"Jedno jest tylko wyjaśnienie: kasa" - Passent o Wałęsie, Komorowskim i Chicago Bulls

Publicysta "Polityki" krytykuje byłych prezydentów za wzięcie udziału w imprezie promocyjnej internetowego kantoru wymiany walut. Reklamowanie polskiej firmy przez koszykarzy Chicago Bulls może cieszyć kibiców, ale zdaniem Passenta, Polskę stawia w niezręcznej sytuacji. "Udział byłego prezydenta w takiej imprezie wygląda tak, jak gdybyśmy byli prowincją, której byli prezydenci nie mają poważniejszych zaproszeń".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 "Jedno jest tylko wyjaśnienie obecności Wałęsy i Komorowskiego na promocji w Chicago - kasa. Można się tylko domyślać, że byli prezydenci fatygowali się do Chicago za odpowiednim wynagrodzeniem. Jeżeli nie usłyszymy dementi, to możemy być tego pewni" - napisał na blogu publicysta "Polityki".

Zdaniem Daniela Passenta, uczestnictwo Bronisława Komorowskiego ma dodatkowy wydźwięk w czasie toczącej się kampanii wyborczej. "W meczu PiS - Platforma Bronisław Komorowski strzelił kosza Platformie" - ocenił.

"Noblesse oblige"

Publicysta "Polityki" uważa, że promocyjny wyjazd byłych prezydentów do Chicago, to kolejny przyczynek do poważnej debaty dotyczącej "statusu byłych prezydentów".

Ale nim politycy przestaną bać się "tabloidów, demagogów i populistów" byli prezydenci powinni pamiętać, "że noblesse oblige, być bardziej wymagający i baczyć na to, by nie dezawuować godności, którą reprezentowali".

"Tym razem strzelili Byka" - podsumował.

Wroński krytykuje Wałęsę i Komorowskiego. Za udział w imprezie promocyjnej firmy Cinkciarz.pl>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
"Jedno jest tylko wyjaśnienie: kasa" - Passent o Wałęsie, Komorowskim i Chicago Bulls
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 8 razy 4

  Też uważam, że obciach. Przykre, że Komorowski nie mógł poczekać paru lat. A przykro będzie jeszcze bardziej jak się wyda, że cinkciarz rozlicza podatki w rajach.

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 2

  wstydem jest to, że były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej otrzymuje od Narodu rentę prezydencką w wysokości minimalnej pensji w Kanadzie. Gdyby płacili mu tyle co Passentowi, to by jeden z drugim na saksy nie jeździł....

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 4 razy 2

  Pecunia non olet......
  A
  Pan Lech W. sprzedaje swe ideały wiary dla kasy??

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 6 razy 2

  W sumie prezydenci z PO mają dość proste rozwiązanie problemu pod względem piarowym; część zarobionych pieniędzy u cinkciarza, przekazać na jakiś szczytny cel, zgodny z linią ich kuriewnej partii. Na przykład na budowę jakiegoś kościoła, dajmy na to w Wilanowie. Albo na jakiś inny kościelny fundusz. Już wiem, najlepiej na sutannę dla prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Rzeplińskiego. W końcu to ich człowiek.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 4 razy 0

  Co jest złego w zarabianiu?
  Udawanie, że wypada - nie wypada jest zwykłym oszustwem. Polscy prezydenci nie otrzymują zbyt wysokich wynagrodzeń. A wszyscy po skończonej kadencji dorabiają. Wszyscy prezydenci USA. Kanclerz Schroeder!! - ten ma tyle na miesiąc, co obaj nasi z okazji. A może i więcej.
  Wstydzic się należy kradzieży!!!

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 2 razy 0

  Człowiek roku Gazety Wyborczej 2015. Jaka gazeta taki cżłowiek. Strach co on jeszcze przed końcem roku wywinie. Ja mu wróżę proces karny w związku z ProCivili.

 • matabule

  Oceniono 2 razy 0

  Ale jestescie ! Byl pewniakiem w wyborach, mieszkanie na dwie kadencje wynaja i pokazalicie wala, wiec nie moze sobie dorobic nasz wielii byly ??? Typowe Polactwa fe

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 4 razy 0

  Może obaj Prezydenci będą występować w programie Gotuj z Prezydentem, albo Zatańcz z Prezydentem. Mogą też reklamować podpaski, albo płyny do higieny intymnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX