład samolotu dziennikarzy nielubianych mediów, a tygodnikowi zarzuca się kłamstwo, zamiast przedstawić na nie dowody.

"I warto byłoby, by Kancelaria Prezydenta nie traktowała Polaków jak durniów" - dodaje Lis. Tłumaczenia polityków PiS, którzy przypomnieli sobie, że Andrzej Duda jeździł do Poznania konsultować nowelizację Kodeksu karnego z posłem Tadeuszem Dziubą, publicysta nazywa "kabaretem".

Lis zaznacza, że jego publikacje to nie atak na prezydenta. Wcześniej kierowane przez niego pisma rozliczały z podejrzanych lotów Donalda Tuska. "Jeśli liberalna demokracja ma trwać, jeśli wolność słowa ma istnieć, władza musi się liczyć z tym, że są tacy, którzy jej patrzą na ręce" - podkreśla.Więcej w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (661)
Lis oburzony "falą nienawiści" ze strony otoczenia prezydenta. "Kabaret. Nie traktujcie Polaków jak durniów"
Zaloguj się
 • jogar

  Oceniono 115 razy 79

  Słuchał wczoraj ktoś "siódmy dzień tygodnia" w zetce? Szczerski i wszystko jasne. Cham i tyle, straszący wszystkich sądem. Ja nigdy nie miałam wątpliwości co do tego, że na pis nigdy nie zagłosuję.

 • thegosc

  Oceniono 114 razy 78

  Traktowali ciemny lud jak ciemny lud i wygrali wybory. Dlaczego zmieniać strategię skoro się sprawdza ? Przecież wyborcy pisu wiedzą że bezmyślne lemingi to ci inni i nie muszą patrzeć na siebie.

 • awm10

  Oceniono 76 razy 52

  Reakcja Dudy i jego kancelarii na artykuł w Newsweeku mówi wszystko.
  Artykuł podaje prawdziwe fakty.
  Gdyby było inaczej, sprawa byłaby już w sądzie o oszczerstwo, a cały PiS rozdzierałby szaty, jak to się krzywdzi Dudę.
  Wybraliśmy na prezydenta małego krętacza.
  Ciekawe kogo wybierzemy za 2 miesiące?

 • jdkonrad

  Oceniono 47 razy 31

  polityk dziś zwykle leci w wała z wyborcami, ale ten duduś robi to codziennie; jego zaplecze tym bardziej!

 • iusetiustitia

  Oceniono 31 razy 23

  Zadawajmy dociekliwe pytania. Opisujmy racjonalnie rzeczywistość, pokazujmy fakty. Proponujmy. Dyskutujmy rzeczowo i z szacunkiem. Pokazujmy problemy ale też edukujmy. Trochę ironii i poczucia humoru też nie zaszkodzi. Ale nie bądżmy aż tacy zapiekli i rozemocjonowani.Ewidentnie jedna strona sceny politycznej dobrze przygotowała się do zadania, odrobiła pracę domową i wygrała . Jeśli kancelaria Prezydenta RP mija się z prawdą, opowiada głupoty lub omija niewygodne pytania i tak kiedyś odbije jej się to wielką, nieprzyjemną czkawką. Jeśli nam się ten język i styl rządzenia nie podoba trzeba iść do wyborów, zagłosować i wybrać tych, którzy są nam bliżsi. Cały czas zastanawiam się jak można skutecznie zmobilizować i zjednoczyć tych, którzy mają inną wizję RP i polityki niż to co prezentuje PIS, który dostał nagrodę za spryt, konsekwencję i profesjonalną kampanię oraz reprezentowanie poglądów i emocji części naszego społeczeństwa.

 • sellasje

  Oceniono 28 razy 20

  "Poczuwam się do moralnego obowiązku...." chyba niemoralnego człowieku...

 • marcin_25

  Oceniono 28 razy 14

  Panowie Dziennikarze!!! W czym jest problem? Przestańcie pokazywać PIS i Prezydenta przez dwa tygodnie. Zobaczymy kto do kogo przyjdzie! Dlaczego nie potraficie się zjednoczyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX