Komentarze (174)
"Ks. Charamsa przykuł uwagę mediów jak żaden polski duchowny przed i po Janie Pawle II"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • andrzej.kolczynski

  Oceniono 2 razy 2

  Jeden z szamanów watykańskich, jak sam publicznie przyznał, nie przestrzegał postanowień, znanego wcześniej sobie i tzw. "wiernym", kodeksu mówiącego o tym, co jest akceptowalne a co nie jest akceptowalne przez wspólnotę z centralą w Watykanie, której był, za przeproszeniem, członkiem. Dokładnie chodzi o to, że nie zawiązał swojego „ptaszka”, czyli właśnie członka, w supełek, mało tego!, nie potrafił powstrzymać się od zrobienia, od czasu do czasu, „tej łaski” - czego wspólnota, do której należał zabrania pod rygorami, tak strasznymi, że aż strach o tym nie tylko mówić, ale także pisać - swojemu przyjacielowi Eduardo. W związku z powyższym spotkały go przewidziane wewnętrznymi przepisami bractwa nawiedzonych konsekwencje. I to ma być takie wielkie "halo"? Nie widzę, nie słyszę!

  "O tempora, o mores!"

  Pozdrawiam,
  Andrzej Kołczyński

 • wojtek ka

  Oceniono 2 razy 2

  nie panie redaktorze, większą uwagę przykuł ksiądz Wesołowski

 • kalj55

  Oceniono 12 razy 2

  Szanowny Panie Redaktorze... prawdopodobnie jest tak jak Pan wywnioskował
  pomijając drobiazgi np. takie jak "sprzeczności z Ewangelią", sprzeczności z Konstytucją RP itp. Moim zdaniem ONI jeszcze następne 1,5 tys. lat będą "tkwić w sprzecznościach" i oszustwie, ponieważ sam Pan BÓG miał "jakąś tajemnicę", której "nie chciał ujawnić" zsyłając Jezusa. i - moim zdaniem - żadna reforma tego nie uleczy, chyba że "władza zrozumie"...

 • damtek

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Charamsa do Polski nie wróci i jako człowiek wolny i znający realia Zachodu , gdzie jego orientacja jest akceptowana, będzie podejmował decyzje zgodne ze swoimi przekonaniami. Ze znalezieniem pracy też nie będzie miał kłopotu. Polskich katolików opluwających go ,chyba najbardziej boli , że nie mogą go spalić na stosie. Życzę mu dużo szczęścia i cenię za to,co powiedział. Mądry i odważny człowiek.

 • Som mer

  Oceniono 1 raz 1

  Księże szanowny, może warto porzucić styl kościołowego gadania. W cywilu nie mówi się tą stylistyką i tą intonacją. Proszę mówić i rozmawiać a nie głosić.

 • kalj55

  Oceniono 1 raz 1

  Ks. Charamsa przykuł uwagę mediów ponieważ pedofilia i homoseksualizm (itp.) stanowi ogromny problem nie tylko dla samego KK ale również dla wiernych. Wybuchające coraz
  afery związane z tymi "normalniejącymi dewiacjami" są przez KK "zamiatane pod dywan"
  co prawdopodobnie powoduje "odchodzenie wiernych". Sam KK prawdopodobnie nie rozumie "w czym rzecz" ponieważ prawdopodobnie jest "tym przeżarty do cna"...

 • a.s.101

  Oceniono 1 raz 1

  Czy kwestia pedofilii i homoseksualizmu stanowi również taki poważny problem w innych kościołach, prawosławnym, protestanckim, itp.?
  Czy ktoś kompetentny mógłby się wypowiedzieć na ten temat?
  Ciekawe byłoby również zdanie hierarchów Kościoła Katolickiego.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 3 razy 1

  Dziękuję za mądrą, jak zawsze, opinię.

 • 20portal

  Oceniono 7 razy 1

  W kościele katolickim jest b. wielu funkcjonariuszy homoseksualistów, którzy tworzą b. silne lobby wspierające łóżkowych partnerów. Część pederastów-księży, którzy boja sie ujawnienia skrycie dobiera się do małych chłopców i ci są pedofilami (mały chłopiec nie da po mordzie i można go zastraszyć tak, aby milczał nt. księżych praktyk). Oto nasz kościół katolicki.
  Księżulo homo mógł sobie pozwolić na swoje wystąpienie przed synodem, ponieważ reprezentuje właśnie to silne homoseksualne lobby, które gwarantuje, że ... włos mu z głowy nie spadnie. Papież Franciszek został wybrany dla polepszenia wizerunku kościoła i doskonale wie, że nic księżom homoseksualistom nie jest w stanie zrobić i że jego rola polega na tworzeniu pozytywnego PR kościoła.
  Są całe homoseksualne parafie w pobliżu siedzib diecezji, gdzie rządzą homisie i gdzie hierarchowie maja blisko na orgietki i suto zakrapiane imprezki.
  Jan Paweł II dobrze wiedzial jak silne koterie homoseksualne go otaczają, więc był bardzo ostrożny. Np. w sprawie Peltza nic nie zrobił, a biskup do dzisiaj szarogęsi sie w polskim kościele.

 • veerappan

  Oceniono 9 razy 1

  "Przykuł uwagę światowych mediów jak żaden polski duchowny przed i po Janie Pawle II"??? Obawiam się, że kariera medialna ks. Charamsy będzie niezwykle krótka, krótsza nawet niż ks. Lemańskiego.

 • y.woodoo

  Oceniono 11 razy 1

  Pan Charamski zgodznie z fantasmagoriami sekty jest stworzony na podobienstwo samego bucka. Pan Charamski udowadnia sekcie i jej wiernym ze sam pan bucek jest po czesci gejem czyli lubi i chlopcow i dziewczynki. Swinger jednym slowem i tacy tez sa wsrod ludka boszego. Ale co z pedofilami? Ich najbardziej umilowal swietoyebliwy jepek II. Czyzby mial jakies objawienie od samego bucka w sprawach umilowania dzieci przez, no wlasnie przez samego bucka?

 • sirseb

  Oceniono 1 raz 1

  wesoloski

 • kapitan_siekacz

  0

  Minęło dni parę. Był Charamsa, nie ma Charamsy. Tyle na temat "przykucia uwagi mediów" stwierdzonej przez red. Szostkiewicza.

 • hamsterx

  Oceniono 6 razy 0

  "Ks. Charamsa przykuł uwagę mediów jak żaden polski duchowny przed i po Janie Pawle II"
  czym przykuł uwagę ? czy do seminariów przejmowani są normalni ludzie?
  czy po prostu ludzie mający problemy ze swą seksualnością ?
  już jako pracownicy mówią tylko o różnych aspektach seksu,

 • jackreacher

  Oceniono 5 razy -1

  Santo Subito....?

 • ariadna100

  Oceniono 2 razy -2

  Przykuł? Cóż to za rodzaj popularności? Mniej więcej na poziomie króliczka playboya dla gejów. Szczerze. Bardziej żałosne, niż jakiekolwiek inne. W sumie to chyba żal mi tego człowieka. Ostro się pogubił.

 • derfidel

  Oceniono 4 razy -2

  ale ten pederasta już wybrał. sprawa jest jasna. jest pederastą, zrzuca habit i niechaj hula po klubach błękitnej ostrygi! coś trzeba jeszcze dodać?

 • jala57

  Oceniono 7 razy -3

  Temat zastepczy, beda go ciagnac az do pierwszej ciazy Charamsy. Dzieki temu najazd na Europe i chorobska ktore lada chwila sie dotkna rdzennych europejczykow mozna przykryc tym i innymi ogorkowymi tematami

 • xelene

  Oceniono 6 razy -4

  ciekawe jak sobie poradzi w Rl odciety iod kasy kosciola

 • balaam

  Oceniono 6 razy -4

  smieszna gejoza

 • brzmski

  Oceniono 18 razy -4

  uśmiechniętą twarz zakochanego geja, oburzająca sfrustrowanych kołtunów, ale raczej nie papieża franciszka - boże, te słowa takiej mi otuchy dodają, że wykrzyczę:
  taak, jestem gejem, zakochanym gejem, rżnę na okrągło... konto szefa, sprzeniewierzam się zakładowym przepisom bhp, czyniąc to bez zabezpieczenia w sposób ciągły bezrefleksyjny, noo od osiemnastu lat pozostaję w konflikcie z normami pracowniczymi, tak mi... dopomógł... bóg?!

 • henrykus1943

  Oceniono 16 razy -4

  Taki stary, a tak pieprzy. A z tym tytułem to już całkiem odlecieliście.

 • 66kropek

  Oceniono 24 razy -4

  Niewątpliwie. Jeszcze bardziej mógłby przykuć uwagę mediów rozbierając się publicznie na Placu Zbawiciela pod transparentem " Wolność dla księży gejów". Jeżeli siły ciemnoty w postaci straży miejskiej wsadziłyby go do pierdla za publiczne obnażanie się miałby od razu załatwione prześladowanie przez system.

 • disloyall

  Oceniono 7 razy -5

  Ha ha ha ......
  **********************
  Judejki z GW jeszcze cwicza przegrany temat ?
  Zajmijcie sie swoja mowa nienawisci
  Klasyczna hucpa - zlodziej krzyczy lapac zlodzieja

  PS
  A Maleszka u was jeszcze pracuje ?

 • xelene

  Oceniono 5 razy -5

  "Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie ... ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci" – grzmi św. Paweł (List do Rzymian 1,26-27 i 32).

 • disloyall

  Oceniono 9 razy -5

  Panie Siuskiewcz - jak to bylo z tym EKSKLUZYW...co ? jestescie cymbalami ? daliscie sie ograc ? jak durnie Michniaka ? ....BEZCENNE !!!!!

 • disloyall

  Oceniono 7 razy -5

  Panie redaktorze Siusiakiewicz, od czasow JPII nikt tak wam nie kokuczyl jak ten Charamza.
  Czy Michniak mocno sie wqrwil ? ..aj waj..tak wyruch...c Michniaka... nie kosher....

 • mer-llink

  Oceniono 7 razy -5

  Moim zdaniem sprawa oscyluje między dwoma biegunami. Postaram się streścić obydwa:

  Przede wszystkim: w kapłanstwie oczekuje się cnoty dobrowolnej rezygnacji z folgowania (niektórym) pokusom. Tą cnotą ks. Charamsa najwyraźniej przez Stwórcę obdarzony nie został....

  I rzeczywiście mają rację gazety: ks. Charamsa sprytnie zrobił "kuku" Tygodnikowi Powszechnemu.
  Ale i Kongregacji Wiary, w której był dygnitarzem.
  I Watykanowi w dniu otwarcia Synodu...
  (Ewidentnie zaplanował skoncentrowaną w czasie kampanię - i ją skutecznie przeprowadził. Przy okazji: pokazał, jaka jest przewaga skoncentrowania wysiłku w czasie vs. rozmycie po osi czasu - zyskał wileki nagłośnienie, choć po prawdzie krótkotrwałe.)
  I zrobił "siurpryzę" całemu KK, bowiem TAKŻE obnażył, jakie niezgodne z literą prawa kanonicznego zdarzenia sa w łonie Kościoła długotrwale tolerowane.
  Przecież to mało prawdopodobne, aby skłonności ks. Charamsy nie były znane... WIelu wspoł-grzesznych heirarchów go zapewne kryło..
  Tak jak niemozliwe, żeby przez lata nie były znane Watykanowi skłonności pedofilskie arcyb. Wojciechowskiego, homoseksulane arcy Paetza, alkoholiczne arcy Głodzia, łapówkarska żądza Mamony u prałata pewnej katedry....
  Znane były, ale chronione, tak jak słonności bądż co bądż wysokiego urzednika Watykanyu - ks. Charamsy.
  Czyli: obojętne, czy ks. Charamsa "zgrzeszyłby" homoseksualizmewm, czy pedofilią, czy rozpustnym życiem z kobietami, czy przyjmowaniem łapówek w złocie - byłby chroniony, póki nie wyszłoby szydło z worka. I mógłby sobie dalsze dekady dostatnio oraz zaszczytnie żyć.
  Ale poszedł na wojne z hierarchią.
  Poszedł na wojne - i ją przegra...

  P.S> A swoją drogą, gdy uczył sie w seminarium, wiedział ks. Charamsa, że obowiązuja go - i dobrowolnie przyjał!! - niektóre restrykcje.
  Dopiero jak się w życiu materialnie urzadził (dygnitarstwo w Watykanie), zreflektował się, że niekótre ograniczenia mu nie odppwiadają, pardon, ale wolałbym "cóś" innego, jakiś inny styl życia, bardziej szyk, "cóś" bardziej światowego...
  Wiedziałes chłopie, w co sie angazujesz.
  To teraz dlaczego rzewnie łkasz, że szefowie nie akceptują Twego odstepstwa od zasad, które dobrowolnie przyjąłeś?
  A jak by tak zawodowy żołnierz, podpisawszy kontrakt z Legią Cudzoziemską odłozył broń i powiedział: - Nie bawię sie, tu za duzo wyrzeczeń, ograniczeń, niewygód. Ide do domciu, połozyc sie na kanapie z jakims miłym ciałkiem.... Dopiero Legia by mu urzadziła "sesje refleksyjną"...

  A mogł ob. Charamsa zostać pozytecznym tramwajarzem, cenionym lekarzem-psychiatrą, skrzętnym ogrodnikiem, dobrym inzynierem, srzedawcą w Biedronce, pracownikiem agencji PRowskiej (świetnie by sie sprawdził!!!!) czy kontrolerem ruchu lotniczego. Wstapił na słuzbę w innym departamencie życia publicznego, dobrowolnie, bez przymusu - niech nie narzeka.

  W kapłanstwie oczekuje się cnoty dobrowolnej rezygnacji z folgowania (niektórym) pokusom. Tą cnotą ks. Charamsa najwyraźniej przez Stwórcę obdarzony nie został...Cóż, nie on jeden w tej branży....

 • ol69

  Oceniono 11 razy -5

  Lepiej będzie, jeśli Charamsa pochyli się nad własną nędzną kondycją. U siebie w oku belki nie widzi, a gdzie indziej najmniejszą drzazgę dojrzy.

 • antygazeta.pl

  Oceniono 11 razy -5

  Turboseksualny Chora-masa o obfitych wargach to filmowy Zelig łudy alena. Albo Kononowicz.

 • cromio

  Oceniono 13 razy -5

  Uważam, że pan Szostkiewicz jest zbyt łagodny wobec ks. Charamsy. Racje zasadnicze to jedno ale forma, dla sprawy, jest równie ważna. Ks. Charamsa spowodował, że przeciwnicy złagodzenia praktyki kościelnej będą mieli łatwą wymówkę. To było wyjątkowo nieodpowiedzialne.

  A poza tym. Już po artykule ks. Charamsy w TP miałem wrażenie, ze osobiście bije w ks. Oko (jeśli wiecie, co mam na myśli). Pan Szostkiewicz potwierdza te podejrzenia.

 • euro67

  Oceniono 15 razy -5

  Kosciil byl jest i bedzei neihomofobem (bo fobia to starch) a homorealista a nie homo entuzjasta jak niekorzy panowie "nowoczesni" udajacy tylko katolikow!

 • Piotr Koenig

  Oceniono 21 razy -5

  Według KK sodomia to grzech wołający o pomstę do nieba. Funkcjonariusz KK który oficjalnie przyznaje się do tego grzechu powinien natychmiast opóścić jego szeregi.

 • conan2233

  Oceniono 13 razy -5

  Jak może być wiarygodny człowiek, który złamał dane słowo: śluby kapłańskie. Nie jestem katolikiem, popieram wyprowadzenie katechez ze szkół. Ale nie rozumiem zachwytu mediów nad człowiekiem, który chwali się tym, że złamał dane słowo. Złożył przysięgę!
  Rozumiem księży, którzy walczą o prawa osób homoseksualnych. Ale ks. Charamsa dla mnie stracił jakąkolwiek wiarygodność!

 • anna maria

  Oceniono 13 razy -5

  Moja refleksja:
  Gdyby KK był przychylny gejom to dla pana Charamsa byłby całkiem cacy cool i w dechę. Więc krzyżyk mu na drogę.

 • 66kropek

  Oceniono 19 razy -5

  Niewątpliwie. Jeszcze bardziej mógłby przykuć uwagę mediów rozbierając się publicznie na Placu Zbawiciela pod transparentem " Wolność dla księży gejów". Jeżeli siły ciemnoty w postaci straży miejskiej wsadziłyby go do pierdla za publiczne obnażanie się miałby od razu załatwione prześladowanie przez system.

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy -5

  Publicysta uważa, że słowa ks. Charamsy - na temat sytuacji nie tylko polskiego Kościoła - warte są "refleksji, zwłaszcza katolików".
  =============================
  Refleksji, to panie redaktorze WARTE nie jest zdanie zboczeńca, który WOGÓLE nie powinien być dopuszczony do święceń, tylko postawa hierarchów Kościoła, która od stuleci przymyka oko na innych zboczeńców w sutannach, dając im jeszcze anonimowość i ochronę. Charamsę pewnie z hukiem posuną ze stanu kapłańskiego, ale już Petzowi DO KOŃCA ŻYCIA włos z głowy nie spadnie. Tak samo jak NIE DOWIEMY się nigdy, jak to się stało że Gil z Wesołowskim "przypadkiem" razem znaleźli się na jednej parafii na Dominikanie? Klechy wiedzą, że Ciemny ludek ma krótka pamięć, bo kto np. dziś wie, że ksiądz, który MIESIĄCAMI posuwał Przeoryszę w kazimierskim klasztorze Karmelitanek jak gdyby nigdy nic pełni swa "posługę kapłańską"...

  Hierarchowie kościelni ZAWSZE uważali swoje owieczki za idiotów i dalej wierzą że nic się nie zmieni. Ale bolesny upadek nadchodzi.

 • avaco

  Oceniono 8 razy -6

  W dupe chłopaki, członki PO.

 • dryl1

  Oceniono 6 razy -6

  Przykuł uwagę wyuzdaniem seksualnym. Zatracił się chłop w seksie homoseksualnym. Niech tylko uważa bo droga niejakiego Wesołowskiego bardzo bliska. Żył podle i skończył podle.

 • judeosceptyk

  Oceniono 8 razy -6

  Judejki z GW jeszcze cwicza przegrany temat ?
  Zajmijcie sie swoja mowa nienawisci
  Klasyczna hucpa - zlodziej krzyczy lapac zlodzieja

  PS
  A Maleszka u was jeszcze pracuje ?

 • tybet9

  Oceniono 12 razy -6

  To atak na kościół katolicki! komuś bardzo zależy na tym ataku ! ale w judaizmie każdy homoseksualista jest tępiony przez każdą gminę żydowską! i nie ma zmiłuj się! niech gazeta wyborcza się zastanowi, że może nagle wśród swoich tez będzie miała takich rabinów i co wtedy? gratulacje!

 • Oceniono 12 razy -6

  Publicysta uważa, że słowa ks. Charamsy - na temat sytuacji nie tylko polskiego Kościoła - warte są "refleksji, zwłaszcza katolików".

  Nie, panie publicysto. Ksiądz Charamsa powinien być ignorowany. Złamał wszelkie zasady, a kreuje się na bohatera. Stawia Kościołowi żądania - on jeden wspólnocie jednoczącej miliard ludzi na całym świecie. Opowiada, jak był nękany - a przez blisko dwadzieścia lat korzystał z profitów, jakie zapewniała mu jego pozycja w hierarchi kościelnej.

  Krzysztof Charamsa ma poważne problemy psychiczne. Narcyzm, niezrównoważenie emocjonalne przechodzące w płaczliwość, ogromna niedojrzałość. Władze kościelne, w trosce o swojego brata, powinny znaleźć mu dobrego terapeutę. Dopiero potem mozna spróbować z nim porozmawiać.

 • wlodzimierz.ilicz

  Oceniono 12 razy -6

  >"To, że ks. Charamsa jest gejem, w niczym nie pozbawia wartości jego słusznej i celnej >krytyki języka przemocy używanego przez duchownych polskich w rodzaju ks. Oko.

  To są bzdury. Ksiądz Oko NIE WZYWA DO ŻADNEJ PRZEMOCY wobec homoseksualistów.
  Takie kłamstwa są rozpowszechniane przez zboczeńców i ich popleczników o każdym kto nie afirmuje bezwzględnie pederastów.
  Nie popierasz i nie uznajesz tego za normalne to stosujesz przemoc.
  Taki psychologiczny, oszukańczy, bezczelny szantaż aby zmusić do afirmacji zboczenia.

 • epieniek

  Oceniono 8 razy -6

  Wyskoczył jak reklama z gazety. Ta sama po raz setny. Boję się lodówki otworzyć, bo walnę czołem w pole siłowe reklamy i nie zjem serka

 • plus321

  Oceniono 10 razy -6

  ...
  G. W. robi wszystko aby tak bylo... Ale nawet porownanie jest nietrafne...

  Rzenujaca wyborcza parafia "agenda setting"...

 • snakeinweb

  Oceniono 10 razy -6

  Nieprawda. Brevik był lepszy i przykuł uwagę mediów jak żaden biały człowiek przed i po Janie Pawłem I-szym i Adolfem Hitlerem.

  No i nikt przed i po Goebelsie nie był tak fałszywy i obleśny jak czynownik Szostkiewicz,.

 • wigd

  Oceniono 12 razy -6

  Oj panie Szostkiewicz...stawiac obok siebie geja i papieza...pan jeszcze katolik czy postepowy ateista?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX