Kukiz się kończy? Odchodzi rzecznik, rezygnuje Bosak, apel o wycofanie z wyborów. "Największy przegrany roku. Nawet przed Komorowskim"

"Ruch społeczny" Pawła Kukiza rozpada się na naszych oczach. Ze startu w wyborach właśnie zrezygnował Krzysztof Bosak, muzyka porzucił też rzecznik Miłosz Lodowski. A najbliższy współpracownik Kukiza apeluje, by w ogóle wycofał się z wyborów. - To, co działo się w ostatnich tygodniach wokół Kukiza, to kabaret - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Michał Kobosko.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Właśnie przekazałem Pawłowi Kukizowi informację o mojej rezygnacji z kandydowania z listy KWW Kukiz'15 - napisał na Facebooku Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego. Polityka oburzył kształt list wyborczych Kukiza, gdzie znaleźć można było m.in. Piotra Marca "Liroya". "Podważyło to powagę całego projektu, która jest znacznie istotniejsza niż względy propagandowe, którymi żyje otoczenie Pawła" - stwierdził Bosak.

Pudrowanie otchłani

Kukiza porzucił też Miłosz Lodowski, jego rzecznik jeszcze z czasów walki o prezydenturę. "Projekt, w który ja wierzyłem, miał być stworzony przez najwartościowszych młodych antysystemowców - przerodził się w groteskę, ze sporami na podobnym poziomie patologii, co w najgorszych partiach politycznych" - uzasadniał swoją decyzję. Zaznaczył, że w ostatnich tygodniach zajmował się jedynie "pudrowaniem otchłani".

Kolejny kamyczek do ogródka Kukiza wrzucił Janusz Sanocki, były burmistrz Nysy, zaangażowany w ruch na rzecz JOW. W liście otwartym przyznaje, że nie można było zadowolić wszystkich składem list wyborczych. I może lepiej było w ogóle nie wchodzić do "wyborczego szamba".

"Rozwiąż Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 i odwołaj start w wyborach. To uprości wiele spraw, wygasi wszystkie konflikty" - apeluje wyraźnie zdesperowany Sanocki.

"Największa zmarnowana szansa"

- Widać, że Kukiz nie ma ręki do polityki. Co innego hurrakampania, parę koncertów i świetny wynik. Ale budowa struktur to zupełnie inna dyscyplina sportu - zauważył w Poranku Radia TOK FM Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

- Jeżeli siedlibyśmy 31 grudnia i dyskutowali, kto jest największym przegranym roku, Kukiz ma szanse większe nawet niż Bronisław Komorowski - zauważył. - Kukiz to największa zmarnowana szansa - dodał publicysta.

- Największym przegranym będzie nie Kukiz, ale ci, którzy oddali na niego głos - sprostował Michał Kobosko z Atlantic Council.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (51)
Kukiz się kończy? Odchodzi rzecznik, rezygnuje Bosak, apel o wycofanie z wyborów. "Największy przegrany roku. Nawet przed Komorowskim"
Zaloguj się
 • mzyo

  Oceniono 10 razy 8

  A jak pisałem, że się zagryzą jeszcze przed wyborami, to się ze mnie nabijaliście.

  Klęska czeka też "Razem", które mimo ciekawych (niektórych!) postulatów nie zna się na polityce, a co gorsze żyje w swoim świecie.

 • he219uhu

  Oceniono 9 razy 7

  I bardzo dobrze. Komediant. Widziałem jego wywiad z TV Republika i taktownie powstrzymam się od komentarza na temat tego człowieka jako osoby publicznej, aspirującej do miejsca w życiu państwa. Ci którzy na niego głosowali lub go popierali, to... a zresztą, po co się wyzłośliwiać. Niech jego "ruch" (LOL) jak najszybciej zdechnie.

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 6 razy 6

  Spełnił zadanie, w dużej mierze dzięki niemu i jego wyborcom mamy prezydenta na 4 litery

 • adamofsky

  Oceniono 10 razy 6

  Jak większość zachłysywała się Kukizem, to inteligentni (w tym ja) mówili, że nie będzie potrafił sklecić całości do kupy.

 • boykotka

  Oceniono 5 razy 5

  Kukiz po prostu w tamtych wyborach robił za Sarnę z Krzesłem na Głowie :D

 • Adam Mincewicz

  Oceniono 4 razy 4

  jeszcze nie doszedł do władzy a już ze wszystkimi skłócony strach pomyśleć co by było jakby faktycznie mu się udało....niby ma program ale to nie program...zawsze można wszystko zwalić na system...

 • getz54

  Oceniono 6 razy 4

  I tak pan Kukiz z Ruchu społecznego uczynił ruch frykcyjny. Pan Zygmunt Freud jak zwykle miał rację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX