Nie "bezpodstawnym sympatiom lub strachom" - Żakowski podpowiada, jak podjąć dobrą decyzję wyborczą

"Nie zamierzam Państwa nawracać. Ani na PO, ani na PiS. Ani na ZL, ani na PSL, na Nowoczesną czy Razem, a zwłaszcza na Korwina i Kukiza. Chcę tylko przypomnieć, że w wyborach nie chodzi o wymierzanie komuś sprawiedliwości. W demokratycznych wyborach chodzi tylko o nas i naszą przyszłość" - napisał na blogu Jacek Żakowski. I przedstawia kryteria, którymi sam się kieruje ptzy podejmowaniu wyborczych decyzji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Zdaniem Jacka Żakowskiego, "jedyne, co dla nas, wyborców, jest w kontekście wyborów istotne, to jak ich wynik wpłynie na nasze dalsze życie".

Dlatego publicysta "Polityki" przedstawia kryteria, które decydują o tym, na kogo głosuje.

"Po pierwsze: wojna czy pokój. Odwykliśmy od myślenia, że może zdarzyć nam się wojna, ale po Krymie, Donbasie, Syrii itd. przestaliśmy być pewni, że wojna w Polsce nie jest już możliwa. Ryzyko jest niewielkie, ale łatwo powiedzieć, czemu to zawdzięczamy. Kluczowe są dwie organizacje - Unia Europejska i NATO. Jeśli nie chcemy, by ryzyko wojny wzrosło w epoce globalnych przetasowań, musimy dbać o to, by NATO i UE były możliwie silne, by sprawnie podejmowały decyzje i by inni członkowie byli przekonani, że jesteśmy oczywistą, integralną, konieczną i lojalną częścią zachodniego świata" - pisze na blogu Żakowski

Na liście publicysty są też "spójność, i demokracja, gospodarka, "która musi się rozwijać, by jakość życia rosła" oraz kultura, rozumiana jako "to wszystko, co nas jako ludzi łączy - wszystko, co w skrócie nazywa się zaufaniem".

"Te pięć kryteriów, od których w największym stopniu zależy nasza przyszłość, warto przyłożyć do zamiarów konkurujących partii, zanim się podejmie decyzję. Żeby nie ulegać bezpodstawnym sympatiom lub strachom. Powodzenia. I do zobaczenia w nowej Polsce. Bo nie ma wątpliwości, że po tych wyborach Polska będzie inna. Tylko nie wiadomo jaka" - napisał na blogu Jacek Żakowski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Nie "bezpodstawnym sympatiom lub strachom" - Żakowski podpowiada, jak podjąć dobrą decyzję wyborczą
Zaloguj się
 • abcendorf1

  Oceniono 5 razy 5

  Chłop ma rację

 • ciemnyluddd

  Oceniono 14 razy 4

  Lepsza już jest PRZYSZOŚĆ...niedoskonała, czasem jeszcze kulejąca, którą "można by było zapewnić nam lepiej, taniej i piękniej, co się okaże za lat kilka.... NIŻ FASZYSTOWSKA I PEŁNA MODLITW "PRZYSZŁOŚĆ"...Której POWSTYDZILI SIĘ NAWET SAMI AUTORZY.... Wypierając się własnych założeń nowej konstytucji...PRZED WYBORAMI...Podobnie jak swoich NAJBARDZIEJ PROMINENTNYCH DZIAŁACZY...z a b r a n ki a j ą c..im .aby publicznie mówili co myślą....

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 11 razy 3

  Wolontariat pisowski na forach Tokfmu rozpyla gnojowicę, o ile zwykła jest cennym nawozem, ta pisowska jest zabójcza dla wszelkich form życia. Córki isynowie Bezpłodnego tak mają.

 • dexter513

  Oceniono 1 raz 1

  ja mam świetną spakować sie iść na wybory zagłosować na Pis i wyjechać

 • Kamil Stryniak

  0

  Bardziej niż NATO ufałbym temu, że Niemcy nie chcą mieć wojny przy granicy ani graniczyć z Rosją.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 16 razy 0

  A dlaczego pan Żakowski wspomina że nie chodzi o wymierzanie sprawiedliwości?
  W kraju w którym TK jest fikcją, to właśnie wybory są jedyną formą wymierzenia jako takiej sprawiedliwości. Czyżby pracodawca prosił o poparcie dla PO?
  Nie będę głosował za sądami kapturowymi które roją się w głowie antypaństwowych oszołomów, nie będę głosował na PiS i PO, których członkowie nie potrafią rozróżnić bycia katolikiem od bycia obywatelem, nie będę głosował na partię pseudochłopską, która zrealizuje każdy program rządowy jako koalicjant, tyle że nie swój.
  Zagłosuję na lewicę, ponieważ wbrew temu co głoszą środowiska postsolidarnościowe, nie jest ona w niczym gorsza choćby od partii uwielbianej przez właścicieli większości mediów.
  Może też nie jest lepsza ale moim zdaniem społeczeństwo powinno w końcu przerwać ten prawicowy, konserwatywny zaduch.

 • wacek654

  Oceniono 1 raz -1

  A Pan pewnie ostatnie parę lat spedził na bezludnej wyspie ,bez dostępu do prasy,radia ,TV a przede wszystkim Internetu.

 • zbyszko48

  Oceniono 1 raz -1

  Panu Żakowskiemu nie chodzi o wymierzenie sprawiedliwości.Postawmy następny postulat,zlikwidujmy sądy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX