Sellin już "wyrzuca" Lisa z TVP: Za bardzo zaangażowany po jednej stronie politycznego sporu, słaby analityk polityczny

Poseł PiS na pytanie dziennikarza "Gościa Niedzielnego", czy można go tytułować ministrem kultury w nowym rządzie odpowiada: "Polityków Prawa i Sprawiedliwości pycha nie zgubi". I deklaruje konkretne decyzje dotyczące telewizji publicznej, między innymi koniec z prowadzeniem przez Tomasza Lisa "najważniejszego programu publicystycznego o charakterze politycznym".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Jarosław Sellin uważa, że taki program "nie powinien być prowadzony przez człowieka tak bardzo zaangażowanego po jednej stronie politycznego sporu".

Jak podkreślił poseł PiS, w rozmowie z "Gościem Niedzielnym", to właśnie "zaangażowanie" polityczne Lisa doprowadziło do tego, że do programu nie przychodzą politycy Prawa i Sprawiedliwości. "Uważam, że jesteśmy w nim traktowani nieuczciwie, przesłuchiwani, a nie wysłuchiwani. Jest on tak konstruowany, aby z nas zrobić "czarnego luda", a naszych przeciwników lansować" - argumentował.

Według Sellina, lista wad Tomasza Lisa jest dłuższa. Zdaniem byłego wiceszef resortu kultury w rządzie PiS, dziennikarz jest "słabym analitykiem politycznym". Dlaczego? "To on jeszcze w lutym pisał, że wybory prezydenckie są już rozstrzygnięte, wygrał je Komorowski, pozostaje tylko kwestią pytania, jak bardzo przegrają inni. To go dyskwalifikuje".

Poseł Sellin nie wspomina, że w lutym żaden sondaż nie dawał szans Andrzejowi Dudzie nawet na wejście do II tury wyborów prezydenckich. Np. według badania CBOS z połowy lutego, na Bronisława Komorowskiego chciało głosować 63 proc. wyborców, a na Dudę - 16 proc.

Na razie - bez nazwisk

"Wyrzucający" Lisa z TVP polityk PiS nie ujawnił, kto będzie - po ewentualnym wyborczym zwycięstwie PiS - prowadził "najważniejszy program publicystyczny o charakterze politycznym". Ale kandydaci są.

"Ale nie chcę podawać konkretnych nazwisk, bo w obecnej sytuacji mogłoby to im zaszkodzić" - stwierdził Sellin.

Telewizja publiczna bez Tomasza Lisa to nie będzie jedyna zmiana, jaka czeka nas po sukcesie PiS. Oczekiwać trzeba także zmian wśród gości zapraszanych do TVP. "Problemem jest nadreprezentacja w programach informacyjnych i publicystycznych gości o poglądach skrajnie lewicowych czy feministycznych. Nie twierdzę, że oni nie mają prawa reprezentować swoich poglądów, ale potrzebna jest równowaga, strona przeciwna musi mieć takie same możliwości" - uważa Jarosław Sellin.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (425)
Sellin już "wyrzuca" Lisa z TVP: Za bardzo zaangażowany po jednej stronie politycznego sporu, słaby analityk polityczny
Zaloguj się
 • maura4

  Oceniono 142 razy 104

  To kto zamiast Lisa ? Który(a) jest obiektywny ? Pospieszalski, Karnowscy, Terlikowski?

 • andrzej Newidymka

  Oceniono 57 razy 39

  Słyszałem ,że wielkie firmy produkujące telewizory na teren Polski będą produkować TV z klęcznikami, ...........Witamy Kato Szariat,oraz jedynie słuszne rozumowanie...PIS jest Wielki.A faktycznie tak było ,za Józka i Adolfa......... oraz w średniowieczu...słońce kręci się wokół ziemi..ale to Antka teoria on do dzisiaj w to wierzy.

 • flat-ower1

  Oceniono 38 razy 34

  Sellin - ten Buster Keaton "kamienna twarz" Pisu, niestety mało komiczny, bardziej straszny, miałby być ministrem kultury ? Strach się bać !

 • do100jnik

  Oceniono 33 razy 31

  słysząc wypowiedź Selina przypomina mi się stara piosenka "ludzie to lubią, ludzie to kupią, byle na chama, byle głośno, byle głupio" jak już w latach 1960-tych spiewała Janina Ostala

 • grosz-ek

  Oceniono 29 razy 27

  I po to ja mam płacić abonament rtv? Sprzedać TVP w cholerę, niech się utrzymuje na własny rachunek, a nie za moje pieniądze. Niech sobie ją kupi PIS i wali swoją chorą propagandę za własną kasę, a nie społeczeństwa.

 • henryk57

  Oceniono 35 razy 25

  Kiedy Sellin zaczyna się denerwować dostaje tiku oczu.Jest to oznaka że za chwilę będzie bredzić wyuczoną formułkę.Każdy udział jego obojętnie w jakim programie to jest mantra narzucona przez wydział propagandy KC PiS.

 • gomelsky66

  Oceniono 26 razy 24

  Sellin musi cały czas na każdym kroku pokazywać Kaczyńskiemu postawę na kolanach.Raz już "dał w długą" i jest dla Kaczyńskiego nie do końca pewny . Stąd ta postawa i krytyka red. Lisa.Lis jest jedyny który pokazuje kim jest Kaczyński a to bardzo boli jak widać i Sellin musi ocierać łzy.Sellin chce tam Karnowskiego.On się idealnie nadaje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX