Staniszkis o starcie córki w wyborach: Zaskoczyła mnie. Szkoda jej czasu i nerwów

Joanna Staniszkis, córka znanej socjolog, startuje w wyborach parlamentarnych z list Nowoczesnej Ryszarda Petru. - Dziwię się, że chce się angażować w politykę, która od dawna pozostaje na jałowym biegu, a poziom ludzi do niech wchodzących nie jest zbyt wysoki. Moim zdaniem szkoda jej czasu i nerwów - mówi jej matka, prof. Jadwiga Staniszkis.
Zaskoczyła mnie - mówi o córka prof. Jadwiga Staniszkis. Jej córka, Joanna, startuje z list Nowoczesnej Ryszarda Petru. - Nie spodziewałam się, że będzie chciała wejść do polityki - mówi w wywiadzie dla "Wprost" znana socjolog. - Jest osobą, która może dużo powiedzieć na temat edukacji. Chodziła do szkoły średniej w Stanach Zjednoczonych. Ma amerykański doktorat. Jest świetną nauczycielką w liceum. Uczy matematyki po angielsku i potrafi każdego, kto przyjdzie do takiego liceum, wykierować na przyszłego studenta Oxfordu czy Cambridge. Zrobiła dodatkowe studia z filozofii. Jest na pewno lepszą matką dla trojga swoich dzieci, niż ja byłam dla niej. Potrafi to wszystko ogarnąć. Dziwię się, że chce się angażować w politykę, która od dawna pozostaje na jałowym biegu, a poziom ludzi do niech wchodzących nie jest zbyt wysoki. Moim zdaniem szkoda jej czasu i nerwów, ale chce spróbować i chce pomóc Petru - mówi Staniszkis.

Dodaje, że "z zaciśniętymi zębami" zagłosuje na PiS. - Wolę Petru od zdemoralizowanej do szpiku kości Platformy. Powinien dostać się do Sejmu - mówi prof. Staniszkis.

Cała rozmowa w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (128)
Staniszkis o starcie córki w wyborach: Zaskoczyła mnie. Szkoda jej czasu i nerwów
Zaloguj się
 • berek-oberek

  Oceniono 27 razy 23

  ......tak przy okazji, PiS zatrudnił trollownię, która poprzednio lansowała Korwina i Kukiza. Kwitki się na nią znajdą?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 11

  To Jadźka podpadła mesjaszowi żoliborskiemu!
  Pewnie IPN już coś na nią szykuje.

 • konfuziussagt

  Oceniono 18 razy 10

  Zdemoralizowane pzez katechetow i PiSowska demagogie
  mlode latorosle PiSdzielcow
  staja w szranki o mozliwie duzy kawalek ciastka
  z grabierzy przez dyktature majatku narodowego.

  Chca sie urzadzic u wladzy 1000-letniej IV Rzeszy.

  Wyglada na to ze jest w pelni swiadoma tego co czyni.
  Morlnosc i zdrada narodu nie stanowi zadnej przeszkody.

  Tosmy sie gadow dochowali.

  Nie dajmy sie ograbic PiSdzielcom !!!

 • vapor1

  Oceniono 16 razy 10

  "Wolę Petru od zdemoralizowanej do szpiku kości Platformy. Powinien dostać się do Sejmu". To dlaczego głosuje z zaciśniętymi zębami na PIS?

 • ml2403

  Oceniono 16 razy 10

  Pani Staniszkis matka tak wspaniale wypowiadała się o Kaczyńskim, a kiedyś słyszałem także o tej miernocie Brudzińskim, a teraz chyba szczerze mówi córce, że są oni niewysokich lotów. Co za przemiana, chyba wzęiła przykład z Maliniaka.

 • jg.k

  Oceniono 10 razy 8

  Zaskoczyła? No bez jaj!!!

 • dorik2

  Oceniono 11 razy 7

  Jadwiga Staniszkis, która sama się przyznała do trzech skrobanek, teraz - na starość - popiera PiS, partię opowiadającą się za totalnym zakazem aborcji. "Stara kurtyzana oddaje się ascezie" - podobnie jak Chazan czy Piecha, którzy skrobali na potęgę.

 • jogar

  Oceniono 8 razy 6

  A prezes przyłoży za córkę? Hahha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX