"Kwiatkowski był nadzieją polskiej polityki, wzorowym urzędnikiem. Ustawianie konkursów? Nie mieści mi się w głowie"

- Uważałem, że Krzysztof Kwiatkowski jest wielką nadzieją polskiej polityki. Ustawianie konkursów? Nie mieści mi się w głowie - mówił w Poranku Radia TOK FM Rafał Kalukin z "Newsweeka" w Poranku Radia TOK FM, komentując aferę wokół prezesa NIK.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Znam Krzysztofa Kwiatkowskiego od kilkunastu lat, uważałem, że jest wzorowym typem urzędnika państwowego. Te doniesienia mną wstrząsnęły - mówił Rafał Kalukin w Poranku Radia TOK FM.

Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, i Jan Bury, szef klubu PSL, są podejrzewani przez prokuraturę o wpływanie na rozstrzygnięcie konkursów na stanowiska w delegaturach NIK. Obu mogą grozić nawet trzy lata więzienia. Kwiatkowski w piątek zrzekł się już immunitetu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
"Kwiatkowski był nadzieją polskiej polityki, wzorowym urzędnikiem. Ustawianie konkursów? Nie mieści mi się w głowie"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 16

  Redaktorze Kalukin, przestań się pan wygłupiać.
  Tym, którym NIE MIEŚCI się w głowie "ustawianie" konkursów na lukratywne stołki, proponuję wrócić choćby do "konkursu" na szefa Straży Miejskiej ogłoszonego po wybraniu HGW na Prezydenta Warszawy...

  Albo do "konkursów" na członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa, organizowanych przez KAŻDĄ ekipę po wyborach parlamentarnych lub "rekonstrukcji" Rzadu...

 • art_102

  Oceniono 10 razy 10

  Przestańcie sobie jaja robić, a są inne konkursy w tym popieprzonym kraju?! ...a są inne "przetagi"? Słyszał ktos o takich?
  Wielka afera, bo ktoś nazwał rzecz po imieniu. ...i to nie "wina Tuska", ale taka "oczywista oczywistość" trwa od lat. Wszelkie urzędy, spółki, prezesury, to "jedna wielka rodzina", jedno wielkie koryto dla tego samego stada, a "szaraki" myślą, że coś moga. Nawet największy prymus z 5. językami nie ma szans z tapirowaną "ciotką", bo ona jest kuzynka szwagra brata byłego prezesa...

 • artur-borubar

  Oceniono 11 razy 9

  Oczywiście, że Kwiatkowski jest wzorowym typem urzędnika. Dodajmy wzorowym typem polskiego urzędnika - zawsze dba o kolegów i zapewni im robot w państwowej firmie.

 • micro5

  Oceniono 8 razy 6

  Idiotyzmy pisane, bo uczestniczyłem w konkursach do ZKE,Lubzel PGE, Energi , ESP i wszędzie konkursy były ustawiane na 101 % , a Rada Nadzorcza to indywidua nie wiedzące o co chodzi zadając pytania

 • cracovia.figiel

  Oceniono 6 razy 6

  Nie mieści mi się w głowie"........ Ej co tam, co tam.
  Nie ma się co pieścić i tak się musi zmieścić.............

 • safelogica

  Oceniono 8 razy 6

  Panowie wstrząśnięci, chociaż nie zmieszani....
  Omijanie procedur, a zwłaszcza dobieranie współpracowników według własnych potrzeb to zwyczaj w Polsce panujący od 1918 r.
  To nie jest niestety cecha PO, to cecha naszych władz, każdego szczebla
  Czytałem kiedyś wspomnienia jednego z bydgoszczan, który walczył o powrót Bydgoszczy do Polski, chociaż był wychowywany i żył według innych zasad, mimo, że katolik. Już w roku 1919 nowe władze centralne na ważne stanowiska mianowały Polaków spoza Bydgoszczy. Zjawili się a wraz nimi pojawiło się zjawisko do tego czasu nieznane: KORUPCJA

 • the-voice-of-reason

  Oceniono 12 razy 6

  A mi się mieści, bo wszyscy tak robią w tym kraju. Większość konkursów w Polsce to konkursy fikcyjne. Wygrywa ten co ma wygrać i nie ma co z tego robić wielkiej afery.

 • belzebub1001

  Oceniono 11 razy 5

  Wszystko zaczelo sie od superbezczelnego rabunku dziesiatek miliardow w Komisji Majatkowej przez eminencje, potem "podwieszono" pod budzet KUL, katechetow, wydzialy teologiczne, jeneralow w kieckach, badania teologiczne tysiecy "katopsorkow", finansowania Swiatyni Opatrznosci a teraz wszystko juz leci bez kontroli! Strach pomyslec co bedzie jak Rydzyk wybierze nam parlament!

 • tetradrachma

  Oceniono 8 razy 4

  Obłudnicy czy tylko idioci ? !!! Durakow walaijetes ? Ustawianie konkursów w Polsce to norma. Dlaczego ? Bo nie najlepszy ma go wygrać, a SWÓJ ! A ten "SWÓJ" później z nimi sie podzieli lub zatrudni ich zony, córki i nałoznice !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX