"Normalni ludzie nie kwestionują niczyjej płci, tylko ją przyjmują do wiadomości, jak prawo grawitacji". Katolicki tygodnik chwali prezydenta

"Każdy ma taką płeć, jaką ma, a opcje są dwie: męska lub żeńska. Oczywiście mogą się zdarzyć zaburzenia, wtedy można i należy to leczyć. Więc jeśli ktoś ma ciało mężczyzny, a wydaje mu się, że jest kobietą, to nie przerabia się go na kobietę, tylko leczy jego psychikę" - przekonuje felietonista "Gościa Niedzielnego" Franciszek Kucharczyk. I chwali prezydenta za weto ws. ustawy o uzgodnieniu płci. Bo Andrzej Duda "powiedział, że jest katolikiem - i widzimy, że zachował się jak katolik".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Głosowanie w sprawie odrzucenia prezydenckiego weta może odbyć się w najbliższy piątek.

"Gdy prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o ustaleniu płci (według niej możliwa byłaby nawet wielokrotna "zmiana płci" w oparciu o prywatne orzeczenie lekarskie i oświadczenie woli, bez konieczności stosowania ingerencji medycznych) Ewa Kopacz zbolałym głosem powiedziała: "Chcą nam urządzać życie po swojemu, mówić jaką mamy płeć, co mamy w życiu robić". O co chodzi, pani premier? Kto pani chce mówić, jaką pani ma płeć? Normalni ludzie nie kwestionują niczyjej płci, tylko ją przyjmują do wiadomości, podobnie jak prawo grawitacji. Jeśli ktoś chce nam mówić, jaką mamy płeć, to ludzie, którym nie pasuje przyciąganie ziemskie. Co zresztą potwierdzałoby podejrzenie, że są z kosmosu" - napisał Kucharczak na internetowej stronie "Gościa Niedzielnego".

Dla felietonisty tygodnika, decyzja prezydenta jest dowodem na to, że Andrzej Duda nie składał obietnic bez pokrycia. "Powiedział, że jest katolikiem - i widzimy, że zachował się jak katolik (inna rzecz, że nie trzeba być katolikiem, żeby mieć w takich sprawach zdrowe poglądy)" - ocenił.

I przypomniał, że za czasów prezydentury Bronisława Komorowskiego "katolicy w najmniejszym stopniu nie mogli liczyć" na głowę państwa.

Wyniki w rękach ludowców

Do odrzucenia prezydenckiego weta potrzeba 276. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że Platforma Obywatelska chce, by ustawa o uzgodnieniu płci weszła w życie. Ale PO może zabraknąć głosów.

O wyniku głosowania mogą przesądzić posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na razie nie wiadomo, jaką decyzję podejmie klub ludowców.

W niedzielę Stanisław Żelichowski proponował, w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet, żeby zlecić przygotowanie ekspertyz w sprawie ustawy i zostawić nowemu Sejmowi rozstrzygnięcie w sprawie weta.

- Niech posłowie PSL zachowają się przyzwoicie. To ustawa, która osobom transseksualnym ułatwia strasznie ciężkie życie. Nie wiem, ile w Polsce jest takich osób, ale jeśli jakiejś mniejszości można pomóc, to trzeba to zrobić - apelowała we wtorek w TOK FM Renata Kim.Dziennikarka "Newsweeka" przekonywała, że ustawa zawetowana przez prezydenta nie pozwala - wbrew argumentom prezydenta i prawicowych polityków - na "wielokrotną zmianę płci".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (83)
"Normalni ludzie nie kwestionują niczyjej płci, tylko ją przyjmują do wiadomości, jak prawo grawitacji". Katolicki tygodnik chwali prezydenta
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 40 razy 24

  Dziwne żeby organ fundamentalistów religijnych zaślepionych nienawiścią do wszystkiego i wszystkich miał inne zdanie niż koleżka od wafelków i putinowskiego kieliszka.

 • bnch

  Oceniono 36 razy 18

  Jak można dyskutować z ludźmi, którzy mają wiedzę na poziomie 0, a do tego empatię na poziomie 0? Prezydent uderzył w ludzi słabych i bezbronnych, którzy nie stanowią żadnej siły, za to ich sytuacja jest tragiczna. To pokazuje kim Andrzej Duda jest.

 • Yurek Krol

  Oceniono 20 razy 16

  No, no... ale postęp. Fizyka zaczęła obowiązywać katolików? A kiedy to naturalne 'prawo grawitacji' trochę inaczej wyglądało. I słońce krążyło wokół ziemi a kościół kwestionujących te oczywistą oczywistość wsadzał na grilla.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 25 razy 15

  "zdrowe poglądy", "określone siły", "zachowanie katolickie" itp
  czuje się jakbym czytał Trybunę Ludów z najlepszego okresu, z drugiej strony nie ma się czemu dziwić, Gosc Niedzielny to również oficjalny organ okupanta Polski

 • agata-ata

  Oceniono 27 razy 15

  Niektórych przerasta temat - i to się tyczy zarówno dziennikarzy jak i prezydentów. płeć to jest dość skomplikowany problem, choć niektórym dziennikarzom wydaje się prosty, co tylko świadczy o ich niedouczeniu. Wystarczy pobieżna lektura czegokolwiek NAUKOWEGO na ten temat. A co do PAD - owszem zachował się jak katolik ale nie jak prezydent, nie po raz pierwszy dowodząc że nie bardzo wie na czym polega sprawowanie tego urzędu.

 • lubiedobrze

  Oceniono 25 razy 13

  Normalni ludzie przyjmują do wiadomości, że istnieją zagadnienia, na których się po prostu nie znają lub ich nie rozumieją. Kontynuując metaforę z grawitacją, można zauważyć, że skoro katolicy zatrzymali się na trzech prawach Newtona, to nie znaczy, że nie powstała Teoria Względności Einsteina.

 • Piotr Bugajski

  Oceniono 24 razy 12

  Ciekawa argumentacja.... Jeśli ktoś twierdzi, że jest chrześcijaninem, to nie nie każe mu się udowodnić, że bóg istnieje tylko leczy jego psychikę... Brzmi podobnie?

 • bihepi

  Oceniono 17 razy 11

  "Normalni ludzie nie kwestionują niczyjej płci..."
  *
  Normalni ludzie wiedzą, że "do ciąży trzeba dwojga".
  A inni twierdzą, że wystarczy "chuchnięcie ducha".
  *
  Mimo tego uważam, że ci INNI mają prawo żyć z tą ułomnością, dopóki ich głupota szkodzi wyłącznie im samym.

 • pan.szklanka

  Oceniono 16 razy 10

  Przy kształcie Ziemi też się kiedyś szanowni katolicy upieraliście, bo każdy widział, że jest płaska. Nawet kilka osób swoje odrębne zdanie przypłaciło życiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX