Lis namawia do wielkiej koalicji przeciwko PiS. "Wszystko lepsze niż jedynowładztwo żądnego zemsty Kaczyńskiego"

Czy egzotyczna tęczowa koalicja PO, PSL, Zjednoczonej Lewicy i Nowoczesnej byłaby lepsza niż rządy PiS? - zastanawia się w "Newsweeku" Tomasz Lis. I szybko odpowiada, że wszystko jest lepsze niż "jedynowładztwo żądnego zemsty Kaczyńskiego".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Lis przedstawia "za" i "przeciw" powstaniu koalicji wszystkich przeciwko PiS, którą publicysta robocza nazywa "Koalicją Obrony Demokracji".

Przeciw

Powodów, by taka koalicja nie powstawała, jest wiele. Według Lisa Zjednoczona Lewica i Petru nie mają interesu, by brać pokawałkowaną władzę. Powinni raczej okrzepnąć i czekać na lepszy dla siebie moment. Samoa PO jest też zmęczona swymi rządami, nie ma energii, pasji, determinacji i pomysłów. Lis wskazuje, że przydałby się jej pobyt w poczekalni od władzy.

Prawdziwy problem pojawia się jednak dopiero wtedy, gdy wszystkie te niedomagające partie złożyć w koalicję. Powstanie wówczas twór potencjalnie dysfunkcjonalny, narażony na rozpad. A to oznacza kolejne wybory. "A wtedy PiS bierze wszystko. Zmienia konstytucję i mamy putinadę w wersji polskiej" - ostrzega Lis.

Za

Mimo tych przeciwności Lis wskazuje, że ta trudna koalicja byłaby i tak "stokrotnie lepsza niż jedynowładztwo żądnego zemsty Kaczyńskiego". "Każdy tydzień, miesiąc i rok normalności jest lepszy niż każdy tydzień, miesiąc i rok mroku oraz rozpierduchy" - kwituje Lis.

Więcej w najnowszym "Newsweeku" >>>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (346)
Lis namawia do wielkiej koalicji przeciwko PiS. "Wszystko lepsze niż jedynowładztwo żądnego zemsty Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • mietekkowalski

  Oceniono 81 razy 13

  Podobno Newsweek robi specjalny program "Na żywo" z domu Hanny i Tomasza Lisów, żeby pokazać ich reakcję na wybory. Jedno i drugie będzie podłączone do EKG, żeby widzowie zrozumieli skalę dramatu:)

 • darius112

  Oceniono 88 razy 10

  Towarzysz Lis zauważył w dzisiejszym Niusłiku że podsłuchy to sprawka Pis-owców ponieważ oni w tych podsłuchach nie uczestniczyli. Żelazna logika towarzysza futrzaczka zderza się jednak z faktem, że w podsłuchach nie uczestniczyli również przedstawiciele SLD, PSL, UP, Nowoczesnej, Kukiza, partii łysych i garbatych. Najlepsze jest to że w podobne co Lis tony uderza Aplebaum żona Radzia.

 • awitold

  Oceniono 14 razy 6

  Ech, towarzyszu lisienko...

 • mer-llink

  Oceniono 16 razy 6

  Panie Lisie, teraz to nie ma co już sie tak denerwować.
  ZA późno...
  Wszystkie ostatnie wyczyny - a właściwie bezczyn - Paltformy składają się na nieuchronny, niestety, sukces PiSu.
  Najpierw gamonowaci "stratedzy PO" przeleniuchowali wybory prezydenckie - a wiadomo było, że ten zgarnie premię w parlamentarnych, kto dobrze wygra prezydenckie.
  P.p. Grupiński, Tyszkiewicz et co zachwycili sie pewnie diagnozą p. Adama MIchnika, że tylko ciężarna zakonnica na pasach... I jak niedojdy krzyżackie (to cytat z Sienkiewicza; Henryka - dla wykształconych inaczej info, że był taki polski pisarz) wywrócili szanse prez. Komorowskiego.
  Teraz PiS moze robic nawet takie bazarowego lotu "instalacje", jak "Ewa i przyjaciele", może wypychac na front ewidentego gwałtownika p. MAcierewicza - już im nic nie zaszkodzi. PiS wygra z duzą przewagą.
  Potem powinni wysłać kwiaty do "strategów" Paltformy, że ci przez nieróbstwo zostawili wolne pole do hulanek PiSu.
  Bo to "sztabowcy" Platformy przez swe nieutalentowane lenistwo wydali Polskę w spocone łapki p.p. Dudów, KAczyńskich i MAcierewiczów.

  P.S. A osobny bukiet od PiSu dla p. Kaminskiego, pseud. Misiek, hołdownika Pinochetowego i Ryngrafonoścy, który w łonie Platformy wykonuje wzorową robotę dywersyjną, sprowadzając kamapnie PO na prowincjonalne manowce.....

 • rita57

  Oceniono 6 razy 4

  Lis w aPOgeum świrejszyn na tle PiS-u. Czy to już nieuleczalne?

 • bob2436

  Oceniono 10 razy 4

  Lis utrafił w sedno. PiS to są nieudacznicy, którzy nie potrafią rządzić takim krajem, jak Polska. udowadniali to za każdym razem, kiedy byli u władzy: PC, AWS, PiS po raz pierwszy. Zawsze kończyło się to skandalami i ogólnym bajzlem. Teraz będzie podobnie. Pytanie tylko czy prognoza, że zajmie to rok się sprawdzi. Osobiście daję im 10% szans na dokończenie kadencji.

 • nigdy_nie

  Oceniono 8 razy 4

  Po wpisach katomotłochu widać wyraznie tęsknoty jego do komuny i kartofli, co były na kartkę!To Mentalność chłopów pańszczyżnianych, sprawia że lubią być poniżani nahchajką i za miskę kartofli służyć jednemu panu,a okazja nadarza idealna, bo Kaczynski choć gej, ale swój chlop, i nachajką przyłozy a my to lubimy!Tak ma 80%Polaków bo z dziada pradziada sa z klepiska!

 • kuba0901

  Oceniono 16 razy 4

  Tak , tak ! Zaraz po wygranej Pis-u nastąpi zaćmienie słońca ( Peru ) , Saska Kempa zmieni nazwę na Beatę Kempę , widmo Maciarewicza zacznie spacerować po północy wokół WSI i Komendy Głównej Straż Pożarnych , Ziobro ciemna nocą przyjdzie ze zbirami w moherowych beretach i załomocą do bram TVN-u i Telewizji Publicznej........

 • pawel2571

  Oceniono 15 razy 3

  Już nie mogę na tą lisią mordę patrzeć. Ja rozumiem, że można bronić swojej pracy, ale no, bez przesady.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX