Smolar o imigrantach: To spokojni ludzie, którzy uciekają przed wojną. A w Polsce przeżywamy szok kulturowy

- To są spokojni ludzie, którzy uciekają w desperacji przed wojną i głodem - mówił w Poranku Radia TOK FM o uchodźcach zmierzających do Europy Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Aleksander Smolar przekonywał w Poranku Radia TOK FM, że w sprawie imigrantów Polska powinna przede wszystkim przezwyciężyć szok kulturowy. A pomóc powinny w tym władze "pedagogiką demokratyczną".

Na południu Europy trwa kryzys humanitarny związany z napływem tysięcy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. W Macedonii dochodzi do zamieszek, kolejne państwa stawiają ogrodzenia na swoich granicach, a w internecie pojawiają się zdjęcia ciał dzieci imigrantów wyrzuconych przez morze. Szacuje się, że w samych Niemczech pojawi się w tym roku nawet 800 tys. uchodźców.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (99)
Smolar o imigrantach: To spokojni ludzie, którzy uciekają przed wojną. A w Polsce przeżywamy szok kulturowy
Zaloguj się
 • babulinex

  Oceniono 14 razy 12

  Ktoś tu już pisał, że szejkowe z Dubaju i innych złotem ociekających miast lobbują za lokowaniem uchodźców w Europie. Po co im kłopot, który można łatwo zwalić na łeb Europejczykom. Są specjalne fundusze na ten cel, kierowane wprost do właściwych ludzi i instytucji. Na pewno taniej ich to kosztuje niż gdyby mieli trzymać ich u siebie. A poza tym, jak zeszpecili by ich złote miasta!!!!

 • wlomat1

  Oceniono 15 razy 11

  A mnie się wydaje p. Smolar że już nawet w zachodnich krajach UE ludzie mają powyżej uszu "pedagogiki demokratycznej" polegającej na narzucaniu całym społeczeństwom poprawności politycznej, polityki multi-kulti i innych lewicowych dewiacji >!>!>!>!>

 • rabingoldblatt

  Oceniono 17 razy 11

  Dlaczego ci "imigranci" nie uciekają do Arabii Saudyjskiej, Iranu czy innych szejków?

  Gazeta nawet donosiła, że Syryjczycy probuja sie dostac do Europy przez polnocne granice Skandynawii!! Przecież do takiego Kataru, Arabii, Iranu czy nawet Turcji byłoby im bliżej. Więc nie pieprz mi pan panie Smolar, że uciekąją wyłącznie pred wojną. Chodzi o dobry socjal i w większości o wykorzystanie swojego położenia by spokojnie pasożytować, wykorzystując polityczną poprawność jaka zaczadziła Europę.

  Jednak Oriana Fallaci miała rację w tym co pisała o "multikulti" i porażce tego systemu.

 • biedronia-czerska

  Oceniono 18 razy 8

  Niech Smolar zastosuje ten "szok kulturowy" u Arabów - niech zmusi ich do zmiany pojmowania Koranu, że wyznawca Allaha ma za niewolnika innowierca i nie podlega żadnym innym prawom niż prawa islamu ... Jednak Smolar jako wyznania handlowego też nie ma tolerancji dla gojów - oni mają służyć Żydom ... Szalom Alejchem ...

 • glit64

  Oceniono 11 razy 7

  niech zrobia porzadek u siebie. Kraj który (podobno) jest liderem przemian, liderem wzrostu poziomu zycia w Europie wschodniej, kraj kótry nie prowadzi wojny, Państwo któe pozwala na to aby 2 miliony jego obywateli szukało w tym samym czasie możliwosci przeżycia zycia za granicą; byłby głęboko Niemoralny, gdyby na miejsce wyrzuconych przyjął niewykwalifikowanych i obcych mentalnie "uciekinierów". Pan Smolar bredzi. Jak zwykle zreszta.

 • Dariusz Koszkul

  Oceniono 8 razy 6

  jak sa tacy spokojni to sobie lewaku wez ich do domu. my ich tutaj nie potrzebujemy.

 • Greg Greg

  Oceniono 10 razy 6

  Smolar wujek dobra rada. To u Smolarów rodzinne. Ojciec z matką też chcieli uszczęśliwić Polaków.
  patrz wikipedia:
  Grzegorz Smolar
  Walentyna Najdus-Smolar

  a to fragment z życiorysu samego Aleksandra Smolara:
  "W latach 60. objął funkcję asystenta Włodzimierza Brusa na Wydziale Ekonomii Politycznej UW. Od 1954 do 1957 należał do Związku Młodzieży Polskiej, a od 1958 do 1964 do Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1962 zaangażował się w działalność Politycznego Klubu Dyskusyjnego, który powstał z inicjatywy Komitetu Uczelnianego ZMS pod patronatem Karola Modzelewskiego. Był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1963 do 1968 pełnił funkcję II sekretarza komitetu PZPR na Wydziale Ekonomii Politycznej UW. Z partii został usunięty m.in. za publiczną obronę Leszka Kołakowskiego."
  wiki

 • dziadzioniunio

  Oceniono 10 razy 6

  "Smolar o imigrantach: To spokojni ludzie, którzy uciekają przed wojną"
  Co za idiota. Ci "spokojni" ludzie zdążyli już dokonać zamachu terrorystycznego w Ikei w Szwecji, zgwałcić kierowniczkę ośrodka dla emigrantów w Grecji, powszczynać burdy i zamieszki w ośrodkach dla azylantów. Smolar, dlaczego ojczyzna twoich ziomków Izrael odgradza się od Palestyńczyków 9m murem i to jest faje, a Polska ma przyjmować tę dzicz. Chcesz, to przyjmij ich pod swój dach , opłacaj ich utrzymanie, ale od nas się odpie...

 • darmowy1

  Oceniono 5 razy 5

  Oczywiście, że to są spokojni ludzie. Pogadajmy jednak o drugim pokoleniu, które zostawi w EU te pierwsze spokojne (przykład Francji czy UK).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX