"Żeby obniżyć podatki najsłabszym, trzeba je podnieść najbogatszym. Mówimy to otwarcie"

- To pewne tabu w polskiej polityce, powiedzieć komuś, że trzeba podnieść podatki. I my to mówimy - wskazywał w Poranku Radia TOK FM Krzysztof Adamski z Partii Razem, tłumacząc konieczność obniżenia podatków osobom uboższym.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jacek Żakowski wskazywał w Poranku Radia TOK FM, że kłopoty Platformy wynikają z jej skupienia się na poprawie losu najuboższych Polaków. Jednocześnie rząd, zdaniem publicystów, zaniedbał klasę średnią, czyli swój elektorat. Żakowski zauważył, że Platforma stała się socjalna. - Ja tego nie widzę - odparł Krzysztof Adamski z Partii Razem.

"PO nie dba o prawa pracownicze"

- System podatkowy wali po kieszeni przede wszystkim najsłabszych. Mamy groteskowo niską kwotę wolną. Żeby ją podwyższyć i utrzymać wpływy do budżetu, trzeba podnieść podatki najbogatszym, mówimy o tym otwarcie - powiedział Adamski. Dodał, że ważną pozycją w budżecie jest VAT, podatek obciążający biedniejszych, którzy większą część dochodów wydają na bieżącą konsumpcję.

- PO nie zadbała też o prawa pracownicze, prócz tego, że ugięła się tu i ówdzie pod naciskiem związkowców. Ale to nie są systemowe rozwiązania - zauważył polityk Partii Razem.

Partia Razem, założone pół roku temu socjaldemokratyczne ugrupowanie, w ostatnim sondażu Millward Brown dla TVN24 uzyskała 3 proc. poparcia. Do wyborów parlamentarnych zostały nieco ponad trzy tygodnie.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (55)
"Żeby obniżyć podatki najsłabszym, trzeba je podnieść najbogatszym. Mówimy to otwarcie"
Zaloguj się
 • praecipitatio

  Oceniono 19 razy 11

  To jest to co wyróżnia Razem. Nie mówi tylko, że trzeba podnieść kwotę wolną od podatku, ale także skąd wziąć na to pieniądze. Obecna klasa polityczna podwyższy w tym celu VAT albo akcyzę i biedni będą płacić tyle samo co wcześniej, albo nawet więcej. Razem chce podnieść podatki dla najbogatszych, skupić się na tych, którzy nieuczciwie płacenia podatku unikają.

 • derridianka

  Oceniono 11 razy 5

  Wreszcie ktoś na to wpadł - nie da się obniżać podatków i jednocześnie zapewniać dobrze działające usługi publiczne. Brawo - może w końcu Polacy to zrozumieją :/

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 11 razy 3

  oj, oby weszli do Sejmu, narescie glos prawdziwej lewicy, glos oparty na metorycznych argumentach..

 • szpung

  Oceniono 6 razy 2

  Po pierwsze globalizacja oraz neoliberalizm zabily wolny rynek, wolny rynek, poziom koncentracji kapitalu i postep technologiczny wymusza spadek popytu na prace. Zabetonowany rynek korpo niszczy klase srednia na rzecz high clasc. Ostatni kryzys uderzyl glownie wlasnie w klase srednia. Morze ubostwa posrednio utrzymywanego z budzetu ma zablokowana mozliwosc awansu pomimo nadludzkich wysilkow panstw. Ile jest self madow w corpo tam liczy sie portfolio z wizytowkami i od tego glownie zalezy asans do high class.

 • nowak002

  Oceniono 1 raz 1

  Żenująca wiedza i rozeznanie, czy celowe wprowadzanie opinii w błąd. Mowa jest o wielkiej niesprawiedliwości kiedy to przedsiębiorca "jednoosobowy" z podatkiem liniowym, zarabiający 300 000 płaci TAKI sam podatek jak taki co zarabia 20 000. I nie dokłada więcej, a powinien. To policzmy - 19% podatku liniowego z dochodu 300 000 to 57 000 z dochodu 20 000 to 3800 zł. Rzeczywiście pozorny wzrost przekazanej kasy. Czy chodzi o to żeby kogoś kto zarabia 300 000 to tak złupić żeby zostało mu dokładnie tyle samo co temu zarabia 20 000? No to idąc dalej tą logiką najbardziej opłaca się nie pracować i żyć z socjalu. Chyba się temu Panu pomylił podatek liniowy z ryczałtem podatkowym, bo w liniowym płacom nie taki sam podatek a taki sam procent podatku, ale kwoty 15 (!) krotnie więcej.

 • andrzejadamski1

  Oceniono 3 razy 1

  W połowie XX wieku to jeszcze by przeszło. Dziś przy tak zaawansowanych procesach globalizacyjnych podwyżka CIT/PIT dla bogatych zwiększa głównie dziurę w płaconym podatku dochodowym ( KE szacuje na ok. 50 mld zł taką właśnie dziurę w PL ).

 • kartka88

  0

  Likwidacja podatku liniowego spowoduje kłopoty finansowe wielu małych i średnich podmiotów. Umówmy się: działalność gospodarcza to wysoki poziom ryzyka ponoszonego przez prowadzącego i wysoki nakład pracy. Jeśli nie będzie to zrównoważone wyższymi dochodami, to przestanie się opłacać. Jedni zejdą do czarnego rynku, a inni pójdą szukać pracy. Ten człowiek ma poglądy zakrawające na komunizm. Korporacje co najwyżej przeniosą się do innego kraju pozostawiając masę ludzi bez pracy.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 2 razy 0

  Mamy tylko jedną prawicową (niby liberalną) partię PO...Oraz dwie partie lewicowe: SOCJALISTÓW BEZBOŻNYCH I SOCJALISTÓW POBOŻNYCH....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX