Passent: Zgadzam się z Ziobrą. Platforma to nieudacznicy. Zachowali się jak partacze

Platforma to nieudacznicy, a Ewa Kopacz i Radosław Sikorski to partacze - stwierdził Daniel Passent w serwisie Polityka.pl. Publicysta niezwykle ostro zareagował na to, że politycy PO nie zdołali postawić Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. Jednocześnie publicysta podkreśla, że unikanie spotkania prezydenta i premier jest ?działaniem szkodliwym dla kraju?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Niestety, zgadzam się ze Zbigniewem Ziobrą, że Platforma Obywatelska to nieudacznicy" - pisze Daniel Passent na blogu w serwisie Polityka.pl. Publicysta niezwykle ostro krytykuje polityków partii rządzącej, którzy nie zdołali przeforsować w Sejmie własnego wniosku o postawienie Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. W głosowaniu nie wzięli udziału m.in. Ewa Kopacz, Andrzej Biernat, Radosław Sikorski czy Janusz Piechociński z PSL. Według Passenta ci, którzy nie "stanęli na głowie, by głosować, zachowali się jak partacze".

Rząd sobie, pałac sobie

Dalej publicysta niepochlebnie ocenia przepychanki wokół spotkań prezydenta z ministrami, a przede wszystkim fakt, że głowa państwa do dziś nie rozmawiała z premier. Passent pyta, czy kryzys uchodźczy, sesja ONZ, dyplomatyczna ofensywa Putina i "bezczelność" rosyjskiego ambasadora nie zasługują na przedyskutowanie w gronie najważniejszych osób w państwie.

A to nie wszystko. Passent dziwi się, że Pałac Prezydencki ustami Krzysztofa Szczerskiego podważał decyzję rządu ws. uchodźców. Zdaniem prezydenckiego doradcy można ją było co najmniej odwlec w czasie. Publicysta sugeruje, że konsultacje Kopacz i Dudy pozwoliłyby na uniknięcie podobnych zgrzytów na arenie międzynarodowej.

Troska o Polskę czy troska o wybory

Passent podkreśla, że w geopolitycznej układance, wobec kryzysu w Syrii, Rosja zaczyna zyskiwać i niedługo może to wykorzystywać w konflikcie na Ukrainie. I na to powinniśmy być przygotowani, o tym polskie władze powinny myśleć i rozmawiać. A tak się nie dzieje, co publicysta uznaje za "działanie szkodliwe dla kraju".

"Gdyby najważniejsza była troska o Polskę, a nie o wynik wyborów, to szef państwa i szefowa rządu powinni rozmawiać" - kwituje Passent.

Więcej na stronach serwisu Polityka.pl >>>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (231)
Passent: Zgadzam się z Ziobrą. Platforma to nieudacznicy. Zachowali się jak partacze
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 49 razy 35

  Tak Passent ma racje, PO zachowalo sie jak partacze. Ziobro powinnien juz dawno byc w wiezieniu po wyroku Trybunalu Stanu, tak samo jak i jego szef Kaczynski. Nierozliczenie tak zwanej IV RP, jest jedna z glownych przyczyn aktualnych powaznych problemow Polski.

 • belzebub1001

  Oceniono 35 razy 29

  Panie Passent, Polska rzadzi mnich z Torunia i epidiaskop, to ONI rozdaja mandaty i stolki! Po prostu wszyscy sie skundlili i sraja w gacie przed utrata stolkow! Pan o tym nie wie? Pamieta Pan Biuro Polityczne PZPR, oni kierowali a rzad rzadzil! Powtorka historii!

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 38 razy 24

  PO specjalnie to zrobiła... Jak połówka kleszego POPiSu nie zrobi nigdy nic złego swojej drugiej polowce PiSowi. Klechy, klechy ponad wszystko, Kopacz, Kaczor i Konisko.

 • norge

  Oceniono 24 razy 18

  8 lat nic w tej kwestii nie robili, a naglę olśniło ich, że to może dadać im trochę głosów, od początku to było żałosne, jak łzy posłanki Sawickiej!

 • kat-kk

  Oceniono 30 razy 14

  Pewno nieudacznicy i partacze:Ewa Kopacz, Andrzej Biernat, Radosław Sikorski i Janusz Piechociński ,liczą na vice versa.U Jarosława nie będzie vice versa!Niech was szlag trafi PO!Jeszcze nadzieja Polski, w Zjednoczonej Lewicy.Jak nie, to gińcie pod pedofilskim buciorem Polacy.

 • endrju1521

  Oceniono 33 razy 13

  Publicysta niezwykle ostro krytykuje polityków partii rządzącej, którzy nie zdołali przeforsować w Sejmie własnego wniosku o postawienie Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. W głosowaniu nie wzięli udziału m.in. Ewa Kopacz, Andrzej Biernat, Radosław Sikorski czy Janusz Piechociński z PSL. Według Passenta ci, którzy nie "stanęli na głowie, by głosować, zachowali się jak partacze".

  =================================

  Daniel, popisujesz się prymitywnym myśleniem.

  Oni to dobrze przekalkulowali !

  Im też może kiedyś grozić Trybunał,

  ale wtedy,... kruk, krukowi oka nie wykole.

 • xouveyer11

  Oceniono 14 razy 12

  Już niedługo przekonamy się jak, bez skrupułów, działają prawdziwi bolszewicy, czyli PiS!!!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 19 razy 11

  PARTACZE ALBO I NIE PARTACZE... Stawiać przed Trybunałem politycznie skończone "Zero",...Aby uzyskać co najwyżej... "Zakaz stanowisk publicznych na najbliższych dziesięć lat"...NAWET ZA BLIDĘ... Trzeba by było postawić albo przed "zwykłym" sądem, za drastyczne nadużywanie władzy, albo dać z tym od początku spokój..

 • konfuziussagt

  Oceniono 8 razy 8

  Partactwo, partactwem, a lajdaka predzej czy pozniej kara nie minie.
  Beria i Jagoda byli wiekszymi hojrakami a jak skonczyli?

  Platforma majac takiego przeciwika
  jak dazacy do dyktatury Kaczynski z niemal zmilitaryzowaym PiSem
  powinna sie odpowiednio zmobilizowac i zdyscyplinowac.

  Od niej zalezy obrona najwyzszych wartosci:
  demokracji i wolnosci obywaelskich.
  Tu nie ma miejsca na porazke.
  Porazka oznacza kleske dla narodu i Panstwa Polskiego.

  Musicie byc wystarczajaco silni by narod i panstwo obronic!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX