Tym: Oby 25 października nie doprowadził do tragikomicznej farsy, o której w Hollywood nakręcą kilka prawdziwych filmów

25 października to ważna data. Niekoniecznie dlatego, że mamy wybory parlamentarne. Jak przypomina Stanisław Tym, tego dnia w 197 roku ?bolszewicy obstawili strategiczne punkty Petersburga - bez strzelaniny?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 "Lenin występował wyłącznie w przebraniach. A to w peruce z bujnymi kędziorami i bez zarostu, a to z twarzą szczelnie obandażowaną, jak po rwaniu zębów, a to w okularach odgrywał silnie pijanego. Nie rozpoznawali go nawet najbliżsi towarzysze" - pisze Stanisław Tym w najnowszym wydaniu "Polityki".

I przypomina, że jak wodzowi rewolucji skończyły się przebrania, pisał do współpracowników kartki. "

Była wśród nich odezwa do wszystkich Rosjan, że dotychczasowy rząd został obalony i wreszcie zapanują pokój oraz demokracja. Były też z pewnością żarliwe zapewnienia - damy radę, to dobra zmiana, naprawimy Rosję, naprawimy Polskę, nakręcimy kilka filmów o prawdzie naszych czasów. Ale ja nie o tym chciałem. Za chwilę znów 25 października. Tym razem niedziela. Oby nie doprowadziła do tragikomicznej farsy, o której w Hollywood nakręcą kilka prawdziwych filmów"- podsumował Tym.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (37)
Tym: Oby 25 października nie doprowadził do tragikomicznej farsy, o której w Hollywood nakręcą kilka prawdziwych filmów
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 28 razy 20

  Niedługo zacznie nas znowu zacznie podziwiać cała Europa, jak 25 lat temu... ŻE TAK WSZYSTKO SPIEPRZYLIŚMY... pozostawiając decyzje wyborcze CWANYM POPULISTOM ORAZ PARAFIOM... Amen.

 • anagl

  Oceniono 27 razy 15

  Jak zawsze strzał w dziesiątkę, Szanowny Panie Stanisławie.

 • 2zero

  Oceniono 13 razy 13

  To nie jest straszenie PiS - em. TO JEST PRAWDA! Sam Wasz błyskotliwy Prezydent powiedział przecież, że jak coś jest prawdą to jest prawdą i trzeba o tym mówić

 • iluminati_semper

  Oceniono 18 razy 12

  Celne, choć... chybione...
  Diagnoza i apel słuszne, lecz ciemny lud już wybrał swojego przebranego Leninka, schowanego za spódnicą...

 • pn-ski

  Oceniono 8 razy 8

  Coś takiego w ludziach jest, ze potrzebują zmiany. Zmienić kapelusz, zmienić buty, sukienkę. Zmienić cokolwiek. Choćby rząd.

  Racje miał Hitler, ze masy są jak kobieta i trzeba je krótko przy pysku. Najciekawsze, ze masy tego same się domagają, źle się czuja bez pańskiego buta na karku.

 • bibelotxx7

  Oceniono 8 razy 8

  Pytanie do pisowcow. Dlaczego ludzie boja sie tylko pis-u a nie innych partii czy ugrupowan ? Bo o tych innych slyszymy : juz nie ufamy, maja zly program, zlodzieje, niedoswiadczeni itp. Nie slyszy sie natomiast, ze ktos sie ich boi.

 • f451

  Oceniono 7 razy 7

  nie marudźmy... juz za późno... wiadome, że PIS wygra... czeka nas 4 lata igrzysk smoleńskich, rozwalania prawa i niszczenia gospodarki...
  Polska ma ustroj oligarchiczno-klientelistyczny... Rzadzą nami oligarchowie uwłaszczeni na majątku państwowym (jak FOZZ, RUCH itp)...a klientelizm zapewna rzesza urzedników i innych pracujacych na "państwowym"... wszyscy za to skutecznie od 25 lat dbają o to by w Polskce nie powstała licząca się klasa średnia, bo tylko taka klasa jest zagrożeniem dla oligarchii..

 • kacperwohlin

  Oceniono 10 razy 6

  Może nie film, ale spektakl już taki powstał. I to w Polsce. Wyreżyserował go w 2003 roku Juliusz Machulski a jego tytuł to 19 południk. Polecam. Wyjątkowo proroczy spektakl. Wyjątkowo.

 • John Smith

  Oceniono 5 razy 5

  Tylko Walesa wie,jak wykopac kurdupli z urzedow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX